📶Правила користування інтернетом під час знеструмлень: як залишатися на звʼязкуЗнеструмлення, спричинені ворожими обстрілами, можуть призводити до нестабільної роботи мобільного зв’язку та інтернету.ℹ️За статистикою, у звичайних умовах 80% користувачів обирають Wi-Fi, а лише 20% — мобільний інтернет. Під час знеструмлень ситуація змінюється: більшість переходить на мобільний зв’язок. Це створює перевантаження мережі у кілька разів. 💪 Тож головне зараз — діяти разом і відповідально користуватися інтернетом, щоб дати можливість залишатися на зв’язку тим, хто цього потребує найбільше: рятувальникам, медикам, комунальникам, вашим рідним.🟢 Не завантажуйте відео чи великі файли під час знеструмлень.🟢 Вимикайте автозбереження фото і відео у месенджерах.🟢 Намагайтеся при змозі користуватись Wi-Fi.🟢 Користуйтесь національним роумінгом, якщо ваш оператор не працює.🟢 Завчасно заряджайте павербанк і перевіряйте Пункти незламності на карті «Дії».❗️Київська ОДА перебуває в постійній комунікації з мобільними операторами, координує підключення резервного живлення та працює над тим, щоб Київщина залишалася на зв’язку.Facebook | Telegram | X | WhatsApp
📊 Інформаційним освітнім ресурсом “Освіта UA” складений рейтинг загальноосвітніх шкіл Київської області за підсумками НМТ 2025 року.📘 Рейтинг сформований за результатами національного мультипредметного тесту, взятими з офіційної статистики Українського центру оцінювання якості освіти.До рейтингу потрапили школи, де є 10–11 класи (третій рівень повної загальної середньої освіти), випускники яких склали щонайменше 15 тестів.На місце у рейтингу впливають як результати учасників, так і загальна кількість складених НМТ.🏫 Отож, по Київській області наші заклади мають такі результати:📄 Лютізький ліцей — 123 місце.📚 Новопетрівський ліцей — 223 місце.🎓 Петрівський ліцей — 272 місце.🌟 Серед закладів із сусідніх громад найвищі щаблі посіли:🟡 9 місце — Технічний ліцей НТУУ “КПІ” Вишгородської міськради Вишгородського р-ну Київської обл.(📈 якщо брати всеукраїнський рейтинг, то цей заклад потрапив у ТОП-200, опинившись на 199 сходинці).🟡 49 місце — Вишгородський ліцей “Сузір’я” Вишгородської міськради.🟡 112 місце — Димерський ліцей №1 Димерської селищної ради.🧮 Всього у Київській області у формуванні цього рейтингу взяли участь 335 навчальних закладів.📅 До речі, минулого року була зовсім інша «картина» результатів НМТ:📖 Петрівський — 131 місце,📘 Новопетрівський — 219 місце,📙 Лютізький — 232 місце.
Після ворожої атаки 1 жовтня на мирний Славутич працюємо без зупинки над ліквідацією наслідків. Країна-терорист продовжує цілеспрямовано атакувати енергетичну інфраструктуру. Мета ворога — занурити наші міста й селища у темряву перед настанням зими. Україна щодня доводить свою здатність захищатися і відновлювати. Тримаємо стрій. Працюємо над відновленням 24/7. Нікого не залишаємо без допомоги. Наразі частково відновлено електропостачання Славутича. Заживлено об’єкти критичної інфраструктури (водоканал, лікарня, дві школи). Головна каналізаційно-насосна станція підключена до загальних мереж електроживлення.Місто живе. Магазини працюють, на полицях — продукти, на заправках — паливо. Логістика налагоджена й працює безперебійно.Особливу увагу приділяємо найвразливішим — маломобільним хворим. Вони забезпечені гарячим харчуванням. У місті розгорнуто 10 стаціонарних пунктів незламності та 5 мобільних пунктів ДСНС. Сюди вже звернулося за допомогою 3035 людей, які потребують тепла, зв'язку, підтримки. Для забезпечення порядку та допомоги місцевим жителям до Славутича направлено додаткові сили поліції з Чернігівської та Київської областей.@Mykola_Kalashnyk
Перебуваю у Славутичі, на місці наслідків ворожих обстрілів.Разом із рятувальниками, поліцією, місцевою владою та всіма службами координуємо роботу, щоб якнайшвидше стабілізувати ситуацію. Правоохоронці посилено забезпечують громадський порядок. Додатково залучено особовий склад патрулів з Київської та Чернігівської областей.Місто залишається без централізованого електропостачання. Здійснюються всі оперативні роботи для якнайшвидшого відновлення енергозабезпечення. Ведуться невідкладні роботи з підключення міста до резервних джерел. Життєво важливі об’єкти забезпечені генераторами та продовжують функціонувати.Водопостачання у Славутичі вже відновлено. Центральний заклад охорони здоров’я зі світлом від альтернативних джерел і працює у штатному режимі.У місті розгорнуто стаціонарні пункти незламності. Кожен із них забезпечено всім необхідним, щоб підтримати людей у цій ситуації. Ми разом, ми сильні. У місті зараз працює 5 супермаркетів, що переведено на цілодобовий режим, які виконують функцію пунктів незламності — тут можна зарядити телефон та отримати необхідну підтримку. Крім того, функціонують 10 повноцінних пунктів незламності, де є тепло, чай, їжа та електрика. Також до ранку запрацюють 10 наметів ДСНС, обладнаних для тепла, їжі, чаю та електрики, а також підключенням до Starlink для стабільного інтернету. Кожен може знайти там допомогу та відчути, що ми разом у цій складній ситуації.Ми залучили по дві виїзні бригади від операторів «Київстар», «Vodafone» та «Lifecell» для стабільної роботи мобільного зв’язку. Якість мереж постійно моніториться — зв’язок у місті є. Додатково провели нараду з місцевими провайдерами швидкісного інтернету. Завдяки генераторам на ключових вузлах зв’язок працює стабільно, резерв є.Прошу всіх відповідально реагувати на сигнал повітряної тривоги — одразу прямувати до укриття та перебувати там до відбою. Це питання вашої безпеки.Дякую всім славутичанам за витримку і спокій. Попри складні обставини ви не піддаєтеся паніці, а з гідністю тримаєтеся разом. Це додає сил і мотивації нам працювати ще швидше, щоб відновити нормальне життя в місті. Ми всі усвідомлюємо, що живемо поруч із ворогом, але тільки спільно можемо його подолати.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні увесь день після російського удару тривала ліквідація наслідків – у Запоріжжі, у Києві, у Київській області, у інших наших регіонах. Більшість уражень – це звичайні будинки, це цивільні об’єкти. Постраждали більш ніж 80 людей. На жаль, чотири людини загинули, і серед них – одна дитина. Мої співчуття рідним та близьким. У Києві серед уражених об’єктів – Інститут Стражеска – це Інститут кардіології, один із провідних медичних закладів нашої країни та всього нашого регіону в Європі. Там двоє загиблих, значні пошкодження однієї з будівель. Відновлення має бути якомога швидшим, і уряд повинен з цим допомогти. І загалом тільки в Києві пошкодження на тридцяти двох локаціях. Російський удар по Запоріжжю був надзвичайно жорстоким – на щастя, без загиблих, але тільки там, на Запоріжжі, – майже 40 людей цієї ночі постраждали. Усім надається необхідна допомога.Я хочу подякувати кожному, хто залучений до рятувальних операцій. Усім дякую нашим працівникам ДСНС України, «екстренці», лікарям, медичним сестричкам, поліцейським, дякую комунальним службам. Були також російські удари по енергетичних обʼєктах, і це вже, на жаль, традиційна російська тактика – Росія намагається і в цьому році ударити по Україні блекаутом.
Сьогодні разом із народними депутатами України Олександром Федієнком та Миколою Бабенком передали громадам Київщини 10 нових шкільних автобусів, спеціально обладнаних для дітей з особливими освітніми потребами.Ці автобуси отримали Тетіївська, Сквирська, Калинівська (Броварський район), Броварська, Вишгородська, Бучанська, Чабанівська, Гатненська, Боярська, Томашівська громади.Для Київщини це ще один важливий крок у розвитку освітньої інфраструктури. Ми системно оновлюємо автопарк шкільних автобусів, аби діти щодня мали безпечний та комфортний транспорт до навчальних закладів. Нині 429 автобусів забезпечують підвезення учнів із понад 700 населених пунктів області, і ця кількість постійно зростає.Важливо, що нові автобуси — інклюзивні. Це наша принципова позиція: кожна дитина має рівні можливості здобувати освіту.У цьому році завдяки державній субвенції у понад 180 мільйонів гривень та додатковому співфінансування громад у розмірі близько 100 мільйонів гривень вдалося придбати 74 сучасні автобуси.Уже зовсім скоро громади Київщини отримають чергові 6 нових автобусів.Дякую всім, хто долучається до спільної справи. Нехай ці автобуси щодня дарують дітям комфорт і впевненість у тому, що їхня громада та держава про них дбають.@Mykola_Kalashnyk
🎓 Агов, студенти! Підтверджуйте сертифікат на оплату навчання в ДіїДружній reminder, контрактники: фінансова підтримка від держави чекає на вас у Дії. Не пропустіть лист щастя і подбайте про сплату контракту в університеті вчасно. Що таке освітній грант?Це цільова допомога від держави на оплату навчання для студентів-контрактників — цьогорічних вступників. Працює за принципом «гроші йдуть за студентом» — держава перераховує кошти одразу до університету, а ви заощаджуєте на вартості контракту 💰Розмір гранта залежить від бала з НМТ з будь-яких двох предметів та коефіцієнта спеціальності: 👉 150+ балів — грант від 17 000 грн👉 170+ балів — грант від 25 000 грнДля вступників 2025 року:Розпочинайте навчання, підтверджуйте сертифікат у застосунку Дія до 25 жовтня.Як це працює в Дії?Оновлюєте та запускаєте Дію — Сертифікат на навчання — Отримати грант — підтвердьте Дія.Підписом. Коли університет отримає кошти, Дія надішле сповіщення — до 1 грудня та до 1 квітня за кожен семестр.Вже заплатили за навчання, а потім отримали грант? Зверніться до закладу освіти, щоб повернути сплачені кошти.Вчіться добре 🫶🏻Послуга в Дії реалізована Мінцифрою спільно з Міністерством освіти і науки України та ДП Інфоресурс.
🏠 Турбота у смартфоні: базова соціальна допомога для сімей тепер у ДіїБазова соціальна допомога — це щомісячна виплата, яка об’єднує кілька видів державної підтримки. Замість п’яти різних заяв і походів у держустанови тепер достатньо кількох кліків у Дії.Для кого працює послуга?Сім'ї, які отримують державну допомогу малозабезпеченимОдинокі матері та батьки, які мають допомогу на дітейСім'ї з тимчасовою допомогою на дітей, якщо інший з батьків не сплачує аліментиДіє, як мені отримати допомогу?1️⃣ Оновіть та авторизуйтеся в застосунку Дія2️⃣ Далі: Сервіси — Допомога від держави — Базова соціальна допомога — Отримати допомогу4️⃣ Дочекайтеся сповіщення з розрахунком щомісячної суми5️⃣ Якщо погоджуєтесь, тисніть Подати заяву та оберіть Дія.Картку для виплат6️⃣ Перевірте заяву та підтвердьте, що відмовляєтеся від інших видів допомоги — вони об’єднаються в одну виплату7️⃣ Засвідчіть заяву Дія.Підписом та надішліть запрошення повнолітнім членам родини9️⃣ Коли всі підписи зібрані — заява автоматично надсилається🔟 Після схвалення отримаєте сповіщення про призначення допомогиЗробили зручно — щоб і заява в застосунку, і підпис, і виплата. Ваша Дія❤️Послугу реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством соціальної політики, сім’ї та єдності України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні втілює за фінансування Швеції.
👶Народився малюк? Скористайтеся послугою єМалятко в ДіїєМалятко в Дії — це найзручніший у світі сервіс для оформлення всіх необхідних документів для новонароджених. Щоб мама й тато витрачали час на найдорожче, а не на візити до установ та кола бюрократії.Замість 37 паперових форм — одна заява на порталі Дія. Потрібен лише номер медичного висновку або судового рішення про факт народження дитини.Що входить в єМалятко?✅ Реєстрація народження✅ Свідоцтво про народження✅ Ще 5 послуг для новонародженогоЗаповнюйте заяву на порталі Дія або зверніться за допомогою до адміністратора в пологовому, ЦНАПі чи ДРАЦСі. Більше — розповідаємо у відео 👆Для батьків новонароджених є й інші послуги. Швидко і просто оформлюйте допомогу одиноким батькам, отримуйте допомогу для дітей з інвалідністю, подавайтеся на 6 300 грн підтримки за програмою Пакунок малюка — та інші послуги на порталі Дія та у ЦНАПах.Зібрали для вас усе необхідне в Гіді з держпослуг: guide.diia.gov.ua. Шукайте тут інструкції у форматі «що — де — коли», щоб не розгубитися і знати, куди прямувати, коли в родині з’явилася малеча.Цифровізуємо, щоб ви не відволікалися від найдорожчих 😌Послугу реалізує Мінцифра спільно з Мінʼюстом, Мінсоцполітики, МОЗ, Державною міграційною службою України, Державною податковою службою України за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, естонської Академії електронного управління EGA в межах проєкту Egov4Ukraine, що виконувався в межах програми U-LEAD з Європою, EU4PAR, SURGe за підтримки Уряду Канади.
Відзначили День рятівника — свято мужності, відваги та покликання допомагати людям у найскладніші моменти.Для мене велика честь сьогодні було привітати разом з головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрієм Даником наших рятувальників — людей, які щодня ризикують собою, аби врятувати життя інших. Ви першими приходите на допомогу, коли спалахує вогонь, руйнуються будинки, стаються аварії чи інші надзвичайні ситуації. У час війни ви — символ незламності й витримки: заходите у завали після ворожих обстрілів, рятуєте поранених, підтримуєте тих, хто пережив трагедію, і допомагаєте громадам Київщини оговтуватися.Сьогодні ми вшанували пам’ять загиблих героїв-рятівників, чиї імена назавжди вписані в історію нашої області. Їхня мужність і самопожертва — це приклад для нас усіх. Ми нагородили кращих працівників ДСНС Київщини почесними відзнаками, адже саме ваша щоденна праця робить наш регіон безпечнішим.Водночас ми продовжуємо системну підтримку рятувальної служби. Сьогодні передали ще сім спеціальних автомобілів для районних управлінь і мікроавтобус для психологічної служби ДСНС Київщини. Бо наш обов’язок — забезпечити вас усім необхідним, щоб ви могли діяти швидко, ефективно і з впевненістю, що про вас дбають.Щиро дякую кожному рятівнику Київщини за відвагу, відданість і людяність. Дякую ветеранам служби за те, що передали молодому поколінню традиції честі та братерства. Схиляю голову перед пам’яттю тих, хто віддав життя, виконуючи свій священний обов’язок.Бажаю вам міцного здоров’я, витримки, сили духу й тепла рідних сердець. Хай ангел-охоронець завжди буде поруч, а наша вдячність дає вам наснагу.Слава рятівникам України! Слава Україні!@Mykola_Kalashnyk