Джерело
Збройовий Канал Віталія Педченка | Часті питання про зброю:1. Чи потрібно зберігати патрони окремо від зб...
1 300 Охват/переглядів
2023-07-06 14:53
Повідомлення №1461
Часті питання про зброю:1. Чи потрібно зберігати патрони окремо від зброї?Це дуже часто вимагають, не маючи для цього ніяких підстав. Уважно прочитаємо наказ МВС №622, яким регулюється зброя.Там є наступний пункт:«11.8. ...Бойові припаси до зброї мають зберігатися в окремому від зброї металевому ящику або в металевій шафі...»Трохи вище ви знайдете пункт, в якому написано, кого стосується ця вимога:«11.5. Відомча зброя, бойові припаси до неї, пристрої та зазначені патрони зберігаються в спеціально обладнаному сховищі, яке повинно відповідати таким вимогам:»Для звичайних громадян діє наступний пункт наказу:«12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи внутрішніх справ. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.»Вимоги щодо зберігання патронів окремо – не існує. Ви можете зберігати зброю разом із патронами в одному сейфі.2. Що таке розряджена зброя?« 12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо.»Але що таке «розряджений стан»?Чи можуть бути патрони у магазині? Чи може магазин бути приєднаний до зброї? Відповідь міститься у ДСТУ 28653:2009 «Зброя стрілецька. Терміни та визначення понять», який визначає заряджену зброю, як ту у патронник якої заряджено набій. Тобто, згідно ДСТУ головне, щоб патрона не було у патроннику. Але, під час перевірки, доводити свою правоту вам доведеться дуже довго. Тому, я не рекомендую перевозити зброю із патронами в ній, в першу чергу, для вашої ж безпеки.Чи є у вас ще питання? Пишіть коментарі. До речі, документ якраз з коментарів, дуже дякую за нього.