Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Західний Моніторинг📡
Додано 06 гру 2025

Західний Моніторинг📡

@zahidnimonitoring
Кількість підписників: 3 305
Фото: 1,220
Відео: 183
Посилання: 223
Опис:
🚨 Оперативні сповіщення про загрози на заході України 📡 Працюю цілодобово ‼️Канал та його адмін не має жодного відношення до військової справи, а тим більше до військових систем інформування‼️ #Моніторинг #Радар #Захід

👥 Кількість підписників

3 305
Середній/День:: +2
Середній/Тиждень:: +20
Середній/Місяць:: +336

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 060
Середній/День:: 906
Середній/Тиждень:: 1,233
ERR: 32.07%

📊 Кількість повідомлень на день

5.5
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 5.7
Середнє за день: 5.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️ Ворог проводить останні приготування до нанесення масованого ракетного удару по території України. До удару, може бути залучена дещо більша кількість засобів, ніж зазвичай, а саме:✈️ Одразу 7, вже споряджених бортів Ту-95МС;✈️ 4 Ту-22м3, які проходять спорядження на аеродромі «Енгельс»;✈️ 3 Ту-160, які ймовірно спорядились на Далекому Сході;🚀 Ракети «Циркон» з Криму та Курська;🚀 Невизначена кількість балістичних ракет «Іскандер-М»;🛵 Велика кількість ударних БпЛА та БпЛА-імітаторів;📍 Щодо пріоритетних цілей, то очевидно, що це столиця України м.Київ. Бо кацапи образились за москву 😅 .Не виключено, що точкових ударів буде завдано і по іншим великим містам України, які знаходяться в зоні досяжності балістичних ракет. Серед визначених потенційних цілей, є і один із найбільших торгово-розважальних центрів у столиці, тому закликаємо не нехтувати сигналами тривоги. Про початок обстрілу, вас попередять, ваші джерела, тому часу, щоб пройти в укриття буде достатньо. ℹ️ На нашу думку, удар відбудеться до кінця цього тижня. Нічого нового не буде. Все це ми проходили вже сотні разів. Головне - бережіть себе та своїх близьких та не нехтуйте укриттям. 🫡 Ми на звʼязку та про всі зміни повідомимо.
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 642 ЦІЛІ: 40 РАКЕТ ТА 602 ВОРОЖІ БПЛАУ ніч на 2 червня (з 18:00 1 червня), противник завдав масованого комбінованого удару по Україні із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного, морського та наземного базування різних типів.❗️ Основний напрямок удару – Київ. Також атаковано Дніпро, Харків, Запоріжжя, Полтавщину та інші регіони.Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 729 засобів повітряного нападу – 73 ракети і 656 БпЛА різних типів:- 8 протикорабельних ракет 3М22 "Циркон" (райони пусків – ТОТ АР Крим, Курська обл., рф);- 33 балістичні ракети Іскандер-М (райони пуску – Брянська, Курська, Ростовська обл., ТОТ АР Крим);- 27 крилатих ракет Х-101 (райони пусків – Вологодська обл., рф,);- 5 крилатих ракет "Калібр" (райони пусків – акваторія Каспійського моря);- 656 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас, баражуючих боєприпасів "Бандероль", дронів-імітаторів типу "Пародія" (із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф., Гвардійське, Чауда, ТОТ АР Крим).Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 08:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 642 цілі – 40 ракет та 602 безпілотники різних типів:- 11 балістичних ракет Іскандер-М;- 26 крилатих ракет Х-101;- 3 крилаті ракети "Калібр";- 602 ворожі БпЛА різних типів.За попередньою інформацією, станом на 08.30 зафіксовано влучання 30 балістичних, 3 крилатих ракет та 33 ударних БпЛА на 38 локаціях, а також падіння збитих (уламки) БпЛА на 15 локаціях.Атака триває! В повітряному просторі України декілька ударних БпЛА. Не ігноруйте тривогу.Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
❗️У наступному масованому ракетному ударі, який, ймовірно, відбудеться цієї ночі, ворог планує залучити дещо більшу кількість бортів стратегічної авіації, аніж зазвичай. За останні півтори доби ворог здійснив передислокацію більшої кількості бортів, порівняно з попередніми комбінованими атаками, а саме:✈️ до 8 бортів Ту-95МС з Далекого Сходу на аеродроми «Оленья» та «Енгельс»;✈️ 1 борт Ту-160 на аеродром «Енгельс»;✈️ 2 борти Ту-160 з аеродрому «Українка» на аеродром «Бєлая»;Сумарно - 11 бортів. Ще були переміщення бортів за маршрутом «Енгельс» - «Дягилево» та «Оленья» - «Дягилево», але це ті ж борти, що прилетіли з Далекого Сходу. З впевненістю можна сказати, що НЕ усі борти, які здійснили передислокацію, будуть залучені до атаки. Очікується застосування 5-6 бортів Ту-95МС та 2х Ту-160.Що це означає? Є два варіанти розвитку подій.Перший: Передислокація більшої кількості бортів повʼязана із збільшеною кількістю цілей, які ворог запланував для ураження у різних частинах країни.Другий:Ворог провів аналіз попередніх атак і вирішив збільшити кількість ракет на одну ціль для стовідсоткового ураження, оскільки під час попередніх атак майже усі 100% крилатих ракет були збиті. Щодо пріоритетних цілей, то вони визначенні у м.Київ та області, а також м.Львів. Для столиці, додатково існує загроза ударів балістичними ракетами та надзвуковими крилатими ракетами Х-22 із бортів Ту-22м3. ‼️Як би не розвивались події, обовʼязково реагуйте на сигнали тривоги.
❗️ Сьогоднішня атака показала декілька важливих та великих проблем, які сьогодні існують. 1) Фактична відсутність дронів-перехоплювачів зокрема у Львові та у західних регіонах вцілому.Дуже серйозна і нагальна проблема. Підрозділів та екіпажів у Львові більше, ніж достатньо, проте самих дронів - перехоплювачів, як показала сьогоднішня атака, - мало. І це глобальне питання забезпечення армії як зі сторони центральної, так і місцевої влади. Виробників БпЛА більше, ніж достатньо, було б бажання. Як результат халатного відношення до забезпечення засобами боротьби з ворожими дронами - жертви серед цивільного населення.2) Львову, Франківську та Тернополю - є чому повчитись. Просто подивіться на Сумщину: там БпЛА збиваються табунами, і це за майже повної відсутності зенітно-ракетних комплексів в області, через наближеність до лінії фронту. Колись «кричали» про проблеми на Чернігівщині….. і це допомогло. Подивіться на Чернігівщину сьогодні - область одна з найкращих по ураженню БпЛА, і це також за фактичної відсутності ЗРК. Та і використовувати ЗРК для ураження БпЛА не є доцільним. Знову ж таки, повернемось до Сумщини, де місцева влада, та й власне самі люди та місцеві телеграм канали, всіма силами сприяють поповненню та закупівлі дронів-перехоплювачів та забезпеченню екіпажів МВГ. Подивіться на сьогоднішню атаку, де з понад 4х сотень БпЛА - на Київ прорвались одиниці, і це завдяки в тому числі екіпажам дронів та мобільним вогневим групам. І знову питання до керівників цивільних та військових адміністрацій західних регіонів : де ваша участь в обороні своїх міст? 3) Відірваність від реальності. Теж дуже серйозна проблема, при чому відірваними від реальності є не тільки місцева влада, а й звичайні жителі західних обласних центрів. Варто лише подивитись на кадри влучання БпЛА і цього буде достатньо, щоб побачити, що люди забули про війну…війну яка триває! І Львів, Франківськ чи Тернопіль не є недосяжним містом для ворожих повітряних цілей. Люди не реагують на сигнали тривоги і, навіть після влучання БпЛА , продовжують прогулянки містом. Тут вам прикладом є Київ, де після влучання БпЛА у цивільні забудови сотні і сотні людей приходять на допомогу, розбирають завали, везуть гуманітарку. А у Львові що ? Гуляючий в навушниках фотограф, який прийшов на місце влучання відзняти кадри для місцевого інтернет ресурсу!Робіть висновки, панове. Жителі - допомагайте своїм місцевим підрозділам та достукайтесь до місцевої влади. Мери та голови обласних адміністрацій - закуповуйте дрони-перехоплювачі та забезпечуйте свої екіпажі МВГ, тим більше влада дозволила створювати власні екіпажі, будь яким підприємствам. Бо, якщо ви не почнете за це «пектись», то почнуть люди, але тоді ви на власному прикладі покажете свої навички у збитті БпЛА.
На жаль, маємо ще одну болючу втрату для нашої авіаційної родини та всієї країниСьогодні вдень, 9 березня 2026 року, на Східному напрямку, в умовах значної переваги повітряного противника та потужної протидії ворожих систем протиповітряної оборони, загинув полковник Олександр Довгач – командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України. Він вкотре виконав бойове завдання, на жаль, ціною власного життя...Олександр Довгач був не просто командиром. Він був справжнім лідером і бойовим льотчиком. Із перших днів повномасштабного вторгнення бригада під його командуванням завдавала ворогу точних і болючих ударів.Він здійснив сотні бойових вильотів, уражаючи пункти управління, техніку, засоби зв’язку ворога. Неодноразово забезпечував прикриття ударної та бомбардувальної авіації, знищував ворожі дрони та ракети. Він бився за Київщину, Харківщину, Херсонщину, острів Зміїний.Першим ішов у бій, брав на себе найризикованіші завдання та надихав своїх підлеглих на сміливі й рішучі дії.Обставини встановлюються.Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким...Честь Герою!
❗️ Ворог розпочав підготовку до нанесення масованого ракетного удару по території України, яка, ймовірно, відбудеться у найближчі 48 годин. ✈️✈️ З цією метою, здійснюється активна передислокація бортів стратегічної авіації між аеродромами базування. Вже по стандарту, до атаки буде залучено:✈️ 4-5 Ту-95МС;✈️ 2 Ту-160; 🚀 Балістичні ракети «Іскандер-М»;🚀 Гіперзвукові ракети «Циркон»;🛵 Умовно велика кількість ударних БпЛА. 🛩 Не виключено застосування ракет «Кинджал» з бортів МіГ-31К, які ворог накопичив в достатній кількості за останній час. 🛶 Крім цього, ворог здійснив спорядження 2х надводних носіїв ракет «Калібр» у пункті базування в Новоросійську. Сумарний можливий залп - 16 ракет типу «Калібр». 📍 Серед пріоритетних цілей - обʼєкти водопостачання та енергетики у столиці та Київській області, а також обʼєкти енергетики в центральній частині України. Не виключено, що удар буде спрямовано і на обʼєкти інфраструктури на заході України. Напрямок удару можливо буде визначати по маршруту руху ударних БпЛА. Нічого нового, переживали таке сотні разів. Сили та засоби оборони готові до відбиття удару. Все що від вас потрібно, це не ігнорувати сигнали тривоги. 🫡 На звʼязку.
Що зараз відбувається зі скиданням FPV з БПЛА. Я вважаю, що всі громадяни країни мають право знати і розуміти події, що відбуваються, тому що заходи протидії можуть торкнутися всіх.Наш противник придумав найпростіший спосіб управління FPV. Точніше, не так. Наш противник взяв цей спосіб у нас. Йдеться про управління FPV через мережу мобільного зв'язку LTE.Вони додумалися, що можна доставляти FPV дрони на крилатих БПЛА в ті місця, де мобільний зв'язок хороший і стабільний, і там скидати дрони на об'єкти. Таким дроном керує оператор з росії, час польоту дрона становить буквально хвилини. Для цих завдань використовуються, зокрема, українські SIM карти.Чи працюємо ми над цією проблемою? Так, буквально 24/7 і працюють сотні людей. Але ви повинні розуміти, які б хитрі алгоритми протидії ми не придумали, противник завжди буде шукати спосіб їх обійти. Чи відповідаємо ми симетрично противнику в темі LTE? Звичайно так. Росіяни у себе давно вводять карантини на послуги передачі даних. Чи рятує це їх? Ні.Чому я вважаю, що всім потрібно розуміти, що відбувається. Одне з рішень, яке допоможе вплинути на процеси, це продаж SIM-карт за паспортами з обмеженнями кiлькостi. Рішення "політично непопулярне", рішення вимагає зміни в Законах (винесення питання на голосування ВР). Але я б таке рішення прийняв хоча б на час воєнного стану.Чи допоможе це на 100%? Звичайно, ні. У Росії давно SIM-карти продаються за паспортами, при цьому купити SIM-карти у злочинців або безхатченків не є проблемою.Чи допоможе це хоч якось? Так! Уявіть, що зараз будь-який «ждун» може купити 3000 карток без будь-яких проблем і відправити їх до рф. Продаж за паспортами хоч якось обмежить гігантські масштаби цього безконтрольного процесу. Звичайно ж, ворог для своїх завдань використовує нові сім-карти. «Бігати» викуповувати, наприклад, у пенсіонерів сім-карти бу для FPV, ніхто не буде.Також одним із варіантів може бути відключення послуг передачі даних в тому чи іншому форматі, але ми всі розуміємо, наскільки ці дії болючі для країни.На жаль, друзі, це війна. Вона стосується всіх нас у всіх своїх проявах.
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 25 РАКЕТ ТА 367 ВОРОЖИХ БПЛАУ ніч на 17 лютого (з 18:00 16 лютого) противник атакував 4 балістичними ракетами Іскандер-М із Ростовської обл. – рф, ТОТ Криму, 20 крилатими ракетами повітряного базування Х-101 з акваторії Каспійського моря, 4 крилатими ракетами Іскандер-К з Курської обл. – рф, керованою авіаційною ракетою Х-59/69 із повітряного простору ТОТ Донецької обл., а також 396 ударними БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотниками інших типів із напрямків: Курськ, Орел, Міллерово, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Шаталово – рф., ТОТ АР Крим, близько 250 із них – "шахеди".Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 392 повітряні цілі:- 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101;- 4 крилатих ракети “Іскандер-К”;- 1 керована авіаційна ракета Х-59/69;- 367 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та дронів інших типів.Зафіксовано влучання 4 балістичних ракет та 18 ударних БпЛА на 13 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 8 локаціях.Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки! Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
❗️За отриманою інформацією, ворог спланував вогневе ураження по цілям на території України у найближчі декілька діб (не виключено, що цієї ночі). ✈️ Отже, як ви вже встигли зрозуміти, ворог завершив підготовку до нанесення удару по території України. 🛰️ Згідно супутниковим знімкам, з аеродрому «Українка», здійснили передислокацію 3 (три), саме бойові Ту-95МС, які постійно беруть участь в пусках крилатих ракет.На нашу думку, наймовірніше, ворог нанесе удар саме цієї ночі, напередодні завтрашніх переговорів. Особливістю атаки, може стати те, що ураження буде здійснено по території Київської області включно з м.Київ та по заходу України - одночасно. 📍 Для ураження по столиці та Київській області, може бути залучено помірну кількість ударних БпЛА та балістичні/крилаті ракети комплексу «Іскандер».📍 Для ураження по цілям на заході України - ракети з бортів стратегічної авіації та велику кількість ударних БпЛА відповідно. 🛶 Не виключено застосування ракет «Калібр», «Кинджал» та «Циркон». Щось нове? Ні! Рекордна кількість засобів ураження? Ні! Головне - реагуйте на сигнали повітряної тривоги, зробіть запаси води та зарядіть резервні засоби живлення. 🫡 Про будь-які зміни - повідомимо.
❗️росія, ймовірно, на деякий час поставить на паузу удари по Україні із залученням бортів Ту-95 та Ту-160. 🚀 Після використання значного запасу крилатих ракет Х-101 у січні-лютому, ворог вимушений поставити на паузу удари по України із залученням бортів Ту-95 та Ту-160. Це повʼязано із необхідністю поповнити запаси крилатих ракет для подальшої кампанії нанесення ударів, яка ймовірно почнеться вже навесні.✈️ Це не стосується бортів Ту-22м3, які останнім часом активно використовуються для ударів по столиці. 🚀 Крім цього, пауза у використанні крилатих ракет, не знімає загрози зі столиці та більшості південних, східних та північно-східних областей, оскільки для ударів по цим регіонам, ворог використовує вищезгадані Ту-22м3, балістичні та крилаті ракети комплексу «Іскандер», а також велику кількість ударних БпЛА. За нашою інформацією, до настання цієї самої паузи, рф може спробувати нанести ще один удар із залученням стратегічної авіації, який може відбутись із настанням останньої хвилі сильних морозів, після чого поставить на паузу їх використання. Але не факт, що цей удар взагалі буде.