Повідомлення telegram каналу - @yarmakandriy

Логотип телеграм спільноти - Андрій Ярмак - особистий блог 2022-02-12

Андрій Ярмак - особистий блог

Кількість підписників:
1122
Фото:
21 
Відео:
Посилання:
112 
Категорія:
Блоги
Опис:
Глобальний погляд на агробізнес, агро експорт та інші цікавинки

Канал Андрій Ярмак - особистий блог - @yarmakandriy - №414

Про війну, революцію в Перу, агробізнес та цибулю по 50-60 грн/кг
Не пишу, бо абслютно не впевнений, що комусь зараз до читання. Мені точно ні. Але, періодично, буду все-таки ділитися думками.
Мені особисто здається, що рашисти зараз дуже ретельно готуються до останньої спроби прорвати фронт. Дійсно прорвати і відразу захопити велику територію. Можливо саме тому вони бережуть рештки іранських дронів-камікадзе, та використовують значно менше ракет при періодичних терористичних атаках на інфраструктуру. Оскільки логіки в тому що вони роблять мало завжди, то не виключаю такого сценарію. Але моя думка про це точно не авторитетна, тому перейду до ближчих мені тем.
Перше – це ціни на цибулю 🧅 в Україні та світі. Я зайшов на zakaz і помітив, що жовтої цибулі немає в продажу в МЕТРО Cash & Carry. В інших магазинах є по цінам від 31 грн/кг. А як вам перспектива роздрібної ціни в 50-60 грн/кг або навіт більше в квітні-травні? А це є цілком реальним. Ситуація з цибулею, багато в чому «завдячуючи» свинособачим терористам, досить напружена не тільки у нас, і її фізично взяти в нормальних обсягах немає де. Детальніше про це ми писали тут – якщо кому цікаво – тут аналіз майже глобальний. На далеких Філіпінах, наприклад, цибуля вже по 450 грн/кг.
Говорячи про далекі країни, в наших ЗМІ не бачив особливо висвітлення ситуації в Перу. А там ситуація практично вийшла з під контролю, гинуть люди, руйнується економіка. Нагадаю, що Перу, це досить впливова демократична країна, де мешкає 33 млн. людей, і з територією вдвічі більшою за Україну. Вона в числі 50 провідних країн за рівнем ВВП на особу, але там чимало людей, які живуть досить бідно.
А ще в плодоовочевому сегменті Перу знають як країну, що є світовим лідером з експорту 🫐 лохини. Крім того, тільки Перу випереджала Україну за темпами розширення плантацій цієї ягоди. Взимку в Україні продаються бакитні ягоди з Перу та виноград з цієї країни. Але в 2022 році кажуть, що інвестицій в цей сектор було нуль, адже в 2021 році перуанці обрали президентом вчителя початкових класів з абслютно комуняцькими поглядами, який не мав жодного досвіду в управлінні будь-чим, а тим більше великою країною і почав «чудити». Перед третьо спробою оголосити йому імпічмент, що виглядало досить імовірно, він оголосив про розпуск парламенту та намір написати нову конституцію. Але не встиг – імпічмент йому оголосили і арештували.
Та його прибічники вийшли на вулиці і почалися сутички. Країна фактично розділена. Дороги блокуються. Плодоовочеву продукцію, що швидко псується, або не збирають, або зібравши, не можуть доставити в порти. Економічна криза також поглиблюється.
Просто хочу нагадати, що коли тільки рашисти вдерлися в Україну в лютому 2022 року, я прогнозував різке збільшення кількості кривавих конфліктів в світі протягом року. Зараз цей процес, нажаль, набирає обертів. Це дуже погано для нас, бо продовжує руйнувати базові принципи, які тримали крихкий баланс відносин і розмиває увагу світу до необхідності знищення рашизму.
Але, з іншого боку, добре поінформована меншість, якій телевізор та дешевий популізм ще не деформував мізки, починає все більше переконуватися, наскільки важливо саме розбити вщент русню. Я це бачу з динаміки заяв світових політиків.
Тому не думайте, що підтримка України зменшується – скоріше навпаки. Країни, де поки що править здоровий глузд посилюють підтримку і будуть це робити скільки буде потрібно, бо їхні ресурси в тисячі разів більші, ніж ресурси лаптєстану.
Тримайтесь і бережіть себе!
524
23-01-19 08:48