Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Закарпатські звістки
Додано 14 лип 2024

Закарпатські звістки

@zak_zvistki
Кількість підписників: 1 126
Фото: 13,400
Відео: 2,580
Посилання: 20,400
Опис:
УНІКАЛЬНО ЦІКАВО ІНФОРМАТИВНО

👥 Кількість підписників

1 126
Середній/День:: +2
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +7

👁️ Середній перегляд на повідомлення

222
Середній/День:: 246
Середній/Тиждень:: 209
ERR: 19.72%

📊 Кількість повідомлень на день

4
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 4.4
Середнє за день: 4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Поки окрема група псевдоактивістів намагалася розкачати тему навколо Ботанічної набережної через маніпуляції, фейки та емоційний тиск у соцмережах, ужгородці зробили свій вибір — аргументовано і відповідально.Альтернативна петиція на підтримку розроблення Детального плану території набрала 1559 голосів «за», тоді як петицію проти підтримали лише 541 особа. Це чіткий сигнал: громада підтримує системне планування міста, а не хаос і блокування розвитку.«Петиція про підтримку розроблення детального плану по формуванню Ботанічної набережної в Ужгороді, набрала голосів - в три рази більше, ніж петиція протиОстанній місяць ужгородці спостерігали класичний сценарій: певна групка проплачених осіб і професійних “мітингувальників” спробувала розкачати тему в соцмережах — «караул, знищують Ботанічну набережну!».Поки одна частина проактивних ужгородців намагається рухатись вперед, інша частина (представники соціальної групи маргінали), живе виключно за рахунок конфліктів. Без фактів, без розуміння, зате з максимальним рівнем емоцій і відвертої брехні.Для дискредитації процесу розроблення Детального плану території ці псевдоактивісти використовували весь стандартний набір:• маніпуляції• перекручування фактів• огульні звинувачення• відверті фейкиСклад цієї “ініціативної групи” теж показовий: колишній чиновник, кілька професійних мітингарів, кілька безробітних і традиційний “міський фольклор” у вигляді постійних скандалістів. Більше того — ця гоп-компанія навіть зареєструвала петицію до міського голови з вимогою скасувати рішення про розробку ДПТ. Тобто фактично — заблокувати будь-яке системне планування території. Бо для них краще хаос.На цю деструктивну кампанію різко і чітко відреагувала адекватна частина ужгородців - активна, професійна. Архітектори, інтелігенція, бізнес, люди, які реально думають про розвиток Ужгорода — підтримали не крик, а зміст.Головою Закарпатської обласної спілки архітекторів Віровбалом Володимиром Йосиповичем було зареєстровано альтернативну петицію — про підтримку розроблення детального плану території, ось її зміст: https://petition.e-dem.ua/uzhgorod/Petition/View/279Ужгородці висловили свою позицію:541 ужгороднів - ПРОТИ Ботанічної Набережної1559 адекватних ужгородців - ЗА Ботанічну НабережнуВ галереї портрети основних псевдоактивістів - маргіналів, які живуть за рахунок виключно створення скандалів!», - йдеться у дописі. ➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
‼️10 тисяч доларів за інформацію: на Закарпатті громадськість та поліція розшукують екс-працівника ТЦК і ватажка групи “Паджеро” В Ужгороді оголосили нагороду у сумі 10 тисяч доларів США за інформацію про можливе місце перебування колишнього працівника Ужгородського ТЦК Віталія Леймана.Паралельно чоловіка у розшук оголосила й національна поліція України. Громадськість, вимагаючи справедливого покарання, зацікавилась цією особою після сигналів про застосування ним жорстоких методів до жителів Закарпаття під час виконання службових обов’язків. За офіційною інформацією правоохоронців, старший солдат Віталій Ігорович Лейман, родом із Запоріжжя 1989 року народження 27 лютого 2026 року самовільно залишив місце служби з району розташування військової частини А5006 без зброї.Наразі він перебуває у розшуку, тривають відповідні заходи…Але паралельно з офіційною частиною почала з’являтися інша історія. Значно жорсткіша. Віце-президент Федерації боксу України Михайло Данило публічно заявив, що саме ця особа тривалий час працювала в Ужгородському ТЦК, приховуючи обличчя, і брала участь у силових затриманнях місцевих мешканців. У своїй заяві він прямо говорить про викрадення людей, побиття та застосування сили до закарпатців.І найрезонансніше — Данило оголосив чималу винагороду за інформацію про цього екс-ТЦКашника. Зокрема — 10 тисяч доларів за будь яку інформацію про місцезнаходження Леймана. Ще по 2 тисячі доларів чоловік готовий виплатити за дані про осіб, які можуть допомагати йому переховуватися.«Ця особа тривалий час ховаючи обличчя за балаклавою працювала вУжгородському РТЦК, порушуючи права наших земляків – викрадала, наносила тілесні ушкодження та тортури нашим краянам відчуваючи безкарність. На теперішній час оголошений у рошук силовими структурами. Ми просто зобовʼязані єднатися і захищатися від таких приїжджих гастролерів-покидьків, які порушуючи людські закони знущаються з наших земляків. Кожен з них повинен відчути те на що заслуговує і понести жорстоке покарання!», — повідомив спортсмен.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
Доларовий мільйонер за декларацією та багаторічний держслужбовець Вадим Борець терміново організував собі «робоче відрядження» до Тайваню — одразу після появи інформації про доручення Спеціальної антикорупційної прокуратури НАБУ розпочати офіційне розслідування щодо фактів можливого незаконного збагачення.«Найбільш заможний заступник міського голови Ужгорода (по декларації доларовий мільйонер), який все своє життя працює на державних посадах, мамчин полковник Вадим Борець, терміново організував собі робоче відрядження в …Тайвань.От просто цікаво, що спільного між Ужгородом і Тайванем, та які здобутки привезе для міста цей наш реформатор. В Тайвань цей «державник», полетів через Відень, транзитно вирішуючи свої приватні та фінансові справи (в основному вивіз готівкової валюти), після того як отримав інфоомацію щодо того, що Спеціальна антикорупційна прокуратура доручила НАБУ розпочати офіціне розслідування по нашій заяві, стосовно фактів незаконного збагачення. Певний період часу колишньому прикордоннику, а сьогодні заступнику мера В.Борцю, вдавалось уникати офіційного розслідування своїх дій, дякуючи передусім тому що практично всі родичі працюють або правоохоронних органах або в суддівській системі. Також додаткових «оберігом», який допомагав певний час уникати проблем є той факт, що Вадим Борець домовився собі про статус викривача в одному із правоохоронних органів. Він активно документує (записує розмови, копіює документи, дає доступ до службових приміщень), своїх колег депутатів, паралельно фіксує окремих місцевих правоохоронців, які завʼязані на корупційні питання в міській раді - все це  в обмін на імунітет від переслідування його самого. Самовпевненість і нахабство цього чиновника досягли такого рівня, що він не комплексує і робить покупки в сотні тисяч доларів США, при тому що рядові чиновники і депутати отримують підозри за 200 -300 тисяч гривень при недекларуванні або розкраданні.Про те що він спіпрацює з однією із спецслужбі і є агентом, сам В.Борець неодноразово вихвалявся на застіллях серед близькими. Невисокий IQ  + алкогольне бродіння, періодично виносить на поверхню те, що у в голові в цього унікума.Нагадую, що більшість родичів Борця В.О, також є державним службовцями, правоохоронцями та суддями різних рівнів, а відповідно особами віднесеними до переліку осіб з високим корупційним ризиком:Дружина - Борець Анастасія Євгеніївна - старший офіцер контактного пункту Захонь, Чопського прикордонного загону, попередня посада - начальник 1 відділення інспекторівприкордонної служби відділу прикордонної служби "Тиса" Чопського прикордонного загону;Батько - Борець Олександр Миколайович – провідний інспектор відділу формування тасупроводження інформаційних ресурсів УІАП ГУ НП в Хмельницькій області, попередні посади – начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» ГУ НП в Хмельницькій області начальник управління інформаційного забезпечення ГУ НП в Хмельницькій області (2015 – 2016 рр.), начальник управління інформаційного забезпечення управління МВС України в Хмельницькій області (2011 – 2015 рр.);Рідний брат – Борець Євген Олександрович - суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області, попередні посади – заступник голови Бориспільського міськрайонного суду (2014 – 2022 рр.);Тітка – Бацуца Тетяна Миколаївна – голова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області;Двоюрідний брат – Бацуца Віталій Михайлович – суддя Господарського суду Київської області;Дружина двоюрідного брата – Бацуца Анна Борисівна – приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу;Про цього красавчика більше за посиланням.» ➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
🚨🌍 Вбивство на Балі: серед підозрюваних у міжнародному розшуку — закарпатець із ТячівщиниКривава драма на райському острові отримала неочікуване «закарпатське» продовження. Як повідомляє журналіст Віталій Глагола, серед осіб, яких Інтерпол оголосив у міжнародний розшук за запитом Індонезії, фігурує уродженець села Угля.Деталі резонансної справи: 📂⚖️Йдеться про вбивство 28-річного українця Ігоря Комарова, яке сталося на Балі. Наразі індонезійська поліція та міжнародні органи шукають п'ятьох підозрюваних.Хто у списку розшуку: 👤🔍Співучасниками злочину вважають «інтернаціональну» групу:• Василь Немеш — житель села Угля, Тячівського району (Закарпаття).• Денис Галушко та Роман Мельник (громадяни України).• Ніколай Пєтрік (рф).• Владислав Аханов (Казахстан).Важливі факти: 📌1. Збіг ініціалів: Раніше поліція Балі називала підозрюваних за ініціалами (DH, VN та RM) — тепер офіційно підтверджено, що це саме вказані особи.2. Червона картка Інтерполу: Це означає, що закарпатця та його спільників можуть затримати у будь-якій країні світу для подальшої екстрадиції до Індонезії.3. Наслідки: За законами Індонезії, за вбивство передбачені надзвичайно суворі покарання, аж до довічного ув’язнення або смертної кари.Справа набуває світового масштабу. Як закарпатець опинився в одній компанії з росіянином та казахом у такій справі — наразі залишається головним питанням.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
Війна змінила все: як політики Ляшко і Рудьковський стали гідними воїнами ЗСУПовномасштабна війна Росії проти України змінила життя багатьох українців, зокрема і відомих політиків.Деякі з них залишили публічну політику та стали на захист держави зі зброєю в руках.Серед тих, хто нині служить у лавах Збройних сил України, — колишній народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Після початку повномасштабного вторгнення він долучився до війська та виконує бойові завдання разом із побратимами.Також до української армії приєднався екснардеп Микола Рудьковський. Він також проходить службу в ЗСУ, долучившись до оборони країни.Таким чином війна суттєво змінила долю деяких українських політиків — замість політичних дискусій вони сьогодні носять військову форму і разом з іншими військовими боронять Україну.У відео засновник LASAR’S GROUP, Павло Єлізаров (позивний «Лазар»), розповідає, що під час повномасштабного вторгнення був приємно здивований вчинками політиків Олега Ляшка та Миколи Рудьковського.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
На Закарпатті СБУ та Нацполіція викрили чиновника однієї з міськрад, який планував отримати «відкат» у 120 тисяч гривеньСлужба безпеки спільно з Національною поліцією та прокуратурою викрили посадовця однієї з міськрад, який планував отримати «відкат».Йдеться про начальника відділу будівництва та ремонту профільного Управління однієї з міськрад.За матеріалами слідства, чиновник планував отримати 120 тисяч гривень «відкату» від виконроба одного з будівельних підприємств, задіяного в реконструкції привокзальної площі.За хабар посадовець обіцяв «безперешкодне» погодження всієї необхідної документації та затвердження актів виконаних робіт.При цьому фігурант був офіційно уповноваженою особою та відповідальним за якість реконструкції об’єкту.Правоохоронці задокументували факт отримання чиновником частини раніше обумовленої суми неправомірної вигоди.За матеріалами СБУ посадовцю міськради повідомлено про підозру за ч.1 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.Йому загрожує до чотирьох років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
Поки в інформаційному просторі активно обговорюють будівництво у провулку Ботанічний сад, з’являються нові факти, які ставлять під сумнів позицію одного з найгучніших критиків проєкту — Павла Логвінова. Колишній чиновник ужгородської мерії, який понад десять років працював у структурі міської влади, сьогодні виступає активним опонентом забудови. Однак оприлюднені документи та факти викликають запитання щодо послідовності його позиції."Псевдоактивізм чи подвійні стандарти? Розбираємо кейс Павла ЛогвіноваПоки в мережі роздмухують скандал довкола будівництва в провулку Ботанічний сад, паралельно з цим оприлюднили факти, які змушують інакше поглянути на головних критиків проєкту.Отже, хто такий Павло Логвінов? Відповіді знайдете нижче.А це головний опонент забудови — колишній чиновник мерії, який 10 років (2013–2023) очолював управління економіки та працював у департаменті фінансів мерії. За цей час жодних публічних протестів проти корупції чи хаотичної забудови від нього не було. Проте зараз він став «експертом» з архітектури та екології.Факти проти маніпуляцій:• Самовільне будівництво в центрі: Поки Логвінов критикує чужі проєкти, його власна родина звела масивну сонячну електростанцію на вул. Ольбрахта (Замкова гора). Офіційні відповіді Мінкульту та ОВА підтверджують: жодних погоджень на роботи в історичному ареалі родина активіста не отримувала.• Приватний вихід у Ботсад:Родина Логвінових облаштувала собі персональну хвіртку безпосередньо в Ботанічний сад для вигулу собак та господарських потреб, ігноруючи зауваження УжНУ та статус заповідної зони.• Будівельні «рекорди»: Реконструкція будинку активіста була офіційно завершена та здана в експлуатацію лише за 14 днів після отримання дозволу, що вказує на ймовірну легалізацію вже готового самобуду «заднім числом».ВисновокЮристи забудовника, який наразі працює над проєктом Ботанічного саду вже готують звернення до прокуратури щодо демонтажу незаконних конструкцій на території активіста. Мета проста: показати, що закон має бути один для всіх, а не лише для тих, у кого немає «активістського» посвідчення.У галереї: Фотодокази занедбаного господарства активіста та офіційні документи, що підтверджують відсутність дозволів на їхнє будівництво.Як ви вважаєте: чи мають право люди з такими «скелетами в шафі» диктувати правила забудови міста?", - йдеться у дописі Вся Закарпатська Правда. ➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
ГО «Антикорупція» продовжує серію матеріалів про посадовців Ужгородська міська рада. Цього разу у фокусі — заступник міського голови Вадим Борець. У декларації посадовця після звільнення зі служби вказані значні заощадження — сотні тисяч доларів та мільйони гривень. За поясненнями, мова йде про спадщину. Але чи дійсно походження таких сум є настільки очевидним? "«Дорогі» для громади, наші МАРОДЕРИ з ужгородської міської ради.Спостерігаю за вашими жалюгідними спробами виправдовдити своє мародерство, за допомогою сюжетів в стилі раннього СРСР у ФБ та на місцевих каналах.Дуже смішно і примітивноНагадує це все сюжети про надої молока, стаханівський рух, рекорди по збору кукурудзи в Хрущовсько-Брежневський період Радянського союзу.Очікуємо наступні сюжети, наприклад по спадщині заступника міського голови, мамчиного полковника Вадима Борця.Підсказую сценарії: Спадщина та кошти на рахунку в розмірі 750 тисяч доларів США, та 18 млн гривень, які задекларував Вадим Олександрович Борець, при звільненні зі служби в прикордонних військах, це не не корупційні кошти від контролю за контрабандою сигарет та інших товарів через кордон, а реальна спадщина, яку отримала ще мама від родичів з Рашки (де народився сам Вадим Борець), а вже потім перезаповіла любимому сину (а іншому брату нічого доречі не дісталось, за погану поведінку).А якщо хтось буде питати чому так багато - все просто, родичі з Расії, прямі спадкоємці роду Романових, небідні люди Тому нічого дивного, і нефіг лізти до заступника міського голови Ужгорода з тупими питаннями, нікому, навіть НАЗК, НАБУ та САП.", - йдеться у новому дописі.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
18,3 млн грн штрафу для КП «Ужгородпарксервіс» після рішення Закарпатський окружний адміністративний суд — і питання, хто насправді заплатить за роки нефіскалізованих парковок. Така собі варіація чиновницького «патріотизму». Матеріал оприлюднила ГО «Антикорупція». «ПАРКОВКИ УЖГОРОДА.Інформація для ужгородців (особливо тих, які працюють в правоохоронних органах)Коли поркуєтесь в Ужгороді, підходите до терміналу паркування і здійснюєте оплату, вам варто знати - ці кошти йдуть прямо в кишеню кількох творчих представників ужгородської влади, а не в бюджет міста! Є таке комунальне підприємство «Ужгородпарксервіс», створене ужгородською міською радою. По чесному, воно мало б регулювати питання платного паркування, облаштовування нових паркінгів по всій території міста (яких критично не вистачає ), приносити в казну дохід, який можна було б направляти на прибирання, ремонти і тд. Будь яке підприємство, будь-якої форми властності, має діяти в рамках визначених державою правил, сплачувати всі податки, в тому числі місцеві. Але у нас в міській раді керівництво міста системно не бачить (цікаво чому б це ?), що хтось зробив на базі комунального підприємства шарашкіну контору, за допомогою якої банально грабують як ужгородіців і гостей міста, які сумлінно платять за паркування, а їхні кошти акуратно, за допомогою кількох фокусів йдуть не в бюджет, а прямо на покращення персонального добробуту кількох осіб.18 МІЛЬЙОНІВ ШТРАФУ. ХТО ВІДПОВІСТЬ?05 листопада 2025 року Закарпатський окружний адміністративний судпідтвердив законність штрафу 18,3 млн грн проти КП «Ужгородпарксервіс» за рішенням Головного управління ДПС у Закарпатській області.Коротко:Суд встановив:  гроші з громадян за паркування брали, чеки — не видавали, операції — не фіскалізували. Понад 13,4 млн грн готівкових та безготівкових коштів, пройшли повз РРО (простими словами просто вибирали з терміналів гроші і ставили в кишені. Це не «технічна помилка». Це системна історія. Якщо комунальне підприємство роками працює без належної фіскалізації — це означає, що хтось це дозволив. Хтось це прикривав.Хтось із цього отримував вигоду. Хто, як думаєте?Якщо апеляційний суд залишить в силі рішення окружного суду про стягнення 18,3 млн гривень штрафу з комунального підприємства, то ці кошти будуть вилучені з бюджету Ужгороду. В підсумку - роками, пару чиновників і депутатів привласнювали кошти, які громадяни сплачували за паркування, а коли податкова їх викрила, міський бюджет за них оплатить штраф.Така собі варіація чиновницького патріотизму.», - йдеться у допис.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини
В Ужгороді оприлюднено нові матеріали громадської організації «Антикорупція», які стосуються діяльності заступника міського голови Вадима Борця. Продовження роботи аналітиків ГО «Антикорупція» по дослідженню корупційної клоаки в ужгородській міській раді. Знайомтесь - Вадим Борець, заступник міського голови, колишній прикордонник, полковник. Народжений «на болотах», в липецькій області, усмань, російської федерації в 1976 році. В міській раді спільно з Стасюк Марина Олександрівна - директор департаменту соціальної політики УМР яку привіз з Донецької області, контролює найбільш актуальний в корупційному сенсі напрямок (сотні тисяч доларів на місяць).Ужгородцям для справки: коли вам відмовляють у законом передбачених випадках по догляду за близькими, коли вам знімають незаконно бронь, та всі інші випадки порушення закону про мобілізацію, ви маєте дякувати товарищу Борцю та його подрузі з Донецька.Доречі купа питань, чому кадровий військовий, полковник з російським корінням та величезними українськими пенсіями і зарплатнею не захищає кордони держави, а відправляє закарпатських сантехніків, водіїв чи офіціантів та мулярів.Активістам псевдо питання - не муляє око?Трошки фактів про полковника прикордонної служби (є і смішні), а детально в довідці в галереї :В деклараціях наявні записи, щодо коштів які обчислюються в мільйонах доларів США після звільнення з служби:- спадщина – 18 910 174 грн - приблизно 475 тис доларів США ( по легенді отримав від мами пенсіонерки - кошти на рахунках в АТ Ощадбанк в розмірі 750 тис доларів СШАВказані обставини вказують на фактичне незаконне збагачення Борця, а грошові кошти є необґрунтованими активами, одержаними ним під час проходження служби на керівних посадах Державної прикордонної служби України. Вказані кошти оформлялись на рахунок Борець Тетяни Іванівни та були «легалізовані» за рахунок реалізації Борцем Вадимом Олександровичем процедури прийняття спадщини у 2020 році (тобто після набуття чинності Законом 28.11.2019 р.).Ще трошки цікавого:Більшість родичів Борця В.О, також є державним службовцями, правоохоронцями та суддями різних рівнів, а відповідно особами віднесеними до переліку осіб з високим корупційним ризиком:Дружина - Борець Анастасія Євгеніївна - старший офіцер контактного пункту Захонь, Чопського прикордонного загону, попередня посада - начальник 1 відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби "Тиса" Чопського прикордонного загону;Батько - Борець Олександр Миколайович – провідний інспектор відділу формування та супроводження інформаційних ресурсів УІАП ГУ НП в Хмельницькій області, попередні посади – начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» ГУНП в Хмельницькій області начальник управління інформаційного забезпечення ГУ НП в Хмельницькій області (2015 – 2016 рр.), начальник управління інформаційного забезпечення управління МВС України в Хмельницькій області (2011 – 2015 рр.);Рідний брат – Борець Євген Олександрович - суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області, попередні посади – заступник голови Бориспільського міськрайонного суду (2014 – 2022 рр.);Тітка – Бацуца Тетяна Миколаївна – голова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області;Двоюрідний брат – Бацуца Віталій Михайлович – суддя Господарського суду Київської області;Дружина двоюрідного брата – Бацуца Анна Борисівна - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.Ні Борець Вадим Олександрович, ані члени його родини, бізнесом та підприємницькою ніколи реально не займалися.➡️Підписатися на канал🤳Запропонувати новини