Статистика telegram каналу - @yakurkul

Я-Куркуль

Subscribers: 5713
Photos: 5000  Videos: 726  Links: 8100 
Канал для реальних фермерів: 🔸Агроновини 🔸Техніка і технології сільського господарства 🔸Лайфхаки 🔸Секрети високих врожаїв З питань взаємопіару: @ya_Kurkul з приводу реклами пишіть на пошту: reklama@latifundistmedia.com
2021-11-14

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-04-02
2024-03-31
2024-03-26

Історія змін назви

Я-Куркуль
2024-04-02
Telegram: Contact @YaKurkul
2024-03-31
Я-Куркуль
2024-03-26

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-04-02
Акаунт Telegram
2024-03-31
Публічна группа чи канал
2024-03-26

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
🤗 Наші улюблені читачі, підписники, наші фермери — щиро вітаємо вас з Днем працівника сільського господарства України! 🇺🇦

👨🏻‍🌾 Ми вдячні вам за вашу нескореність, сміливість і невпинну працю, яку ви вкладаєте у розвиток сільського господарства. Здоров‘я вам та вашим родинам!
😲 Близько 30-40% цукропереробних підприємств використовують альтернативні джерела палива: вугілля, пелети, мазут, торф тощо. 

💬 «Через відсутність пільг за умов високих цін на блакитне паливо собівартість цукру зростала. Як наслідок, деякі цукрові заводи до повномасштабної війни проводили певну модернізацію й переходили на інші види палива», — пояснив в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Назар Михайловин.
💬 З розмов з аграріями ми чуємо про незадоволення економічними результатами цього року: цін на зерно немає, а витрати тільки зростають. Відтак в більшості не має коштів, щоб розвивати бізнес, диверсифікуватись чи впроваджувати нові технології. 

🧐 Фермери, що звикли вже покладатись лише на себе, зазвичай звертаються до залучення банківських коштів через кредити. Втім, гранти та програми підтримки окремих напрямків можуть бути альтернативою. Ці кошти іноді є більш доступними, дешевими або навіть надаються безповоротно. У цій статті ми зібрали актуальні сьогодні можливості для фермерів та представників агробізнесу.
➡️ Господарство Вадима Свєтлова знаходиться за 15 км від кордону з країною-агресором. Проте він не залишив свою справу. Підприємство працює. Урожай майже зібраний.

💬 «Урожай нормальний по всіх культурах. Досить хороший по соняшнику — 3,1 т/га. При тому, що сусідні господарства мають 2,1-2,5 т/га. Звичайно, вплинули різні фактори: і гібрид, і технологія обробітку ґрунту. Ми добре подбали про все», — говорить фермер.

💵Продавати поки не дозволяють ціни, але фермер впевнений, що під нові виклики сучасності треба підлаштовуватись — більше думати, більше рахувати, шукати нестандартні підходи й об’єднуватись всім виробникам, які опинилися у непростих умовах.  

👨🏻‍🌾 Як працює фермер на кордоні рф, читайте у матеріалі: https://bit.ly/3sB7TTX
👨🏻‍🌾 На Вінниччині на дослідній ділянці ТОВ «ФруТек» зібрали перший сигнальний врожай шипшини. У розсаднику не вирощують ягоди у промислових масштабах, а спеціалізуються лише на саджанцях.
Шипшина не є основною культурою у розсаднику. Наразі тут вирощують один сорт — Кан, який непогано себе зарекомендував. Головна його особливість — майже повна відсутність колючок, що значно полегшує роботу з рослиною та збирання урожаю. Крім того, він досить сильнорослий, зимостійкий, за інформацією селекціонера, придатний для механізованого збирання.
💬 «Дослідну ділянку ми посадили минулої весни і вже зараз збираємо перший врожай. Приблизно 1 кг з рослини, але це сигнальний врожай з того, що було вирощено на рослині у рік посадки. У той рік виросли невеликі пагони, вони зараз плодоносять. Висота їх була від 70 см до 1 м. Цього року вони вже повноцінно ростуть, дають великі пагони висотою 2-2,5 м. Наступного року тільки зможемо сказати, яка продуктивність у такому віці», — каже директор.
🚢 В українських портах зросли ціни на пшеницю та кукурудзу через підвищення ставок трейдерів на страхування.

На базисі DAP (доставлено до) Одеси / Південного / Чорноморська ціни на кукурудзу зросли на $10-15 т до $135-140/т. Ціни на пшеницю зросли до $145-155/т.

💵 Ціни на пшеницю в Україні повністю залежать від логістичної вартості експортних ланцюжків. Премія за якісну пшеницю поступово підвищується на поставку в наступних місяцях. Світові ціни можуть отримати підтримку найближчі місяці в очікуванні заниженого валу врожаю з Аргентини, де лише почалось збирання.
Станом на 10 листопада сільгоспвиробники намолотили 71,5 млн тонн зернових та олійних культур. 

🚜 За тиждень аграрії намолотили майже 4,38 млн т нового врожаю.
🚜 Фермерське господарство «Андріївське 2017» з Харківщини через заміновані поля восени втратило 8 одиниць сільгосптехніки.

➡️ Дізнавшись про те, що восени, через приховані вибухонебезпечні предмети господарство втратило відразу 8 одиниць техніки, фонд «Жнива Перемоги», максимально швидко оформив усі документи і надав нам великого залізного помічника — комбайн John Deere.
🎤 У Києві проходить щорічний фермерський зліт «Кооперація на 360°».

➡️ Під час заходу Валерій Ткачов, заступник директора Департаменту комерційної роботи Укрзалізниці, розповів про поточний стан перевезень залізницею. 

💵 За 3 тижні значно збільшився вагонопотік до портів Одеси. Зараз туди рухається 5,5 тис. вагонів, щодоби вивантажується до 900 вагонів. Перевезти зерно у вагонах Укрзалізниці на 600 км в залежності від вартості вагону обійдеться аграрію у $17-30 за тонну.

➡️ Вартість логістики залізницею в напрямку західних кордонів, зокрема, Румунії обійдеться приблизно в $40 за тонну.  До портів Дунаю вагонопотік зменшився. Зараз до Ізмаїлу прямує до 800 вагонів, щодоби вивантажується 160.

Як додав, комерційний директор Spike Brokers Олександр Соловей, упродовж березня 2022 - жовтня 2023 на залізницю приходилося 19% експорту агропродукції, порти Дунаю - 33%, і на порти Одеси - майже 40%.
➡️ Фермери зможуть використовувати гранти на оренду земель

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Уряд дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не лише для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовуватись в комерційних та виробничих цілях. Також постановою скасовано визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.
🌻 Соняшник може бути знову рентабельним і у фермерів є потенціал в зростанні його прибутковості ще на 50%

Ця можливість стає реальністю завдяки співпраці з «Євросем». Компанія пропонує фермерам однорічну угоду, в рамках якої фермери отримують безоплатне насіння, повний комплекс агрохімії, агрономічний супровід та гарантований викуп всього вирощеного соняшнику.

💁‍♂️ Ця співпраця спрощує життя фермерам, оскільки «Євросем» бере на себе всі технічні деталі вирощування — від посіву до збирання.

👌 До того ж це допоможе фермерам уникнути постійного моніторингу бірж та чекання зростання цін.

👀 Тож як збільшити прибуток від вирощування соняшнику і отримати аванс навесні та влітку, дізнайтеся на Kurkul.com 👉 https://bit.ly/3MyxIei.
🧐 Щоб розмінувати 80% сільгоспземель потрібно 10 років 

Забруднення зробило непридатними частину найцінніших сільськогосподарських угідь країни. Це вплинуло на економіку України.
🧐 На 25% посівів озимих зернових інтенсивно живляться хлібна жужелиця та озима совка.

➡️ Позитивні температури повітря звітного періоду, подекуди опади, сприяли розвитку та поширенню шкідників та хвороб у посівах озимих зернових та ріпаку.

☝🏻 В усіх зонах вирощування озимого ріпаку на 2-23% обстежених площ посівів 2-7% рослин хворіють на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість, осередково циліндроспоріоз.
💰 Відкриття ринку для юросіб суттєво підвищить попит на землю і штовхатиме ціни вгору

➡️ Ціна на сільськогосподарські землі зростає впродовж всього 2023 року. Якщо в першому кварталі вона становила 34,8 тис. грн/га, а в другому — 36,4 тис. грн/га, то у третьому кварталі вартість зросла до 38,5 тис. грн/га

💬 «Зараз є відкладений попит в аграріїв, яким не цікаво було «гратися» з сірими схемами, оформлюючи ділянки на довірених фізосіб. Вони з нетерпінням чекають можливості стати повноцінними власниками землі, яка для них є основою їх бізнесу. Навіть зараз майже 15% землі, яку ми підбираємо для наших інвесторів, викуповують самі орендарі, користуючись своїм переважним правом. Тобто прихований попит є і він досить високий», — пояснив комерційний директор «Твоє коло» Єгор Лісничий.
💵 Ціна кукурудзи з доставкою в порти піднялася в середньому на $10/т

Основна причина цьому, це введення нових правил прозорого експорту, що сповільнило торгівлю з метою з’ясування нового механізму. 

У зв’язку з відновленням морського експорту, світовий ринок в очікуванні більшої конкуренції через активний експорт кукурудзи морем з України.
🤔 Маєте землю, хочете вирощувати зерно і при цьому не думати, де купити насіння та куди продати урожай?

🔍 Компанія «Євросем» шукає фермерів, які нададуть ділянки під гібридизацію соняшнику. Натомість компанія забезпечує: насінням, агрохімією, агрономічним супроводом та грошовим авансом. 

👆 В результаті ви отримаєте гарантовану ціну викупу сировини товарної ціни соняшнику, а також додаткові бонуси та премії за вищу врожайність. 

Умови співпраці:
📌 ізоляція ділянки на понад 1 тис. м від товарних посівів соняшнику;
📌 відсутність соняшнику на цій землі більш як 3 роки;
📌 1 працівник на 2 га на фертильні та видові прополки.

😉 Цікаво? Телефонуйте за номером 0984400990 та дізнайтеся, як отримати 50 тис./га.
💸 Ціна землі від початку року зросла на понад 10%

👉🏻 З моменту відкриття ринку земель було укладено 172,8 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею майже 380,5 тис. га, або 0,92% від всіх сільськогосподарських земель в Україні в кордонах 1991 року або 1,08% сільгоспземель на підконтрольних Україні територіях.

✔️ Попри щомісячні коливання, ціна на сільськогосподарські землі зростає впродовж всього 2023 року. Якщо в першому кварталі середньозважена ціна становила 34,8 тис. грн/га, а в другому — 36,4 тис. грн/га, то у третьому кварталі вона вже становить 38,5 тис. грн/га. Відтак, за результатами трьох кварталів 2023 року середньозважена ціна зросла на 10,4%.
🚜 Сіяти чи чекати: які ідеальні терміни висіву пшениці?

За словами менеджера з розвитку технологій в північно-східному регіоні LNZ Group Сергія Уварова, визначити оптимальний час для висіву озимої пшениці сьогодні є справжнім викликом. Цей вибір залежить від багатьох факторів, таких як час збирання попередника та стан ґрунту.

💡 Крім того, ґрунтово-кліматичні умови мають велике значення, та і зміни в сівозміні відіграють свою роль.

Відтак фахівець вважає, що оптимальні строки сівби озимої пшениці — це третя декада вересня – початок жовтня.

👀 Та все ж, що буде, якщо пшеницю посіяти зарано чи запізно, читайте в матеріалі на Kurkul.com 👉 https://bit.ly/46SVFF1.
➡️ Кабмін змінив умови надання грантів на сади та теплиці

Зазначені зміни були внесені на засіданні у п'ятницю, 27 жовтня і вони стосуються удосконалення механізмів підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у відповідних галузях.

Так, серед змін:

🔹передбачено, що отримувач гранту зобов’язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня зі встановленням обов’язкового мінімального рівня заробітної плати таких працівників;
🔹розширено перелік умов скасування рішень Мінагрополітики, зокрема, у разі закриття отримувачем банківського рахунку в односторонньому порядку та у випадку порушення 30 денного строку після укладення договору переказу усієї суми коштів своєї частки співфінансування;
🔹уточнено кількість працівників необхідних для надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства;
🔹скорочено перелік областей для здійснення посадок мигдалю.
✔️ Сільгоспвиробники намолотили 63,2 млн тонн зернових та олійних культур.

👉 За тиждень аграрії намолотили 5,6 млн т нового врожаю.

🚜 Збір зернових та зернобобових було проведено на площі 8,84 млн га при врожайності 4,9 т/га, намолочено 43,4 млн т врожаю