Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 📲ЗБОРІВ ONLINE від молоді
Додано 06 січ 2025

📲ЗБОРІВ ONLINE від молоді

@zbmolod
Кількість підписників: 2 840
Фото: 5,730
Відео: 1,020
Посилання: 2,720
Опис:
Волонтерська ініціатива Молодіжного Конгресу Зборова🇺🇦 📎Новини, оголошення, важливі повідомлення під час війни. Контакт: @Lesia_Holoiad_UA

👥 Кількість підписників

2 840
Середній/День:: -3
Середній/Тиждень:: -16
Середній/Місяць:: -20

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 349
Середній/День:: 433
Середній/Тиждень:: 1,830
ERR: 47.5%

📊 Кількість повідомлень на день

1.5
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 1.5

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-06

Стіна

Статистика telegram каналу

🔔 Змінено порядок погодження масових заходів у Тернопільській областіНа виконання наказу командувача військ ОК "Захід" ухвалено рішення Ради оборони Тернопільської області від 3 вересня 2025 року, яким змінено порядок погодження масових (урочистих) заходів на території області.📌 Відтепер відповідальним за погодження масових заходів визначено начальника Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Умови проведення масових заходів під час воєнного стану:📅 Проведення мирних зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів під час воєнного стану можливе лише за умови попереднього письмового погодження.Організатори зобов’язані не пізніше ніж за 10 робочих днів подати відповідне повідомлення до виконавчих органів місцевого самоврядування із зазначенням:✔️дати та часу проведення заходу✔️маршруту руху (за наявності)мети заходу✔️орієнтовної кількості учасників✔️особливостей організації заходу.Детальніше читайте за посиланням👈🏻
Clément Molin пише, що прибуття підкріплень на Добропільський напрям, включно з першим корпусом "Азов", дозволило стримати російську інфільтрацію у вклиненні [1]. Виявилося, що вона була масштабнішою, ніж очікувалося через відсутність візуальних доказів.▪️ Вже близько 200 росіян убито та поранено — це забагато для окремих груп інфільтрації, що підтверджує активне накопичення піхоти.▪️ Тепер починається найскладніша робота для українських сил — контратакувати позиції колись своїх же фортифікацій.▪️ Thorkill65 пише, що Сили оборони розпочали локальну контратаку. Поки що їм не вдалося повернути Золотий Колодязь. Водночас другий батальйон 🦅 93-ї механізованої бригади тисне на східному фланзі [2]Завдання для Сил оборони: провести достатньо потужну контратаку, аби врятувати Покровськ.Мета: відкинути росіян знову за річку Казенний Торець [3]Головна проблема: російська армія накопичила десятки тисяч людей в цьому секторі, а українські [вже захоплені противником] фортифікації перешкоджають використанню бронетехніки вже Силами оборони.Завдання Сил оборони: заповнити пролом в районі оборонної лінії “Новий Донбас” [4]. Для цього потрібно повернути с. Рубіжне та відкинути росіян достатньо далеко.Так, протитанкові рови не зупинять піхоту, але вони добре перешкоджають мотоциклам і бронетехніці.❗️ Треба сказати, що українська армія не на межі колапсу. Прорив в напрямку Добропілля росіяни не змогли експлуатувати в глибину так швидко, як дехто прогнозував. Є імовірність, що українці тимчасово нівелюють загрозу.Натомість джерела та супутникові дані підтверджують, що це була не просто інфільтрація кількох російських груп противника. Ситуація серйозніша, ніж дехто хоче визнати.
Пройшла новина, що підари зайшли в Дніпропетровську область і захопили якесь там село. Дуже емоційна реакція у більшості, суцільна зрада. Для мене це підсвітило дуже вагому проблему нашої армії і суспільства взагалі. Ми все ще не можемо вибудувати хоч якісь розумні критерії успішності бойових дій на цій війні. По суті є тільки один критерій - території. Медіа простір кожен день аналізує скільки ми втратили, але що набагато гірше, це є єдиним індикатором ефективності командирів. Втримав - красавчик, не втримав - гівно. Ми воюємо з противником, що значно переважає нас в ресурсах, озброєнні і живій силі. В деяких аспектах переважає абсолютно. При цих умовах неможливо втримувати території. Це призводить просто до втрати людей і потім все одно втрати територій. Ми так програємо війну. По суті контроль над довільною територією не має сенсу. Це не комп'ютерна гра, тут не нараховують бали за захоплення прапору. Хоча читаючи новини, починаєш в цьому сумніватись, ніби то це не війна, а якесь реаліті шоу. Не можна чіплятися за все і безцільно втрачати людей. Треба за необхідності відступати, займати вигідні позиції і наносити ворогу максимальні втрати.Конкретний приклад - Суми. В новинах написали, що наступ героїчно зупинено. Це правда, принаймні поки що. Але не тому, що ми такі супер солдати. Просто особливості місцевості і рельєфу роблять наступ на цьому напрямку справжнім пеклом для кацапів. Посадки завалені їх трупами і це тільки початок. Щоб просуватися далі їм потрібно збільшити інтенсивність вогню на порядок (вони намагаються за рахунок КАБів) і знайти десь підкріплення. На Сумах неслабо так сточилася ціла дивізія ВДВ. Тобто продовживши там оборонятися грамотно, можна створити чорну діру для ворожої армії. Але по деяким ознакам, це скоріш вийшло випадково, аніж було частиною плану. Планом було стояти насмерть за кожен метр, але не вийшло.По суті єдиним етапом війни, де ми воювали справді творчо, був перший етап. Замість того щоб впиратися рогом і стирати свої бригади, ворога запустили глибше і почали різати йому логістику. Вийшло непогано. Але потім, таке враження, що ми піймали зірочку і аж занадто повірили в свої сили.
Зафіксую, що нам наразі відомо про обладнання противника, що зберігається на базах зберігання на підставі цієї статистикиТанки:Знімки баз зберігання актуальні, майже всі за цей рік. Загальна кількість зменшилась на більше ніж 4000 од, що більше половини від тих, що зберігалися загалом. Майже всі танки в притомному стані зняті. Та половина, що залишилась — гірша. Зняті майже всі танки лінійки Т-80 та Т-55, від Т-72Б залишилась чверть. Основа тих запасів, що є — Т-72А та Т-62, 60% від загальної кількості залишків. Ще 20% складають танки Т-64, котрі противник майже не чіпав (й погано зберігав) за час війни оскільки має проблеми з їх обслуговуванням. В загальному підсумку, можна констатувати що запаси деградували. Те, що залишилося, зберігається довше й в гіршому стані. Темпи, потенціал та ціна відновлення вочевидь стали гіршими.БМД: Майже всі знімки за минулий рік. Станом на нього, залишилися переважно БМД-1/2 та 1В119 (їх майже не чіпали), й ті в гіршому стані. БМД-4 майже не представлені. Від довоєнної кількості, станом на вересень 2024 залишилося не більше 40%, вочевидь в гіршому стані.БМП:Половина запасів рахується по знімкам за минулий рік, таким чином актуальність розмита. Станом на них, загальна кількість БМП й машин на їх базі на рівні 40% від довоєнної кількості. Залишилися переважно БМП-1 в дуже поганому стані. БМП-2 вже майже не представлені, в межах 5% від загальної кількості залишків. Порядка 10% від залишків складають ПРП-3/4, що майже не чіпалися протягом війни. В загальному підсумку, не більше 30% від залишків БМП-1/2 (себто 10-15% від загальних довоєнних запасів) хоча б в якомусь стані, з них більше половини не має актуальних знімків. Можна підсумувати, що запаси БМП майже виснажені, те, що залишилося — навіть не "гірша половина", а саме що залишки.БТР:Від третини від того що залишилося не має актуальних знімків, крайні станом на минулий рік. БТР-50 всі зняті, 1В18 не знімалися, БТР-80 майже всі зняті. Залишилося багато, більше половини від загальної довоєнної кількості, але ці числа це БТР-60/70, що зберігаються довше й в гіршому стані.МТ-ЛБ та МТ-ЛБу:Майже всі зняті. Залишилися машини на базі: Штурм-С, 1В14, 1В12, їх чіпали мінімально. Всього іншого залишилося не більше 10% від довоєнних запасів.САУ:Половина запасів не має актуальних знімків, крайні станом на минулий рік. Втім, найбільша база зберігання має актуальний квітневий знімок: за час війни більше половини Гвоздік, Гіацинтів та Тюльпанів було знято. Майже всі Піони зняті. Мста-С майже всі зняти: останні 70 од. (28% від довоєнної кількості) на одній базі вже рік не мають актуального знімка. Краще збереглися Акації та Нона-С, оскільки мають не такий ходовий для ВС РФ калібр — їх збереглося трохи більше половини від довоєнних запасів, проте половина цих запасів без актуальних знімків.Міномети:Зняті. До війни зберігалося 3000 штук, наразі тільки на одному минулорічному знімку є останні 70 од.Зенітні гармати: Залишилась половина, з них 40% на минулорічних знімках.Буксовані гармати: Половина запасів на минулорічних знімках. Загальні запаси менше половини від довоєнних обсягів. В них найголовніше це стволи, їх наявність в статистиці не розкривається, це треба окремими постами слідкувати.РСЗО:Мало актуальних знімків, але є найбільший — 109-а база. Але навіть з застарілими знімками, запаси БМ-21 "Град" вичерпані (не більше 10% від довоєнних запасів, не більше кількох дісятків цілих зразків), БМ-30 "Смерч" майже всі зняті (залишилося 2 од.). Єдине, що представлено істотно — БМ-27 "Ураган", котрих залишилась половина від довоєнних запасів. Є зламані зразки, деякі знімки неактуальні, але до сотні зовнішньо цілих одиниць нараховується.Загальний висновок: запаси противника деградували як в кількості, так і в якості. Цілі пункти номенклатури виснажені повністю й будуть ставати менш ремонтопридатними, а те що не виснажено представляє з себе релікти, менш придатні до канібалізації та відновлення.
«Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»Відомий український стендап-комік Василь Байдак долучився до інформаційної кампанії СБУ «Спали» ФСБшника», мета якої - протидія вербуванню неповнолітніх з боку російських спецслужб. Він став головним героєм відеоролика, у якому застерігає підлітків від потрапляння на гачок російських спецслужб. Адже ті зараз активно шукають в соц. мережах виконавців тяжких злочинів: підпалів, диверсій та терактів. «Росіяни намагаються використати наших дітей як зброю проти України. Для них нема нічого святого. Вони перетворюють неповнолітніх на терористів-смертників, підриваючи їх. Діти думають, що це гра, хоча насправді платять своїми життями за участь у ній», – зазначив Василь Байдак.Він закликав молодь негайно звертатися до СБУ, якщо російські спецслужби вербують на вчинення злочинів:🔹 в офіційний чат-бот «Спали» ФСБшника» t.me/spaly_fsb_bot у випадку спроб вербування ворожими спецслужбами🔹 або на гарячу лінію Служби безпеки (0 800 501 482) 🔹 або на номер 102 Національної поліції.Разом зруйнуємо російські плани! 🇺🇦
📜 Цей день в історії України | 18 червня🛑860 — руський флот князів Аскольда і Діра напав на Константинополь.🛑1637 — запорожці разом із донцями здобули османську фортецю Азов.🛑1651 — під час визвольної війни 1648—1654 р.р. розпочалася битва під Берестечком.🛑1668 — на Сербинському Полі відбулася Рада Війська Запорозького, на якій козацькі полки правителя підмосковської України Івана Брюховецького визнали Петра Дорошенка своїм Гетьманом і разом з усім Військом Запорозьким затвердили його на гетьманстві.🛑1709 — зруйновано Чортомлицьку Січ.🛑1754 — закладено фортецю святої Єлисавети, пізніше — Єлисаветград, Кіровоград, тепер — Кропивницький.🛑1934 — заарештовано Романа Шухевича у зв'язку з вбивством міністра польського уряду Перацького (відплата за так звану пацифікацію).🛑1991 — Верховна Рада УРСР видала постанову про святкування Дня незалежності України.🛑2000 — Львівська міська рада наклала заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень.🇺🇦 Без знання минулого немає майбутнього!😀 WarArchive | Donate | Зв'язок | Мапа
На одному з інформаційних інтернет-ресурсів області опубліковано допис під заголовком: «Тернопільщина серед найгірших регіонів за придбанням безпілотників для Сил оборони».Інформація не відповідає дійсності.На сьогодні з обласного і місцевих бюджетів на підтримку Сил безпеки та оборони України спрямовано понад 357 мільйонів гривень, в тому числі 196 мільйонів гривень субвенцій.Обласна військова адміністрація та територіальні громади безпосередньо закупили та передали військовим частинам БПЛА на суму понад 83 мільйони гривень, а також засоби зв’язку та РЕБ – на понад 11 мільйонів гривень. За кошти цільових субвенцій на матеріально-технічне забезпечення військові частини закуповують безпілотники самостійно.У 2024 році на підтримку Сил безпеки та оборони України з обласного та місцевих бюджетів загалом було спрямовано понад 470 мільйонів гривень, в тому числі 296 мільйонів гривень субвенцій на запити військових частин. Торік сума договорів на закупівлю безпілотників становила 65 мільйонів гривень.
Сьогодні на Тернопільщині з робочим візитом перебувала Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.Під час зустрічі та наради в обласній військовій адміністрації обговорили актуальні питання щодо реалізації соціальної політики в регіоні. Оксана Жолнович акцентувала увагу на ключових ініціативах Міністерства, спрямованих на підтримку найуразливіших категорій населення та на першочергових завданнях для області та територіальних громад.Серед основних напрямків на яких потрібно зосередити зусилля регіону та громад – розвиток мережі Центрів життєстійкості, послуги «Муніципальна няня», впровадження послуги підтриманого проживання для внутрішньо переміщених осіб старшого віку та людей з інвалідністю, які потребують догляду, послуги денного догляду і розвитку для дітей з комплексними інвалідностями, які зараз, на жаль, не охоплені навчанням, забезпечення житлом ВПО за рахунок використання наявного житлового фонду та отримання субсидії за надання в оренду житла, створення патронатних родин.
Руслан Максимів: Цього року Зборівська міська територіальна громада започаткувала стипендію для обдарованих учнів закладів освіти Зборівської міської ради. Одноразові стипендії (премії) були призначені за підсумками 2024/2025 навчального року.Із бюджету громади було нагороджено:❗️Зборівський ліцей ім. Р. Завадовича: 1. Тимченко Вікторія — 10 клас 2. Тихоліз Денис — 8 клас 3. Кузів Аліна — 9 клас 4. Глинський Михайло - 9 клас 5. Шляхтун Ліна - 9 клас 6. Сеньківська Софія — 7 клас 7. Дяків Юлія — 11 клас 8. Світлик Вікторія — 11 клас 9. Підкуймуха Анастасія — 11 клас 10. Філь Дарина - 9 клас 11. Романів Роман — 7 клас 12. Багрій Софія — 10 клас 13. Кармазин Максим — 8 клас 14. Леськів Артем - 8 клас 15. Давидович Софія - 9 клас 16. Чайковська Вікторія - 8 клас 17. Ставкова Ірина — 9 клас❗️ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Зборів: 1. Бендюга Роман — 10 клас 2. Карпюк Злата — 4 клас❗️ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Зборів: 1. Періг Анастасія — 11 клас❗️ЗОШ І-ІІІ ст. с. Олієва: 1. Різник Вадим — 11 клас 2. Коваль Максим — 9 клас❗️Млиновецька гімназія: 1. Приліп Ярина — 5 клас❗️Перепельницька гімназія: 1. Руда Вікторія — 6 клас❗️Зборівський центр дитячої та юнацької творчості: 1. Литвинович Каріна 2. Гладун Марія 3. Шнуровська Анастасія 4. Пшеничняк МаріяЩиро радіємо успіхам нашої талановитої молоді та бажаємо їм нових досягнень! Ви — наша гордість. Пишаємось вами!
💰Фінансові досягнення громад Тернопільщини у першому кварталі 2025 року📊За підсумками І кварталу 2025 року, місцеві бюджети Тернопільської області поповнились на 2,27 млрд гривень власних доходів, що становить 112,9% від запланованого показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року надходження зросли на 410,9 млн гривень або на 22,1%.Планові показники перевиконали 51 із 55 територіальних громад (92,7%), забезпечивши додатково 243,4 млн гривень. Водночас чотири громади не досягли планових обсягів: Лопушненська ТГ, Скалатська ТГ, Козлівська ТГ та Залозецька ТГ.📈У 50 громадах зафіксовано приріст доходів загального фонду на 358,4 млн гривень, що дорівнює 23,1%. Найбільші темпи зростання продемонстрували:▪️Збаразька ТГ – +28 млн грн (+57,7%)▪️Підволочиська ТГ – +13,2 млн грн (+57,5%)▪️Підгаєцька ТГ – +11,3 млн грн (+49,5%)▪️Козівська ТГ – +16,2 млн грн (+48,7%)▪️Іване-Пустенська ТГ – +1,3 млн грн (+47,2%)▪️Озернянська ТГ – +2,9 млн грн (+43,4%)▪️Нагірянська ТГ – +3,1 млн грн (+41,7%)