Повідомлення telegram каналу - @zatyhnokhust

Логотип телеграм спільноти - Затишно space Хуст | Схід SOS 2024-07-14

Затишно space Хуст | Схід SOS

Кількість підписників:
180
Фото:
2960 
Відео:
52 
Посилання:
606 
Категорія:
Подорожі
Опис:
Безпечний простір для жінок та дівчат «Затишно space» Офіційні сторінки «Схід SOS»: 🔸 Telegram: https://t.me/vostoksos 🔸 Instagram: https://www.instagram.com/east.sos.ua/

Канал Затишно space Хуст | Схід SOS - @zatyhnokhust - №3533

⁉️Термін «мобінг» та покарання за нього є досить новими в нашому суспільстві, проте саме явище – доволі поширене. Як це питання регулюється законодавством України? Пояснює юристка мережі безпечних просторів «Затишно space» БФ «Схід SOS» Юлія Черватюк.
📑16 листопада 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», яким було доповнено Кодекс законів про працю України (далі-КЗпП) рядом статей щодо протидії мобінгу на робочому місці. Так, доповнено КЗпП статтею 2-2 «Заборона мобінгу (цькування) (цькування)», якою внесено поняття «мобінг».
Стаття 2-2 КЗпП встановлює також форми і прояви «мобінгу».
Формами психологічного та економічного тиску, зокрема, є:
👉 створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
👉 безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (не запрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
нерівність можливостей для навчання та кар’єрного росту;
👉 нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);
необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
🫣Також ще виділяють фізичний мобінг, який проявляється у фізичному насильстві: у вигляді побоїв, лайки, фізичної агресія або загрози фізичними діями. Сексуальний мобінг — непристойні коментарі у вигляді: сексуальних зауважень, жартів або коментарів, які є образливими або непристойними.
🙅🏼‍♀️Непристойні пропозиції — наполягання на стосунках або сексуальні пропозиції в обмін на підвищення, підтримку або інші вигоди тощо.
🧑🏼‍⚖️Вчинення мобінгу (цькування) заборонено, а за його вчинення передбачена адміністративна відповідальність та обов`язок відшкодувати потерпілій особі як матеріальну, так і моральну шкоду.

#поради_спеціалісток_Затишноspace
Зображення до поточного посту у каналі "Затишно space Хуст | Схід SOS" - @zatyhnokhust
Зображення до поточного посту у каналі "Затишно space Хуст | Схід SOS" - @zatyhnokhust
44
24-08-26 17:15