Школяр зібрав робота для гри в шахи, який принижує опонентів

Йому навіть зробили пафосний трейлер із музикою з JoJo's Bizarre Adventure.

На виставці Open Sauce у Сан-Франциско учасник на ім'я Ной Девіс показав свою розробку на базі Raspberry Pie Pico - робота для гри в шахи з вбудованим ChatGPT.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Школяр зібрав робота для гри в шахи, який принижує опонентів

Автор зібрав робота через роздратування власними поганими навичками: йому хотілося, щоб машина грала за нього і робила це добре. У цій ідеї немає нічого нового, тому Девіс вирішив урізноманітнити концепцію, додавши чат-бот. ChatGPT став у пригоді для регенерації мови - та не якоїсь там, а добірних образ. Бо яка це гра в шахи, якщо тебе не принижують за дурні ходи?

Щоб робот сам рухав фігури, знизу кожної закріплений магніт, а на нижньому боці дошки закріплені датчики Холла. Комп'ютер під'єднаний до рядків і стовпців датчиків на кшталт клавіатури, зчитуючи зайняті та вільні клітини.

Зрозуміло, за такої схеми комп'ютер не може знати, де яка фігура перебуває. Щоб це виправити, Девіс прописав код для відстеження переміщень кожної фігури з відомої стартової позиції. На це пішло чимало часу, тому що автор міг приділяти програмуванню проєкту лише кілька годин вранці перед школою.

Світлодіодна смуга на бічній стороні дошки відображає, чий зараз хід. Якщо вона синя, ви можете ходити, якщо червона - чекайте, поки робот не візьме виграшну ідею зі Stockfish, щоб вас обставити.

Про комерційний реліз пристрою не йдеться: це просто експериментальний робот, зібраний до виставки. Зіграли б із ним?

2023-07-29 10:30:52

Реклама

Binance
Инвестиции, Акции, Недвижимость в Украине
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula