Повідомлення telegram каналу - @yesheisua

Логотип телеграм спільноти - yesHEis солов‘їною 🇺🇦 2024-07-14

yesHEis солов‘їною 🇺🇦

Кількість підписників:
5859
Фото:
989 
Відео:
90 
Посилання:
574 
Категорія:
Релігія
Опис:
Разом ми допоможемо світові дізнатись про Ісуса. Хочеш приєднатися? Переходь за посиланням 🔗 ​ yeshe.is/uk

Канал yesHEis солов‘їною 🇺🇦 - @yesheisua - №1710

​​Що робити, коли друг грішить?
У пості від пастора Миколи Савчука говоримо про те, як допомогти другові та не втратити його 🤝
Погодьмось: справжня дружба не боїться відвертих розмов.
Промовчати, коли бачиш, що людина свідомо чи несвідомо рухається в небезпечному напрямку — просто нечесно.
З одного боку, нам хочеться уникнути дискомфорту, який виникає, коли комусь докоряєш. Однак любов «не шукає свого» (1 Кор. 13:5), а прагне користі для ближнього (1 Кор. 10:24).
У такі моменти ми складаємо серйозний екзамен як перед своїм товаришем, так і перед Богом, який говорить:
«Якщо ти не застерігав його відносно його гріха, то він помре за свій злочин, і всі його праведні вчинки, які він робив, не згадаються, проте відповідальність за його кров Я покладу на тебе» (Єз. 3:20).
Звучить однозначно, чи не так?
Вже у Новому завіті Сам Ісус закликає:
«Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав свого брата, а коли не послухає, візьми із собою ще одного або двох, щоб устами двох або трьох свідків підтвердилося кожне слово; коли не послухає їх, скажи Церкві, а коли й Церкви не послухає, нехай буде тобі як язичник і митник» (Матвія 18:15-17).
Тож Біблія спонукає нас до здорової конфронтації стосовно нездорових явищ. От тільки як це робити максимально мудро?
🔹 1. Говоріть із людиною, а не про неї.
Не варто ділитися своїми думками про проблему із тим, хто не є частиною рішення цієї проблеми. Тим більше, що завжди є ризик, що ви щось неправильно зрозуміли і тоді будете поширювати неправду (Притчі 10:18).
🔹 2. Будьте прямолінійними, але не грубими.
Памʼятайте, наше завдання — не просто висловитися, а бути почутими (1 Тим. 1:5). Тож для цього важливо правильно підібрати час, обставини та навіть тон голосу.
Хірург не розмахує скальпелем, як заманеться. Спершу робиться анестезія, потім — до міліметрів вивірений надріз у конкретному місці. Жодних зайвих рухів, щоб пацієнт не втратив забагато крові…
🔹 3. Слідкуйте за собою.
Боже Слово — наче двосічний гострий меч (Євреїв 4:12). Тому коли одна його грань — спрямована на іншу людину, то зворотна — на нас самих.
Насправді Біблія не забороняє нам судити чи помічати «скалку» в оці брата, але застерігає, щоб спершу ми розбиралися зі своїми «колодами» і не були лицемірами (Матвія 7:5).
🔹 4. Моліться за свого друга.
Навіть якщо він не прислухається до ваших слів. Навіть якщо ігноруватиме інших християн чи рішення церкви. Навіть якщо у підсумку стане ніби «язичник і митник».
В такому разі ви не маєте схвалювати його поведінки, можете скоротити обсяг вашого спілкування, але ніколи не викреслюйте цю людину із серця.
❗️Якщо тема актуальна, став 🔥
❗️Бувало, що друзі вказували тобі на помилки? Розкажи про свій досвід!
@yesheisua
1700
24-10-02 08:45