Джерело
За Велику Україну! | ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(11 листопада 2025 р.)В минулому Спротиві ми дава...
144 Охват/переглядів
2025-11-11 05:01
Повідомлення №2080
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(11 листопада 2025 р.)В минулому Спротиві ми давали приклад завершення війни шляхом перемир'я, а не через підписання мирного договору чи капітуляцію.Зараз пропонуємо приклад завершення війни шляхом укладання мирного договору.В України аналогічне також можливе.Війна Фінляндії та СРСР 1939-1940 років завершилась Московським мирним договором 1940 року.Зіткнувшись у 1940 році із відсутністю реальної підтримки з боку Британії, Німеччини та США фінський уряд був змушений погодитися на переговори з СРСР. Який же договір був насправді? Багато хто вважає, що Фінляндія поступилася територією і містом Виборг. Але насправді договір був складніший по суті.Був фактично обмін територіями. І замість міста Виборг Фінляндія отримала шматок території на півночі. Ще раніше, по Тартуському мирному договору 14 жовтня 1920 р. було по суті зафіксовано кордони царського Великого князівства Фінляндського як кордон теперішньої незалежної Фінляндії. Отримала визнання незалежності.Якщо взяти загалом по територіях, то Фінляндія втратила значну частину території за договором 1940 року. Але по договору 1920 року, навпаки, отримала значні території, включно з портом Петсамо, що дозволило країні отримати вихід до Баренцевого моря. Це й був обмін територіями, який здійснився протягом двох десятиліть.Головне, було негайне припинення вогню та розведення військ.Фінляндія зобов'язалась не розміщувати наступальних видів озброєння і дотримуватися нейтрального статусу не вступаючи в будь-які блоки ворожих до СРСР. Для СРСР був взаємно аналогічний пункт.Як бачимо, Фінляндія зробила обмін частини захоплених територій, підтвердила договір про незалежність Фінляндії 1920 року. І погодилася дотримуватися нейтрального статусу, який привів до 80 років мирного життя з агресивним сусідом.Попри значні втрати, Фінляндія уникнула анексії, на відміну від балтійських країн.Це стало можливим завдяки сильному опору фінських військ.Після війни Фінляндія розпочала політику нейтралітету та будівництва довірливих відносин з СРСР, що отримало назву "фінляндизація".Чи вберегло це Фінляндію від участі у війні проти СРСР під час Другої Світової війни? Ні, не вберегло. Але саме договір 1940 р. дозволив вийти з війни в 1944 році на цілком прийнятних умовах, відбившись контрибуцією на умовах доступу фінської продукції на ринок СРСР.Фіни як дорослий народ змогли знайти дипломатичний вихід із, здавалося б, безнадійної ситуації, а також використати її на свою користьПереможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"