Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Сергій Стерненко🇺🇦 Волонтерські картки: 4441114454997899 моно 5168745030910761 приват ❗️Не ведіться на шахраїв, нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.

Школяр зібрав робота для гри в шахи, який принижує опонентів

Йому навіть зробили пафосний трейлер із музикою з JoJo's Bizarre Adventure.

На виставці Open Sauce у Сан-Франциско учасник на ім'я Ной Девіс показав свою розробку на базі Raspberry Pie Pico - робота для гри в шахи з вбудованим ChatGPT.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Школяр зібрав робота для гри в шахи, який принижує опонентів

Автор зібрав робота через роздратування власними поганими навичками: йому хотілося, щоб машина грала за нього і робила це добре. У цій ідеї немає нічого нового, тому Девіс вирішив урізноманітнити концепцію, додавши чат-бот. ChatGPT став у пригоді для регенерації мови - та не якоїсь там, а добірних образ. Бо яка це гра в шахи, якщо тебе не принижують за дурні ходи?

Щоб робот сам рухав фігури, знизу кожної закріплений магніт, а на нижньому боці дошки закріплені датчики Холла. Комп'ютер під'єднаний до рядків і стовпців датчиків на кшталт клавіатури, зчитуючи зайняті та вільні клітини.

Зрозуміло, за такої схеми комп'ютер не може знати, де яка фігура перебуває. Щоб це виправити, Девіс прописав код для відстеження переміщень кожної фігури з відомої стартової позиції. На це пішло чимало часу, тому що автор міг приділяти програмуванню проєкту лише кілька годин вранці перед школою.

Світлодіодна смуга на бічній стороні дошки відображає, чий зараз хід. Якщо вона синя, ви можете ходити, якщо червона - чекайте, поки робот не візьме виграшну ідею зі Stockfish, щоб вас обставити.

Про комерційний реліз пристрою не йдеться: це просто експериментальний робот, зібраний до виставки. Зіграли б із ним?

2023-07-29 10:30:52