Повідомлення telegram каналу - @zakononline2019

Логотип телеграм спільноти - Судова Практика ZakonOnline (Верховний Суд та ЄСПЛ) 2021-10-22

Судова Практика ZakonOnline (Верховний Суд та ЄСПЛ)

Кількість підписників:
7535
Фото:
110 
Відео:
 
Посилання:
2230 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Найактуальніші правові позиції та судові рішення на ресурсі https://zakononline.com.ua https://www.facebook.com/ZakonOnline/ https://www.instagram.com/zakononline/

Канал Судова Практика ZakonOnline (Верховний Суд та ЄСПЛ) - @zakononline2019 - №1301

​​✍🏻ПОГАШЕННЯ ПОДАТКОВОГО БОРГУ З ОСОБЛИВОСТЯМИ, ВСТАНОВЛЕНИМИ СТ.97 ПК УКРАЇНИ, НЕРОЗРИВНО ПОВ'ЯЗАНЕ ІЗ ПРИЙНЯТТЯМ ПЛАТНИКОМ ПОДАТКІВ РІШЕННЯ ПРО ЛІКВІДАЦІЮ, НЕ ПОВ'ЯЗАНУ З БАНКРУТСТВОМ
⚖️Правова позиція ВС у справі № 826/9711/17(1)
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 826/9711/17(1) від 14.02.2022
Податковий орган звернувся до суду з позовом до ТОВ про стягнення податкового боргу.
У касаційній скарзі ТОВ вказало, що на час розгляду цієї справи перебувало у процесі припинення. При цьому у визначений законом строк податковим органом не було заявлено до нього кредиторських вимог. Внаслідок невчинення зазначених дій вимоги про стягнення заборгованості вважаються погашеними.
КАС ВС спростував такі доводи та зазначив наступне.
Згідно з п.97.2 ст.97 ПК України у разі якщо власник або уповноважений ним орган приймає рішення про ліквідацію платника податків, не пов'язану з банкрутством, майно зазначеного платника податків використовується у черговості, визначеній відповідно до законів України.
Ч.ч.4,5 ст.112 ЦК України передбачають, що вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно. Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
Отже, погашення податкового боргу з особливостями, встановленими спеціальною нормою - ст.97 ПК України, нерозривно пов'язане із прийняттям платником податків рішення про ліквідацію, не пов'язану з банкрутством. За таких обставин у разі самостійного прийняття платником податків рішення про припинення розпочатого раніше процесу ліквідації юридичної особи, то і правові наслідки, з ним пов'язані, також припиняються.
Згодні з думкою ВС?
ZakonOnline - швидкий пошук судової практики
#Адміністративний_процес #правова_позиція
1000
22-08-05 11:00