Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Сергій Стерненко🇺🇦 Волонтерські картки: 4441114454997899 моно 5168745030910761 приват ❗️Не ведіться на шахраїв, нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!

Статистика telegram каналу - @zapas_slv

Логотип телеграм спільноти - Словниковий Запас | Саморозвиток 2024-07-14

Словниковий Запас | Саморозвиток

Кількість підписників:
40123
Фото:
1230 
Відео:
Посилання:
84 
Категорія:
Лінгвістика
Опис:
Один з найбільших пізнавальних телеграм-каналів в Україні. Вивчай нові слова щодня. Поповнюй словниковий запас разом з нами. ⚡️ Наші канали: @uamedia365 💭 Зв'язок: @admqs (власник, редактор)

Кількість підписників

День: -8
Тиждень: -58
Місяць: -589
Всього:
40 123

Середній перегляд на повідомлення

День: +9400
Тиждень: +9214
ERR: 17.93%
ERR (24): 23.43%
Середній за 30 днів:
7 194

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Словниковий Запас | Саморозвиток - @zapas_slv

Аврал – англ. over all ≈ всі вгору. Одноденна робота на судні, що виконується всім або майже всім екіпажем. Згодом це слово стало використовуватися всюди, і тепер означає просто виконувану всім колективом роботу. Зазвичай можна почути від когось: «у нас тут аврал».
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
1700
25-01-13 15:32
Наратив – англ. та франц. narrative ≈ оповідь, з лат. narrare ≈ розповідати, пояснювати. Це довільний виклад декількох взаємопов'язаних між собою подій, на основі уявлень про світ конкретної людини.
Одна і та ж історія з людьми з різними поглядами розповідається по-різному. Це є головною особливістю наративу. Наприклад розповідь передає об'єктивну інформацію та її мета донести цю інформацію, а наратив – суб'єктивне оповідання про подію, з включенням емоцій та оцінок оповідача з бажанням справити враження, змусити задуматися тощо. Оповідача, котрий здійснює наратив, називають наратором.
Приклади:
• Дивний у Вас наратив.
• Картинка у твоєму ролику приголомшлива, а ось із наративом біда: поповнюй свій словниковий запас!
• Наратив щільно вбудований у нашу дійсність, яка зараз наскрізь оповідна і багата подіями. Політична новина є частиною одного великого політичного наративу; своя історія є і в наративу суспільного, і в культурного. Спостереження за тим, які трансформації відбуваються з тим чи іншим наративом, з будь-якої сторони захопливе та корисне.
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
4300
25-01-09 10:46
Інфляція – лат. inflatio ≈ «роздування». Означає зростання загального рівня цін та зниженням купівельної спроможності грошей.
Основними факторами інфляції є монетарні та немонетарні. До монетарних факторів інфляції відносять переповнення каналів грошового обігу грошима, внаслідок чого відбувається знецінення грошей та зниження їх купівельної спроможності. До немонетарних факторів належить підвищення попиту на товари та послуги, збільшення витрат виробництва, сезонні фактори тощо.
У період 1993-1995 рр. Україна пройшла крізь період гіперінфляції. У 1992 році найвищим номіналом була купюра в 100 купонокарбованців. До 1995 року найбільшим номіналом став мільйон купонокарбованців.
Інфляція є протилежністю дефляції. У переносному значенні це втрата колишнього значення, знецінення.
Приклади:
• Навколо дефолт. Інфляція щастя. Інфляція мрії.
• Надмірні урядові витрати – ось що породжує інфляцію.
• Невелика інфляція – все одно що невелика вагітність. Франклін Рузвельт
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
5500
25-01-05 12:05
Бестіарій – лат. bestiarium, від bestia ≈ звір, тварина.
Бестіарії – це середньовічні твори у яких описували тварин, як реальних так і вигаданих (уявних). Класичні бестіарії (Bestiarum vocabulum) – це аналоги сучасної енциклопедії, що виникли за часів античності і набули поширення у середньовіччі. Збірники могли мати віршовані тексти та ілюстрації. До бестіарій можна віднести «Історію тварин» Арістотеля, праці Геродота, Плінія Старшого, Гая Соліна і Еліана.
Приклади:
• Бестіарій – збірка байок та поучень про звірів (в середніх віках).
• Цією мовою перекладали популярні тоді у всій Європі астрологічні трактати, лікарські посібники, бестіарії, повісті на кшталт «Олександріади» і «Римських діянь».
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
6700
24-12-28 15:52
Sleigh — англ. сани; тип возів без коліс, що мають полози для пересування по засніженій дорозі або льоду.
В англійській мові також є стійкий вираз «Santa's sleigh», тобто «сани Санти»🎅🏻🦌
До речі, в цього слова є два синоніми — sledge та sled🛷
Дізнатись різницю між цими словами зможете в FRIENDS Space, каналі сертифікованої англійської школи🏫
7600
24-12-23 15:23
Маніфест – від лат. manifestus ≈ явний, очевидний, поклик, протест. Термін має багато значень, наприклад:
▪️Урочисте письмове звернення верховної влади до народу з приводу якоїсь дуже важливої події (прийняття важливого законопроекту, оголошення війни тощо).
▪️Писане або усне звернення, протест політичної партії або громадської організації, яке має програмний характер. Маніфест миру, Маніфест комуністичної партії.
▪️Писаний виклад творчих принципів літературного або мистецького угруповання, напрямку чи окремого автора. Маніфест хакера, Арт маніфест.
▪️Документ, який подається до митниці з переліком вантажу, що його перевозять на суднах.
▪️Вантажний маніфест – документ, у якому дається перелік коносаментів і який містить найменування судна, порт навантаження, масу, обсяг та кількість вантажу по кожному коносаменту тощо.
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
8300
24-12-13 10:31
⚡️Розіграш квитків у кіно! 🎬
🎟 Розігруємо 4 квитки на ТОП-фільми грудня у вашому місті! Двоє щасливчиків отримають по 2 квитки.
🎯 Як стати учасником розіграшу?
1️⃣ Бути підписаним на канал наших друзів @kinoplitkarka
2️⃣ Відмітьте у коментарях друга чи подругу, з ким плануєте піти в кіно
🎁 23 грудня о 20:00 переможців оберемо тут @kinoplitkarka
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
2300
24-12-14 14:00
Сибарит – грец. Σῠβᾰρίτης ≈ житель давногрецької колонії Сибаріс.
Колонія була заснована у 720 році до н.е. у Луканії на півдні Італії. Завдяки торговим зв’язкам колонія була могутнім торговим центром, а її мешканці, розбещені багатством, влаштовували пишні бенкети, вдаючись до пустих веселощів. Колонія була зруйнована у 510 році до н.е., але слово зберіглося у переносному значенні, як назва «зніженої людини», нероби, дармоїда.
Приклади:
• Не лайте мого кота, що він на вибори не ходив. Він не сепаратист, просто сибарит .
• Ми раса сибаритів: їжа, холодильники для вина і нові автомобілі цікавлять французів більше, ніж нові мости.
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
8500
24-12-01 12:04
Сюрреалізм – фр. surrealisme ≈ надреалізм. Це модний напрям у сучасному живописі, літературі і кіно, що зародився у Франції в 1920-х роках і який досяг світового визнання найбільше зусиллями Сальвадора Далі. Основна ідея – вийти за рамки реальності та спробувати показати людські сни, фантазії, думки з потаємних куточків мозку та інші галюцинації, що виникають у стані зміненої свідомості.
Зигмунд Фрейд теж сприяв пошукам нових смислів і зануренню в підсвідоме. «Сон – це (приховане) здійснення (пригніченого, витісненого) бажання» – стверджував психоаналітик. А слова «бажання» й «сон» були ключовими для зачинателів сюрреалізму.
У переносному значенні це абсурдна, ірраціональна, парадоксальна ситуація, обставини тощо. Також сленгово вживається як «сюр».
Приклади:
Ця ситуація здається мені сюрреалістичною.
Сюр нашого життя.
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
9700
24-11-26 20:39
Дайджест – англ. digest ≈ стислий виклад, резюме. Походить від латинського дієслова digerere ≈ розділяти.
Дайджестами називають журнали, які передруковують матеріали у скороченому вигляді, а також короткий адаптований виклад будь-яких текстів, популярних творів літератури, новин, тез тощо.
Одним з перших дайджестів є збірка уривків з праць римських юристів під назвою «Дигести», які були систематизовані та стали складовою частиною Зводу цивільного права Юстиніана (Corpus juris civilis).
Приклади:
• Дайджест змін в охороні здоров'я.
• Технологічний дайджест за 2022 рік.
• Товариство сприяння українсько-польській співпраці у галузі юридичної освіти і науки створило перший випуск Електронного правового дайджесту для громадського сектору.
Зображення до поточного посту у каналі "Словниковий Запас | Саморозвиток" - @zapas_slv
9100
24-11-22 18:30