Повідомлення telegram каналу - @znua_live

Логотип телеграм спільноти - ZN.UA (Дзеркало тижня / Зеркало недели): новини України та світу, аналітика, інтерв'ю | Війна 2021-08-27

ZN.UA (Дзеркало тижня / Зеркало недели): новини України та світу, аналітика, інтерв'ю | Війна

Кількість підписників:
58261
Фото:
98500 
Відео:
26200 
Посилання:
136000 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Бачимо те, чого не бачать інші. Говоримо тоді, коли всі мовчать. Викриваємо корупцію, формуємо політику. Зв'язок: @ZN_UA_bot

Канал ZN.UA (Дзеркало тижня / Зеркало недели): новини України та світу, аналітика, інтерв'ю | Війна - @znua_live - №174122

Європі та США настав час закрутити фінансові гайки для росії та прискорити припинення війни — Politico.

ПРОДОВЖЕННЯ.

Ще небезпечніше те, що путінські технократи спустошують російський Фонд національного добробуту, пишуть у Politico. В нормальних умовах ФНД росії має дві мети — зберігати надлишкові податкові надходження в хороші часи і бути страховкою від низьких цін на нафту, коли справи йдуть погано. Але останнім часом Кремль виснажує кошти фонду, щоб оплатити військові витрати.
У 2021 році ліквідність ФНД становила 117 мільярдів доларів, тоді як сьогодні вона становить лише 55 мільярдів.
"Якщо ФНД коли-небудь вичерпається, Москві доведеться вибирати з безлічі поганих варіантів, щоб розпалити фінансові топки своєї військової машини.
До них належать підвищення податків для еліти і середнього класу рф, збільшення обсягу запозичень, друкування рублів, які не варті уваги, і, можливо, скорочення соціальних субсидій і виплат, які допомагають тримати населення в покорі"
, — зазначають аналітики.
Мінфін країни вже певною мірою використовує ці варіанти, але до серйозного суспільного резонансу справа поки не дійшла. Якщо йому доведеться вдатися до більших запозичень, підвищення податків, друкування рубля і скорочення допомог, то це обіцяє ризики для стабільності режиму.
Це вразливість, яку Європа і США повинні використовувати. І найшвидший спосіб зробити це — знизити "цінове обмеження" G7 на експорт російської нафти.
Насправді цей інструмент надає росії велику санкційну лазівку. По суті, поки вона продає нафту за ціною 65 доларів за барель, Кремль може отримувати скільки завгодно доходів без будь-яких санкцій.
Щомісячно Москва отримує від цих продажів близько 9 млрд доларів у вигляді податкових надходжень, зокрема близько 1 млрд доларів від ЄС. І кожен мільярд, який Кремль отримує від продажу енергоносіїв, — це мільярд, який йому не потрібно вилучати з ФНБ, щоб збалансувати бюджет, підтримати режим і оплатити бойові дії в Україні.
"Настав час закрутити фінансові гайки росії, знизивши "стелю" цін на нафту до 30 доларів за барель — майже до реальних витрат росії на видобуток. А Європі та США слід посилити санкції проти незаконних покупців нафти в Китаї, Індії та Туреччині.
Це має стати одним із головних пріоритетів, коли європейські лідери сядуть за стіл переговорів із наступною американською адміністрацією. Подібний вплив на фінансову слабкість путіна допоможе Україні здобути перемогу",
— підсумовують автори статті.
🚀 Приєднатися до ZN.UA
Зображення до поточного посту у каналі "ZN.UA (Дзеркало тижня / Зеркало недели): новини України та світу, аналітика, інтерв'ю | Війна" - @znua_live
1300
24-10-30 10:01