Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸
Додано 06 січ 2025

🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸

@wndrvan
Кількість підписників: 230
Фото: 3,140
Відео: 295
Посилання: 274
Опис:
Ми з України і Білорусі. Тут пишемо про наші подорожі, vanlife і життя https://www.instagram.com/wndrvan 2023: переробили VW T4 на кемпер і 6 місяців подорожували Іспанією. 2025: переїжджаємо з Польщі в Астуріас 🇪🇸 *рускій воєнний корабль, іди нахуй
Джерело

🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸 | Про нашу комуналку, як і обіцяла🏠 Щомісячні внески на утримання будинк...

Логотип телеграм спільноти - 🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸 🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸 @wndrvan
145 Охват/переглядів 2026-01-31 22:32 Повідомлення №3861
Про нашу комуналку, як і обіцяла🏠 Щомісячні внески на утримання будинку (Comunidad) у нас всього 25€, бо будинок старий, без ліфта, власної території і без запланованих ремонтів. На жаль. 🚰 Вода (14 м.куб.) і вивіз сміття за два місяці: 46€з цього:водопостачання — 8€ і водовідведення — 6€ вивіз сміття — 18€ екологічний податок (фіксована частина) — 6€ екологічний податок (змінна частина, залежить від обʼєму спожитої води) — 5€💡 Перший наш «зимовий» рахунок за світло не є дуже показовим, бо це місяць, коли ми лише днів 10 активно юзали опалення. Газу у нас нема, все на електриці: батареї, маленький бойлер, електрична плита, осушувач, духовка.За місяць в листопаді-грудні накрутили ±400 kWh: нарахували 100€, з яких 15€ є платою за потенцію (підвищену потужність). Це ще був тариф з розбивкою на три періоди від енергетичної компанії Plenitude. Потім ми проаналізували (див. наступний допис), що 70% енергії ми витрачаємо саме вдень, в найдорожчі і в середні за ціною години, порівняли тарифи різних компаній і вирішили перейти на Octopus Energy. Вище давала реферальний лінк: якщо реєструватися через рефералку, то буде і вам, і нам знижка 50€.В грудні і січні ми набагато активніше використовували батареї (зима цього року холодна), тому підозрюю, що незважаючи на перехід до нової компанії, рахунок прийде на 150-170 євро чи більше. На жаль, кардинально утеплити будинок можна лише «шубою» ззовні, а такі роботи наш комунідад поки що не планує. Тому весною, сподіваюся, ми поміняємо вікна - зараз у нас склопакети з алюмінієвими рамами. І будемо дізнаватися про утеплення зовнішніх стін якоюсь піною або ватою через отовори зсередини квартири, тут це ніби популярна послуга. Якщо хтось має рекомендації по вікнах, стінах або утепленню квартир - з радістю послухаємо!Далі ще коротко розповім про потужність і як ми порівнювали тарифи ⬇️