Вже всі зламали списи навколо ситуації з Fire Point? Тоді послухайте що я скажу. Я не збираюсь ніяким чином оцінювати коефіцієнт корисної дії вироблених озброєнь, це сфера експертів. Я не хочу сперечатися чи після всього потрібна націоналізація? Якось врятувати репутацію ВПК в очах партнерів точно доведеться. Не знаю чи зрозуміли це відповідальні особи у владі?Але головне в іншому. Виробництво зброї є надзвичайно делікатною сферою і вразливою. Так, вразливою. Дика конкуренція і вороги тільки й чекають приводу. Тож, давайте відверто - зараз привід був.Я кілька років повторюю - державне фінансування або під гарантії держави має бути цілковито чистим. Вибирати проєкти треба за якістю і практичною затребуваністю. І це має бути тільки відкритий для усіх учасників конкурс за участі і посадовців, і командирів, і партнерів. Та коли в процес розподілення державних коштів на оборонні проєкти влізає особа, у якої крім «друг і бізнес-партнер президента» ніяких посад і відповідальності немає - вразливість для проєкту гарантована. Підрив довіри до України, як партнера, теж.Тому повторю знову: система абсолютної влади обмежених людей, завдає великої шкоди Україні. Якщо їх не зупинити - то непоправної. Вимагаю від НАБУ і САП негайно діяти і показати, що немає недоторканих в питаннях боротьби з корупцією і тіньовим розподілом державних коштів.
Скандали навколо сфери оборони завжди болючі, але не завжди погані. Попередня жорстка критика дронових програм, наприклад, дала результат. Врешті решт ситуація змінилась, передусім на забезпеченні далекобійних БПЛА. І всеросійський фестиваль вогню та шмарок імені Туапсе є тому прямим доказом.Тому, інформація про оборудки навколо Fire Point, в який вбухали купу бюджетного фінансування, теж може спрацювати в позитив. Ключове слово - може. Для цього потрібна одна умова - Міноборони (яке віднедавна опікується і ВПК) забирає цю структуру під свій повний контроль і призначає менеджмент на основі конкурсу під контролем громадської антикорупційної ради МО. А Міндич і компанія зі своїми «20 процентав» тихо ідуть за рускім кораблем. Ситуація остаточно зміниться коли загребущі руки з президентського кварталу отримають так боляче, щоб і іншим не лізти в кишеню держави. Наповнену і нашими партнерами, в тому числі. Бо умова кредиту на 90 мільярдів євро від Євросоюзу не передбачає фінансування «Династій».
А тепер видихнемо і подивимося на новий оберт Міндичгейту серйозно. Він демонструє наскільки слабкими є державні інституції при абсолютній владі обмежених людей.Згадка про приналежність Fire Point до Міндича призвела до вимог збоку антикорупційної ради при Міноборони відправити у відставку екс-міністра, секретаря РНБО Рустема Умерова. Раніше всі заперечували зв'язок компанії зі звинуваченим у корупції другом президента. Виявилось, що підозри були небезпідставними.Хто такий взагалі цей Тімур Міндіч, який на процитованих плівках НАБУ роздає вказівки цілому міністру оборони? Навіть колишній патрон Мігдича олігарх Коломойський свого часу зневажливо характеризував його як людину трьох «П» - «подай, принеси, почухай». І ось тепер цей персонаж, не маючи жодної офіційної посади, вказує тодішньому міністру оборони, як вирішувати фінансові проблеми свого приватного бізнесу? Причому все це супроводжується вимогою «Виклич банк. Ти Пишного викликав?». А коли з'ясовується, що голови НБУ немає в країні, лунає наступна команда: «Тоді виклич Сенс». І міністр, замість того щоб викликати правоохоронців, звітує про виконання.Це вже не просто корупція чи кумівство - це абсолютна інституційна катастрофа. Колишній міністр оборони і нинішній глава Нацбанку на побігеньках у особи з кримінальним лексиконом? Ого. Тут як мінімум потрібно обох викликати на допит в НСК і ставити питання про характер взаємовідносин з другом Зеленського. І приймати рішення по всіх фігурантах.Ви уявляєте наскільки вразливими і нестійкими є інституції країни, яка воює проти сильного ворога, якщо один запис розмов корупціонерів з президентського оточення спричиняє справжній землетрус? А головне - як вижити державі, глава якої не хоче нічого змінювати і готовий потягнути за собою всю Україну, але не випустити з рук викохану корупційну вертикаль.
Чергова річниця цієї влади. Маємо і хаос в державних рішеннях, і долар по 45, і повномасштабну війну. А також корупцію на рівні мародерства, кумівство і абсолютизм серіального персонажа, який обіцяв прийти на один термін, але уявив себе князем всея України. Він давно вважає, що державне - то його і розпоряджається ресурсами як йому заманеться. Звідси і хаос, від хаосу - мутна вода і друзі-мародери з браконьєрською риболовлею. До 7 річниці Зеленський захотів собі подарунок: поставив вимогу маріонетковому уряду виділити одноразово 638 мільйонів гривень на улюблений телемарафон президента, який облизує його цілодобово з ніг до голови. Це майже третина від запланованих в бюджетів коштів на те інформаційне марнотратство. Це гроші або українських платників податків, або західних партнерів, які дають їх не Зеленському, а для українців. Президент, вочевидь, так не вважає.У мене є підозра, що така сума, яка виділяється одноразово, буде йти не лише на вихваляння найвеличнішого, а і на чорнуху та ботоферми для атаки на політичних опонентів, грпомадянське суспільство, антикорупційні структури і взагалі все живе, що ще дихає не за зе-розпорядженням. Не виключено, що гроші просто відмиють і направлять медіа-чорнушникам, які зараз на голодному пайку після ліквідації корупційного гаманця президентських друзів Міндича, Чернишова, Галущенка та компанії. Через це улюбленець Зеленського і тіньовий керівник брудних кампаній Дмитрій Літвін завимагав ресурс.Саме тому я надіслав до уряду вимогу надати обґрунтування та повний розпис витрат на які мають видати 638 млн грн. З відповіддю ознайомлю. За свавільне марнотратство сотень мільйонів гривень під час війни треба бити по липких ручках.
Стадіон так стадіон. 7 років потому. До президента Зеленського питання бумерангом:- Як так вийшло, що Україна найбідніша країна за президента, який обіцяв «Кінець епохи бідності»? - Чому ухилянтів знаходять за лічені дні, а ваших друзів втікачів-корупціонерів не можуть витягнути з-за кордону? - Як ви спите вночі? Чому ніхто не сидить за Маріуполь, Бердянськ і Чонгар? - Чому ви віддали росіянам злочинця Цемаха і зрадника Медведчука? - Чи не хотіли б ви взяти участь в експерименті і спробувати прожити на 2500 гривень пенсії хоча б місяць? Або утримати сімʼю на зарплатню військового у 20000 гривень, з якої доводиться ще й купувати всілякі речі для в/ч?- Як можна було через вісім років війни, усвідомлюючи небезпеку, ігнорувати попередження західних партнерів про майбутнє вторгнення рф? - Скільки грошей вам ще потрібно взяти з бюджету країни, щоб наїстися всьому вашому кварталу? - Куди поділися наші Карпатські ліси? - Чому непокарані прибічники Януковича голосують з вашою партією у Верховній Раді та є частими гостями в офісі президента? - Скільки особисто вам занесли від схем Міндича? Скільки кімнат у вашому недобудованому палаці в ЖК «Династія»?- Чому ви скасовували незалежність антикорупційних органів?- Як довго ви чинитимете спротив перетворенню репресивної правової системи в європейську?Пишіть і свої питання до Зеленського. Принаймні, щоб були.
У влади не вийшло облити брудом мене і мою родину, як вони планували. Їм не повірили. І я щиро дякую тисячам людей, які висловили нам підтримку. Завдяки вам навіть повітря здалося чистішим від зе-смороду.Але кілька слів сказати мушу.По-перше, як колишній журналіст, я бачу деградацію професії. Ті, хто вважає себе супер-обʼєктивними, коли стосувалося ДТП моєї дочки, завжди брали інформацію тільки від прокуратури. Тобто, навіть не намагались почитати рішення суду із залізобетонним обґрунтуванням, що ніякого наркотичного спʼяніння не було взагалі. Не намагалися взяти коментар у адвокатів. Наприклад, УП дали позицію нашої сторони тільки після того, як їм вказали на порушення стандартів. NV проігнорували цю базову норму взагалі і матеріал вийшов маніпулятивним і тенденційним.По-друге, влада включила своїх блогерів-піддувал типу Лачена, коли побачили що їй не вірять. З тезою що батько «порішав» і знову «рішає». Ну, зрозуміло що судять по собі - навіть смертельні ДТП депутатів-слуг навіть до суду не дійшли. Моя родина пішла суто правовим шляхом - дочка доводила свою правоту у відкритому судовому процесі, адвокати надали неспростовні докази відсутності будь-яких наркотиків. Блогери навіть логіку не включили - якби я спробував «рішати», то сбушні тихарі, які ходять за мною роками, вже отримали би нові звання) Все мине і це теж мине. Потоки бруду від корумпованої авторитарної влади Зеленського не зупинять моєї протидії персоналіям, які розглядають Україну як харчову базу, а війну як спосіб зберегти владу і посилити контроль над харчовою базою. І закінчать вони так, як закінчували всі автократи в Україні. Так буде.
Я три роки мовчав з цього приводу, але тепер мушу сказати. Найогидніше, коли в політичній боротьбі починають використовувати дітей. І моя родина це пройшла. У листопаді 2022 року в блекаут дочка Ярина потрапила в ДТП: збила жінку. Їхала без перевищення швидкості, одразу викликала поліцію, швидку і надала першу медичну допомогу (навички з 206 батальйону ТрО). Потерпіла отримала допомогу під час перебування в лікарні і потім повну компенсацію, про що підписана угода.За півроку (!) прокуратура після ДТП звинуватила дочку що вона мала «наркотичне спʼяніння» під час ДТП. Всі (!) медіа, включно з тими які називають себе «за стандартами БіБіСі» подали це твердження прокуратури як безсумнівне. Я добре памʼятаю бруд від ТГ-каналів офісу президента і «ДТП під наркотиком» від Української Правди. Ярина тоді склала мандат Київради, щоб відстоювати свою правоту в суді без регалій.І ось тепер виявилось, що ніяких наркотиків в ДТП не було! Одна токсигологічна експертиза і висновки троьох різних експертів довели, що записана у справі речовина взагалі не є наркотичною, тобто психоактивною! І що реакції під час освічення та медичні дані не свідчать про вживання заборонених засобів. А свідки, в тому числі і поліцейський, який оформлював ДТП, дали покази, що не було жодних ознак спʼяніння. Мало того, лікарка, яка розповідала в медіа, що Ярина «зізналась» у вживанні, відмовилась це повторити під присягою в суді!Саме тому, суд прийшов до висновку - ніякого наркотичного спʼяніння не існувало. Я не збираюсь оцінювати умовний термін, який призначив суд. Наше законодавство є дуже суворим до водіїв, навіть якщо можливості уникнути ДТП не було. Проте, зараз в ТГ-каналах продовжують розганяти брехню. Про спʼяніння, про «порішали». Тут судять по собі і про те як зе-влада порішує за своїх - двоє депутатів-слуг після смертельних ДТП не мають ніякого покарання, а тут всі живі. І це є свідченням того, що прикра історія часів перших блекаутів, підло і цинічно використовується владою для тиску на мене і мою родину. Прокуратура каже, що подасть апеляцію. Я не знаю як можна розбити аргументи експертів і свідків. Будемо доводити правду до кінця. І якщо хтось вважає, що це мене зупинить в боротьбі проти злочинів влади, глибоко помиляється. І це знущання над моєю родиною я теж запамʼятаю. Добре запамʼятаю.
Найважливіше, що показали вибори в Угорщині - спільні дії Трампа і путіна щодо Європейського Союзу. Себто, не стільки показали, скільки довели. Обидва підтримують умовно антибрюссельські політсили в усіх країнах. Обидва зацікавлені розбити єдність ЄС за давнім, як Рим принципом «розділяй і володарюй», хоч у кожного своя мета. Трамп вважає обʼєднану Європу геополітичним конкурентом, хоч цього і не визнає; путін - перешкодою для загарбницької війни з відновлення імперії зла. Обидва програли цей бій і це важливо. Але ще не програли війну: підтримка євроскептиків в ключових країнах ЄС досі росте. Завдання для України в Угорщині - включити класичну, а не бикуючу дипломатію і почати активну співпрацю з новим урядом. Дива не буде - програш Орбана не означає автоматичного виграшу України. Для відновлення стосунків треба попрацювати.Завдання для України в Європі - не давати приводів для атак на системні проєвропейські сили, які підтримують нас у війні проти росії. Це означає - влада врешті решт має виконати обіцянку провести реформи з наближення законодавства до європейського, відновити демократію і права людини, почати дотримуватися Конституції і очиститись від мегакорупції, яку розвів навколо себе Зеленський. З усім згаданим поки погано і цим владна команда завдає шкоди не тільки Україні, а і партнерам, які попри все залишаються партнерами. Перемога в Угорщині - це битва під Лейпцигом, але не Ватерлоо. Наполеонівські плани з руйнування Європи не розірвані. І Україна тут є одним з головних чинників: якщо вона стає європейською не на словах, а насправді, тоді і настане Ватерлоо.
У мене з’явилась підозра, що в Київській Школі Економіки може існувати чорна каса для доплат прем’єр-міністру. І що саме через КШЕ відмивають кошти для регулярних хабарів главі уряду, аналогічні тим, які депутати-слуги отримували готівкою в конвертах. Чому тільки тепер? Бо я отримав таку відповідь від ректора Київської Школи Економіки на моє просте по суті депутатське звернення (фото зверху). Я спитав: скільки академічних годин занять мала прем’єр-міністр Свириденко в КШЕ протягом 2025 року? Дуже просте питання. Інтерес є суспільно важливим і небезпідставним, бо прем’єрка задекларувала 3 243 529 гривень доходу від ПУ «Університет «Київська Школа Економіки». Це близько 270 тисяч гривень в місяць за викладацьку роботу, що у 2,5 рази більше її зарплатні як прем’єра. Вони відповіли: «Ми вимушені відмовити у наданні запитуваної інформації». Така відповідь і призвела мене до згаданих підозр. Навіщо приховувати інформацію про кількість годин викладання, якщо КШЕ так пишається наявністю Свириденко серед викладачів вишу і ставить її на свій сайт? Ще й писати хамські по формі і безграмотні з точки зору права відповіді. Маю тільки одне пояснення - так роблять, якщо викладання фіктивне. Або оплата не відповідає витраченому на нього часу. А якщо так - значить може мати місце відмивання грошей для хабаря прем’єру. Так це треба розуміти? Інакше з якого дива приховувати просту інформацію?Аргументи, чому КШЕ не може мені відповісти, - це окремий сюр. Звернення (статті 16-17 Закону про статус народного депутата) є обов’язковими для надання відповіді, так само як і запити. Вони, до речі, теж будуть. Самовільне трактування, що є моєю депутатською діяльністю, а що ні - це з розряду правового нігілізму, оскільки немає жодного обмеження в законодавстві на отримання депутатом інформації через профільність роботи в комітеті. А спроба віднести інформацію про кількість викладацьких годин прем’єрки до персональних даних - це взагалі повне нерозуміння і незнання відповідного закону. Особливо в частині, де йдеться про публічних діячів. Це все мені дало підставу звернутись до ДБР із заявою про злочин за статтею 351 ККУ - умисне перешкоджання діяльності народного депутата України. І якщо в КШЕ такі самі економісти, як юристи, тоді біда. Проте мене цікавить не це, а скільки свого дорогоцінного часу прем’єр-міністр воюючої країни витрачає на викладання у виші за 3 243 529 гривень в рік. На цьому і зосереджусь. Бо якщо Київська Школа Економіки і далі буде приховувати просту і зовсім несекретну інформацію, то це лише укріпить мене в підозрах щодо викладеного на початку тексту. І тоді цим мають займатись вже не депутати, а антикорупційні органи. Шанс для Київської Школи Економіки розвіяти підозри - це відповісти на поставлене питання. Або поглибити дно.
Мої жорсткі пости і розслідування щодо влади - це крик про допомогу. До вас, до кожного, хто мене читає.Світ стоїть на порозі глобального конфлікту. Виживуть сильні, підготовлені і добре організовані країни. З першими двома критеріями у нас непогано, а от з організацією системи життєзабезпечення (її ще владою називають) - швах. Саме тому, я вважаю абсолютизм управління Зеленського, який не створює нічого, крім корупції і нових кланів для розкрадання останніх ресурсів - це злочин. Забаганки розподілу грошей на піар-прожекти всіляких кешбеків і «є-баків» - злочин, гроші потрібні на життєзабезпечення - оборону і захист енергетики. Сліпа слухняність уряду і парламенту відвертим дурницям і шкідництву - злочин. Злочин - це свавілля правової системи, яка отримала дозвіл на харчування останніми збереженнями українців, і фізичних, і юридичних. Коли я пишу про все це, то це лише через розуміння яка біда наближається. Про повномасштабне вторгнення я попереджав за 2 роки до нього. І тепер закликаю щоб ваші голоси, голоси сотень тисяч були гучними. Принаймні в соцмережах. Бо десятків і сотень на Банковій не почують, тисячі доведеться.Сьогодні день входу Господнього в Єрусалим під вигуки Осанна. Лише за 5 днів ті самі люди Його розіпнуть. На початку великої війни нас підтримував весь світ, але ця підтримка втрачається. І ми маємо ставати сильними і ефективними, щоб вижити. А ще у Вербну неділю бʼють вербою зі словами «Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень - Великдень». Якщо кожен візьме свою вербу і не боятиметься заслужено пройтися нею по владі - Україна виживе. Воскресне.