Нагадую, що вже за 10 днів стартує нова група Yet Another JS Course.І зараз ще є 10 місць.Для кого цей курс?Для мануальних тестувальників, які відчувають, що просто “тестити руками” вже недостатньо.Не тому, що мануальне тестування раптом стало непотрібним. Ні. А тому що ринок змінюється.Компанії все частіше хочуть людей, які можуть не тільки пройти чекліст, знайти багу і написати нормальний репорт.А ще й розуміти код.Працювати з Git.Розбиратись в API.Писати автотести.Думати ширше, ніж “відкрити сторінку, поклікати, зарепортати багу чи що воно працює”.Важлива ремарка! автоматизація - це не магічна кнопка “стати senior-ом за два місяці”, а спосіб вийти з рутини.З того стану, коли роками робиш плюс-мінус одне й те саме, але постійно відчуваєш, що треба рухатись далі.На курсі ми будемо вчити JavaScript, TypeScript, Git, API, Playwright, автоматизацію, роботу з тестовим проєктом і використання AI в роботі автоматизатора.Але головне - будемо вчитись не просто “писати код”. А розуміти, що ми пишемо та навіщо.Які тести мають сенс, а які тільки створюють ілюзію покриття і потім роками лежать мертвим вантажем у репозиторії.Отже, якщо ти давно думав про автоматизацію, але все відкладав на “потім”, то, скоріше за все, це воно.Бо “потім” перетворюється в ще один рік тупцювання на місці.Стартуємо за 10 днів (6 червня).Залишилось лише 10 місць.Доєднатись, подивитись деталі та як відбуватиметься навчання на YetAnotherJSCourse.com
Ще цього тижня відкритий передзапис на нову групу Yet Another JS/TS Test Automation Course.Старт навчання - 6 червня.Якщо коротко: курс не про “подивитись лекції і колись потім щось спробувати”.Курс про практику. Про те, щоб не просто знати, що таке JavaScript, Type Script, Git, API чи автоматизація Web, а реально вміти з цим працювати.На курсі будемо:🔹 розбирати JavaScript і TypeScript🔹 працювати з Git так, як з ним працюють на проєктах🔹 писати автотести🔹 працювати з API та авторизацією🔹 розбирати структуру тестових проєктів🔹 вчитися писати код та звертати увагу на деталі🔹 використовувати AI як інструмент, а не як магічну кнопку “зроби красиво”Плюс буде те, без чого навчання дуже швидко перетворюється на самотню боротьбу з документацією:🔹 деталізована перевірка та фідбек по домашках🔹 live-дзвінки з розбором тем🔹 практика, наближена до реальної роботи🔹 ком’юніті людей, які теж вчаться, туплять, розбираються і рухаються даліАдже насправді в навчанні важливо не те, щоб усе одразу виходило. Важливо не злитись на першому ж моменті, де код не працює, помилка незрозуміла, а Git виглядає як окрема форма психологічного насильства 😄.Саме для цього і потрібна структура, практика, фідбек і нормальне середовище.І важливий момент 👇Ті, хто заходять у передзапис зараз, отримують найкращу ціну - нижчу, ніж та, що вже вказана на сайті.🏁 Старт - 6 червня.Передзапис і найкраща ціна доступні ще цього тижня.Ще є час подумати.Але вже не дуже багато 😃.
В стресі люди дуже часто забувають: єдине, через що наша психіка взагалі здатна проходити такий період - це наше тіло.І проблема в тому, що в кризові моменти ми зазвичай руйнуємо саме його.Менше спимо.Гірше їмо.Перестаємо рухатись.Занурюємось в роботу.Закриваємось від людей.Живемо в постійній напрузі, від будь-чого, що відволікає від основного джерела стресу.І організм рано чи пізно починає за це виставляти рахунок.У мене, наприклад, під сильним стресом одразу починає реагувати ШКТ. І я вже знаю цей патерн.Тому перше чим я починаю займатись - своїм фізичним станом.Бо в складний період тіло - це наш фундамент.База, на якій все тримається:- наша психіка;- здатність думати;- здатність працювати;- здатність витримувати;- здатність не розвалитися повністю.І отут дуже важливі максимально банальні речі, які ми чомусь постійно недооцінюємо.! Сон.! Нормальне харчування.! Спорт або хоча б фізична активність.! Живе спілкування з людьми.! Медитації.І це не про просте рішення чи біохакінг, про банальний здоровий глузд.Спорт допомагає скидати напругу і зменшувати рівень кортизолу.Сон буквально відновлює психіку.Нормальна їжа дає організму ресурс.Медитації - хоч трохи повертають контроль над увагою, коли голова розлітається в хаос.І окремо - люди.Є гарвардське дослідження, яке тривало десятки років. Один з його головних висновків:Якість соціальних зв’язків напряму впливає на здоров’я і рівень щастя людини.Не кількість знайомих.Не “100 друзів”.А саме якість близькості.Чи є у вас люди, поруч з якими можна:• не прикидатися;• не носити маску;• не бути сильним 24/7.Це все критично важливо в складні періоди.Якщо ви зараз проходите через сильний стрес (Ха, ми всі його проходимо😓) — будь ласка, не забувайте про своє тіло.Не треба героїчно себе знищувати.Бо саме наш організм допоможе витягнути нас в такий період.Попіклуйтесь про нього.Обійняв.#yetanother_thoughts #yetanother_life
11 травня загинув мій друг Геннадій Міщевський...Він був людиною, яка надихала мене та інших, завжди був готовим допомогти, завжди діяв і прагнув робити все навколо кращим.Ми з Геною були знайомі майже 3 роки, познайомилися завдяки каналу і швидко подружилися: переписувалися, зідзвонювалися, і ось вже через декілька місяців вийшов випуск нашого першого спільного подкасту QA Балачки. Я одразу зрозумів, що Гена - розумна і системна людина. Мені здається, що через те, що я не такий, ми одразу й подружилися.Я дізнався що він автор найпопулярнішого топіка на DOU Тестування. Фундаментальна теорія, який став точкою входу в тестування для тисяч людей.Десь через 8 місяців у Гени вже не вистачало часу на подкаст, тому що він був активним учасником спільноти Social Drone і сам, за свої гроші, зібрав сотні дронів для Сил безпеки та оборони України. Він був одержимий цим, і от вже через декілька місяців став лідом команди обльотів дронів в SD... але й цього йому було мало.І вже на початку 2025 року він став до лав Збройних сил України. Як він сказав: "З цього тижня я офіційно миколослужбовець"...Я його відмовляв від служби, казав, що він корисний в тилу і те що він робить тут дуже цінно, але він вже не міг просто робити дрони, він хотів діяти, захищати нас і свою сімʼю. Він був дуже пасіонарною людиною, яка залишила свій слід у серцях тисяч людей.Завдяки таким людям, як Гена, Україна досі стоїть!У мене до вас є два прохання:Прошу вас під час хвилини мовчання згадувати Геннадія таким, яким він був: хороброю, розумною і пасіонарною особистістю.У Гени залишилися дружина і двоє дітей. DOU організував збір: https://send.monobank.ua/jar/3oE6M4MpH2. Прошу, за можливості, закинути, скільки можете.
ЗАПИС НА 11-Й ПОТІК CSA & API ВІДКРИТО(і вже майже закрито, залишилось 5 місць 😅)11-й потік курсу. Зібрала все важливе в одному пості.😋 Для кого◾️ QA в пошуку: API досі лякає◾️ QA з досвідом: хочеш кращу позицію, офер, вплив у команді◾️ QA на плато: треба «підтягнути технічний рівень», але незрозуміло що саме👇 Програма — 10 тижнів / 4 модулі
М1 — Архітектура ПЗ: інтернет, IP, DNS, клієнт-серверна,proxy/gateway/load balancer.М2 — HTTP: methods, headers, status codes, auth, шифрування.М3 — API: 6 видів, REST, Swagger/OpenAPI, cURL, DevTools та інші тули.М4 — Практика: стратегія тестування, Postman, Newman, CI/CD,Docker, Git.
🔴 Що відрізняє— Не починаємо з Postman. Postman у М4, коли вже розумієш, ЩО тестуєш.— Власна тестова API замість pet store.— Супровід від мене та менторів та гнучкі дедлайни.— Додаткова практика з Docker & Git.— 4+ Live Q&A · доступ назавжди · бонус-бібліотека QARMA Talks.✏️ Дати і тарифи🗓 Старт 11.05, запис до 17.05. Наступний потік — вересень.💳 PROGRESS $405 · JOB OFFER $540 (з CV-аналізом і mock-співбесідою). 📍 Розстрочка до 6 міс. Картка ФОП / крипта / PayPal / інвойс юрособі. 🗣 Про курс словами студентів:«Зрозуміла, як працює інтернет — раніше це здавалось магієюі мішаніною, яку можна було просто проскролити. Цим я здивуваланавіть свого чоловіка-бекендщика з 10+ роками досвіду.»— Kristina Buzova, потік 6«На співбесіді розказала, як зробила би мок-сервер — двоєменеджерів-тестувальників були у приємному шоці. Я це робилавперше у житті, працюючи до цього 3 роки в QA. Реальноу захваті від курсу.»— Kateryna Rosliuk, потік 8«Впевненіше почуваюся з docker, розгорнула локально проєкт(та я офігенна!), створила сервер у Postman і розібраласяз хедерами — раніше взагалі не знала, що то і навіщо.»— Iryna Kostiuk, потік 10
👉 https://innaosinna.com.ua—Сумніви — пиши в особисті @innaosinna.P.S. якщо є знайомий QA, кому це варто побачити —пересилай. Якщо рефералка від наших студентів, то буде ще -500 грн ❤️🩹
Набір на курс Core skills у 9 групу: Це курс в межах якого: 💙ви поглянете на свій продукт і процеси з іншого боку💛дізнаєтесь про нові підходи та інструменти, або про їх застосування з іншого ракурсу. 💙 зрозумієте, що потрібно саме вашому продукту і як побудувати потрібні процеси або прибрати зайві💛 живі тренінги дадуть практичні навички та закріплять знання🎓Група до 10 людей, час буде на кожного. (Наразі вільно 8 місць)🏖Домашні завдання - гнучкий формат без жорстких дедлайнів, без "обов'язково зробити все"✍ Старт 11 травня з тижнем "канікул " 🏖Комбінований формат лекції (запис), тренінг (онлайн) 👩💻На курс можно йти і middle + , вам буде важче, але цікаво і корисно, Курс корисний навіть тим, хто не планує ставати керівником 🤓Програма курса На курсі буде більше, ніж описано. ➕Відгуки: на сайті , або тут #відгуки, та на сторінці LinkedIn 👉 Відгук не лідера👉 Відгук ліда автоматизаторів 🤑Доступні різні варіанти оплати, оплата частинами, розтермінування та інші форми. Співпрацюю з компаніями, надаю документи через Вчасно, виставляю інвойс для зарубіжних компаній.Чекаю на вас 🤗Є питання? - пишіть в особисті @Rina_anir #qanavigator #core_skills
Ви просили – я зробив.Пілотний запуск маленького (всього 3 тижні) курсу, де ви зможете чітко зрозуміти, чи автоматизація – це ваше. Бо цей курс саме для тих, хто код і автотести в очі не бачив. Або, вірніше, бачив – і вони вас манили, але сильно лякали. 🙂А ще ви зможете:- зробити гарну справу – задонатити на потреби підрозділу, щоб НРК-напрямок розвивався ще швидше та приносив більше користі;- розібратися не в теорії, а на практиці, що таке Git, commit, push, pull request та PR review;- дізнатися, що таке IDE, які вони бувають, і попрацювати з VS Code як справжній автоматизатор;- зрозуміти, що за звір – JS, і написати свій перший “Hello, World!”;- розібратися, як працює автоматизація вебзастосунків і що для цього використовують;- іііііі! Найголовніше – пописати автотести, причому не на базовому рівні, коли все в одному файлі;- у процесі дізнаєтеся про типи даних у JS, логічні оператори та навіщо потрібні “функції”;- а ще – цикли, масиви, класи та, звісно, Page Object.Інформації багато, практики – помірно-багато, але точно буде цікаво. Плюс: 3 Q&A-сесії, перевірка домашніх завдань і підтримка в чаті.Коротше – все, що потрібно, щоб спробувати, зрозуміти своє місце в світі в автоматизації та навчитися робити купу нового.Стартуємо – 9 лютого.Долучитися можна буде аж до завершення курсу (пропущені Q&A будуть у записі, а домашні завдання перевірятимемо до кінця навчання).Для участі потрібно:- мати хоча б мінімальний продакшн-досвід у тестуванні;- зробити донат 3000 грн на банку ( https://send.monobank.ua/jar/7JTa9djvUW ).NB: не забудьте після донату натиснути “Отримати винагороду” або додати свій контакт у коментар.p.s. Репост дуже вітається 🙂Якщо залишилися питання – пишіть у коментарі або в приват.Обійняв і припідняв
Сувора QA Конференція у 2026 році🔥Онлайн-конференція, де буде час і послухати кльових людей, і переварити контент, і по-людськи познайомитись. Про що? Артефакти тестувальника Коли? 9-13 березня 2026 року🍆 5 днів: послухати, подумати і поговорити 🍆 2 блоки щодня: ранковий [10:00-11:00]вечірній [19:00-20:00] 🍆 4 формати: лекції, дискусії, розбір кейсів, майстер-класиДля QA, які хочуть💡осяяння: нових підходів, інсайтів, ідей — та, кінець кінцем, просто освіжити мізки💡вийти зі своєї QA-бульбашки: подивитися, як живуть інші QA і що коїться в різних доменах💡понити і спитати нормальних порад💡знайти ще колег “по цеху”, бо ті, шо є, тобі вже мало🕴🏼Хто на сцені?1. Олександра Ковальова, Senior QA Consultant в Сertified Unicorns2. Марина Дідковська, Senior Director QA Engineering в EPAM 3. Павло Сафонов, AQA Lead в Sitecore 4. Олена Тесленко, QA Team Lead в Patrianna5. Інна Двойнікова, Senior QA Team Lead 6. Олексій Бакунін, QA Lead, Release Manager в EdgeP.S. Список спікерів буде доповнюватися.👉🏼Дізнатися більше деталей про конференцію P.P.S. Early Birds уже все. АЛЕ! За моїм промокодом yetanotherdiscount можете отримати -20% на квиток.Встигни скористатись
Останнім часом я все частіше ловлю себе на дивному стані.Я втомився — але не так, щоб «переключився/поспав/відпочив і пройшло».Не можу сказати, що мені на все байдуже або що я нічого не хочу. Розуміння, що потрібно робити є. А от бажання починати — ні.Просто… щось в середині чинить опір майже будь-якій дії, тупо не хочу, не тягну. Останні 9 місяців були складними. Багато задач, відповідальності і в дуже стислий термін. І от коли напруга спала, а я нарешті дав собі шанс трошки видихнути — все й почалось.Спочатку подумав, що це втома, потім лінь. Але нічого не міг вдіяти. Тоді я почав шукати відповідь.Виявилось, що це так звана КОГНІТИВНА ВТОМА.Простими словами — це стан, коли ресурси мислення, рішень і концентрації тимчасово виснажені.Не емоційно.Не мотиваційно.А саме на фізичному рівні організму, що впливає на роботу мозку.Ти хочеш працювати, але:- складно почати- важко приймати навіть прості рішення- думки розсипаються- відчуття втоми з’являється ще до стартуВиявилось це не лінь і не про «зібратись». А сигнал нервової системи: перевантаження.Виявилось, що саме когнітивна втома переходить у вигорянняПроблема починається тоді, коли цей стан ігнорують.Схема зазвичай така: 1. Когнітивна втома — мозок просить зменшити складність 2. Ми тиснемо на себе (“ще трошки”, “потерпи”) 3. З’являється емоційне виснаження 4. Потім — цинізм і відсторонення 5. Ще відчуття, що що б ти не робив — все одно малоЦе вже ВИГОРАННЯ.А якщо і далі нічого не змінюється, організм може піти ще далі — в депресивний стан.Важливий момент:Когнітивна втома — це ще не вигоряння і точно не депресія.Це точка, де ще можна нормально відновитись.------------Як зрозуміти, що в тебе саме когнітивна втома?Задай собі наступні питання: - Я хочу щось робити, але відчуваю, що мозок не тягне/не хочеться? - Втома з’являється ще до початку задачі? - Навіть прості рішення (з чого почати, що відкрити) дратують? - Відпочинок є, але він не дуже «радує», просто притуплює? - Якщо уявити, що завтра всі вимоги зникли — мені б реально стало легше?Якщо більшість відповідей “так” — це когнітивна втома, а не прокрастинація.------------Що рекомендують робити:1. Зменшити складність, а не змінювати життяНе «попрацюю», а: - відкрити файл - написати заголовок - etc.2. Закривати мікроциклиМозку важливо бачити done.Навіть маленьке.(мені тут допомогла методологія GTD - getting things done — я виписав всі – ВСІ! – задачі і вже стало легше)3. Низькостимульний відпочинок - прогулянка без гаджетів - душ - тиша - Точно не серіал/книжка як втеча, а саме пауза для відновлення.4. Менше самонасильстваФрази типу “зібратись” і “що з тобою не так” тільки погіршують стан.5. Дати собі право на паузуКогнітивна втома — це не слабкість. Це ознака того, що ти довго жив у режимі складних рішень і відповідальності.------------Я зараз саме в цій точці — розбираюсь, що зі мною відбувається, і вчуся не ігнорувати сигнали.Якщо раптом впізнав себе — зупинись на хвилину і запитай:“Мені зараз справді лінь, чи мій мозок просто втомився?”Іноді правильна відповідь дуже багато змінює.
🎄⚔️🎂 Сьогодні особливий день, ми святкуємо відразу три свята: День Збройних Сил України, День Святого Миколая і другий день народження Суворої QA Community 💜🍆І поки вся країна відзначає ці події, ми святкуємо ще й наш маленький, але дуже важливий ювілей.За два роки поруч з нами зібралася команда з 160+ учасників, і кожен з них додав у спільноту щось своє.За цей час ми провели 100+ подій, записали 150+ годин матеріалів і зібрали ком’юніті, у яке реально хочеться повертатись.Всередині все ще яскравіше:• понад 100 внутрішніх активностей• близько 60 мініподкастів• простір, де підтримають, порадять, направлять і скажуть чесно, якщо треба підкрутити skill'иЗа ці два роки завдяки спільноті тут:• хтось знайшов нову роботу• хтось виріс у позиції• хтось знайшов друзів• а хтось отримав підтримку, якої бракувало у його QA-бульбашціМи говорили з авторами книжок, фаундерами продуктів, творцями платформ і сервісів 🔥Запрошували експертів і вчились одне в одного.Так народилася спільнота, де є місце щирості, розвитку і нашому фірмовому суворому вайбу.І сьогодні хочемо нагадати, завдяки кому ми можемо існувати і творити.На честь дня народження 100% кожної місячної підписки піде на донат нашим захисникам 🫶Купити підписку можна тут: https://t.me/suvoriy_qa_botі тут для друга: https://secure.wayforpay.com/payment/s0c406b00a93fВітаємо всіх зі святами: зігріваючим Миколаєм, сильними Збройними Силами і двома роками Суворої QA Community 💜Дякуємо, що ви з нами.Нехай попереду буде ще більше класних зустрічей, подій і перемог для кожного 💙💛