Джерело
Плюшевый выключатель | Коли розпочалось повномасштабне вторгнення іноземні компанії (Онур, Лі...
500 Охват/переглядів
2024-10-08 13:13
Повідомлення №5333
Коли розпочалось повномасштабне вторгнення іноземні компанії (Онур, Лімак тощо) забрали свою техніку, робітників, розірвали контракти та поїхали додому - Анна Менюкова Коли прийшов час відбудовувати зруйновані мости на деокупованих територіях це робили українські компанії, зокрема Автомагістраль-Південь, яка сьогодні зазнає тиску від силових структур. Тоді ніхто не думав про прибуток чи навіть компенсацію витрат. За цей час держава уклала низку контрактів, які не можете фінансувати. Фактично підрядні компанії наразі кредитують державу виконуючи роботи за власні обігові кошти: водогін у Кривому Розі за який досі не розрахувались, обʼєкти енергетики, роботи з експлуатації. Втрачаючи життя робітників та техніку працюючи у прифронтових регіонах. Сьогодні йде боротьба за виживання компаній, адже загальна сума боргів через неефективний менеджмент Агентства відновлення складає близька 30 млрд грн. Наступний рік для галузі буде ще складнішими - реалізація нових великих обʼєктів не планується (окрім водогону в Миколаєві вартістю понад 200 млн євро). Але в будь-якому випадку практика використання правоохоронних органів задля тиску на опонентів є неприпустимою. Конкуренція має бути чесною. А дії держави мають бути спрямовані на підтримку бізнесу, який у складний час залишається працювати в Україні. Що там з інвестиційними нянями? Де реакція профільного міністерства та транспортного комітету на свавілля правоохоронних органів та блокування роботи компанії, яка займається критичною інфраструктурою?Залишається тільки споглядати за розвалом країни.