Повідомлення telegram каналу - @zeigarnikeffect

Логотип телеграм спільноти - Зейгарнік Ефект 2022-01-25

Зейгарнік Ефект

Кількість підписників:
2642
Фото:
1900 
Відео:
144 
Посилання:
2780 
Категорія:
Блоги
Опис:
Культура, що зникає швидше ніж з’являється, але саме тому залишається у пам’яті назавжди. Відібрана культура України та світу. Канал народився у Харкові (Залізобетон!). По всім питанням @igorheid

Канал Зейгарнік Ефект - @zeigarnikeffect - №4481

Фан факт про музику Вагнера у Ізраїлі. Ми завжди шукаємо підтверджень правильності дій в історії чи у інших. Щось схоже на наше відношення до рос культури.
Напевне, всі знають, що Вагнера в Ізраїлі не люблять через його антисемітизм, та через його вплив на нацистів, який не зітреш. Тому в Ізраїлі його не виконують. Майже.
Деякі біографи, такі як Теодор Адорно та Роберт Гутман висували твердження, що хейт євреїв у Вагнера не обмежувався його статтями, що опери також містили такі повідомлення.
І от, у 1992 році Даніел Баренбойм додав твори Вагнера на концерті Ізраїльської філармонії, але їх скасували через протести, хоча репетиція була відкрита для публіки.
Тож перші задокументовані публічні концерти Вагнера в країні відбулися в 2000 році, коли Менді Родан, який пережив Голокост, диригував «Зігфрідовою ідилією» в Рішон-ле-Ціоні, і в серпні 2001 року, коли концерт під керівництвом Баренбойма в Тель-Авіві включав на біс уривок з «Трістана та Ізольди», який розділив аудиторію ні тих, що плескав та тих, хто протестував.
Фан факт у тому, що Баренбойм, хоч і виріс в Ізраїлі, але працював довго у Парижі, США та Берліні, подружився із Едвардом Саїдом. Саїд присвячував аналізу виконання та невиконання Вагнера в Ізраїлі свої тексти, і, мені здається, він вплинув на ідею зробити таку провокацію.

714
24-10-01 11:35