Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Web Overflow 🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Web Overflow 🇺🇦

@web_overflow
Кількість підписників: 3 957
Фото: 419
Відео: 43
Посилання: 548
Опис:
Затишний блог про веб-розробку і не тільки 💛 Чат: @web_overflow_chat Співпраця: @web_overflow_support Автори: @lluchkaa & @anastasiia_tarasenko
Джерело

Web Overflow 🇺🇦 | Понеділкова рефлексія.Минулого тижня я зрозуміла дуже просту істину: я...

Логотип телеграм спільноти - Web Overflow 🇺🇦 Web Overflow 🇺🇦 @web_overflow
4 290 Охват/переглядів 2025-12-15 08:57 Повідомлення №1529
Понеділкова рефлексія.Минулого тижня я зрозуміла дуже просту істину: якщо ти не говориш про свою роботу і досягнення - велика ймовірність, що цього ніхто не помітить.Я про це багато чула і читала, але мені завжди здавалося, що це щось максимально примітивне. Ну типу - я ж стараюсь, виконую свої завдання швидко і якісно, допомагаю колегам, знаходжу баги і одразу їх фікшу - рано чи пізно це помітять. Плюс, нас виховували з думкою, що скромність прикрашає людину. Але, насправді, в ІТ (та й, можливо, в багатьох інших сферах) ці настанови не дуже працюють.Мало компаній і команд, де реально намагаються слідкувати за всіма і детально дивитися, хто, що і як виконує. Та й це обʼєктивно складно. Тому в гру вступає самопрезентація - вміння гарно показати свою роботу і підсвітити те, що ти робиш добре.Пару років тому мене щиро дивувало (і бісило), коли колега міг взагалі нічого не робити цілий тиждень, але на демо розповідав так, ніби переписав пів застосунку і пофіксив 100500 багів. А зараз до мене починає доходити… можливо, він щось знав 😂Тим часом моя ситуація: таска виглядає простою, на пару годин, але по ходу виявляються інші важливі проблеми, які треба вирішити. І це в результаті реально полегшить роботу всій команді. Але ж чому про це розповідати - кому це цікаво, технічно, нудно і тд. Можна ж просто сказати: "та, таска затягнулась, сорі", а далі вони самі колись побачать, що було зроблено. Та ні, блін, не побачать.Звичайно, лише на вмінні гарно говорити далеко не заїдеш. Але тепер я починаю розуміти, що soft skills і вміння себе презентувати / продати - реально грають одну з ключових ролей в ІТ. І без перебільшень. Бо зараз дуже багато технічних проблем можна відносно легко вирішити за допомогою AI. І якщо ти дуже сильний технічно, але не вмієш це донести - буде складно.…або ні. Я тут не експерт-коуч-(якісь-ще-модні-регалії), просто понеділкова рефлексія 🙃Гарного початку робочого тижня. Лишилось ще зовсім трішки - тож можете сміливо починати переносити всі важливі задачі на наступний рік 😉#experience