ВІД ФОРТИФІКАЦІЙ ДО САНКЦІЙГолова Фінмоніторингу вкрав половину грошей на будівництві фортифікацій на Донеччині - як вам новина? Ми думали нас вже нічим не здивувати, але життя знову переконує - чиновники зеленої влади обмежень не мають. Депутати ВР викликали для звіту голову Фінмоніторингу Пилипа Проніна та очільника Полтавської ОВА Володимира Когута. Сталося нечуване - за виклик Проніна та Когута до ВР проголосували водночас депутати ЄвроСолідарності і частина "Слуг народу". 217 депутатів. Що ж воно таке нечуване у лісі здохло? Що сталося? А сталося те, що депутат Ярослав Железняк оприлюднив розслідування, в якому повідомив, що чиновники Полтавської ОВА, в часи коли нею керував Пронін, розікрали біля половини всіх коштів виділених на будівництво фортифікацій - тобто половину від 400 мільйонів грн. Тобто, розумієте? Як інструктор я постійно спілкуюся з хлопцями та з дівчатами з фронту - і я регулярно чую, що фортифікацій на Донбасі критично не вистачає. Тобто вони є, але або недостатьно, або не там де треба, або взагалі збудовано "на відчепися". Бійці ремствують - їм регулярно доводиться добудовувати укріплення самим, подекуди вручну. І от - все раптом стає на місце. Тобто під час війни хтось наживається на безпеці українських вояків. Після таких новин ми дивуємося проблемам з мобілізацією... Та кому закортить іти воювати за ТАКИХ умов?! Вже повірте, депутати Верховної ради нарікання з фронту також чують - і вони також жадають відповідей - що відбувається? Звинувачення висунуті депутатом Железняком - надважкі. Не дивно, що депутати викликають Проніна та Когута для звіту. Депутати жадають пояснень. За підсумками звітів чиновників будуть звернення до силовиків з вимогою розслідувати і дати правову оцінку. Повторюю, сталося нечуване. Проніну вдалося те, що вдавалося раніше хіба що Бужанському - об'єднати депутатів ЄвроСолідарності із частиною депутатів "Слуги народу". Проти себе. Не дивно також, що медіа-смітники Банкової вже відреагували. І знаєте що вони заволали? Що Железняк діє з голосу... Гетманцева. Тобто ми досягли межі катарсісу - виявляється що чиновників влади призначених Зеленським, звинувачують представники близького оточення самого Зеленського!..Один я бачу, що влада вже б'ється у цілковитій агонії? Але й це ще не межа. Справа в тому, що саме голова Фінмоніторингу Пронін свого часу написав листа до уряду, на підставі якого було впроваджено санкції проти Петра Порошенка. Давно встановлено, звинувачення проти Порошенка практично копіють звинувачення озвучені раніше одіозним Андрієм Портновим. Так-так, тим самим про якого говорив керівник ДБР Роман Труба в серії записів "Трубу прорвало" - Портнов тоді прямо впливав на роботу ДБР. Стосунки зеленої влади з Портновим ще досі тема для запеклих дискусій. І отут виникає набагато більш серйозне питання. Влада шантажувала Проніна справою про розкрадання коштів на фортифікації? Чи оборудками з фортифікаціями влада розплатилася за сприяння в розправі зі своїм політичним противником? А відтак - питання наступне.Володимир Зеленський обіцяв піти у відставку, якщо в його оточенні знайдеться його власний "свинарчук". Провину того, попереднього "свинарчука" не доведено ще й досі. Проте, нині скандал вибухнув в оточенні як раз таки Зеленського. То як воно? Зеленський на вихід вже збирається? Чи знову виявиться що "він пожартував"?
❤️🇺🇦🇺🇦 Сьогодні, 8 липня, свій день народження відзначає колишній Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій Залужний. Сьогодні українському захисникові, отаманові українського війська виповнюється 52 роки.Родом Залужний з міста Новоград-Волинський (нині знову історичний Звягель) Житомирської області. 23 травня 2022 року генерал увійшов по списку 100 найвпливовіших людей року за версією журналу Time. Для цього військовий пройшов всі кар'єрні щаблі й аж тоді, з величезним досвідом, посів місце головнокомандувача українського війська.Залужний пройшов всі щаблі офіцерської кар'єри й поправу посів місце головнокомандувача ЗСУ. Перед тим він:закінчив з відзнакою Одеський інститут Сухопутних військ та Національну академію оборони України;у 2007 році Залужного призначили на посаду начальника штабу першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові на Львівщині;з 2009 року боєць був командиром 51-ї окремої механізованої бригади;військовий продовжив навчання й став найкращим випускником оперативно-стратегічного рівня підготовки у Національному університеті оборони. За це його нагородили перехідним мечем королеви Великої Британії;У 2014 році Валерій Залужний відправився на схід заступником командира сектора «С», група якого в серпні 2014 року була розгорнута у Дебальцевому – місті, де точилися одні з найкривавіших боїв. Відтоді він керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Попри те, що у 2017 році отримав звання генерал-майора, він не поспішав переводитися на штабні посади і продовжував роботу на передовій.У 2018 році Валерія Залужного призначили начальником штабу ООС. Коли він був на цій посаді, українські військові звільнили кілька населених пунктів, зокрема, селище Південне біля підконтрольної російським силам Горлівки та просунулися вперед поблизу Волновахи. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (12 грудня 2016) – за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.Указом Президента України від 06 травня 2022 року – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові та вірність військовій присязі нагороджений відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг».Під час повномасштабної війни Залужний відзначився підходом до командування, який повністю відрізняється від радянського. Генерал використовує маневрену оборону, що й дозволяє ЗСУ протистояти ворогу, який переважає і в кількості особового складу, і в техніці.8 лютого 2024 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв Валерію Залужному, якого напередодні звільнив з посади головнокомандувача ЗСУ, звання Героя України.9 травня 2024 року призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. ❤️🩹Многая літа, славний воїне! Нових звершень на новому поприщі служби українському народові!🌐 Історія України🔱 ✅ Підпишись, пізнавай, поширюй!
❗️Провідний російський перемовник заявив, що американські бізнеси були б раді вітати в росії, якби санкції були скасовані, - CNNДмітрієв публічно намагається створити враження стабільності та навіть стратегічного наступу росії на тлі санкційного тиску, однак реальний контекст його візиту до США та заява про «три кроки вперед» свідчать радше про спробу уникнути нових болючих обмежень. Погрози Трампа запровадити вторинні санкції на експорт російських енергоносіїв, а також законодавча ініціатива щодо 500% мит — це серйозні сигнали, які кремль не може ігнорувати. Дмітрієв, попри заяви про відсутність потреби у знятті санкцій, все ж натякає на бажання «відновити бізнес». Теза про «американські компанії, які хочуть зайняти ніші, що звільнилися після відходу європейців», — це очевидна спроба втягнути США в економічну гру на умовах кремля. Однак у Вашингтоні, судячи з риторики Трампа та Конгресу, домінує зовсім інший тон: тиск, ізоляція та ультиматуми.Фактично, рф намагається створити канал комунікації з адміністрацією Трампа, обминаючи офіційні дипломатичні інститути та створюючи ілюзію «нормалізації» в обмін на поступки у війні. Акцент на діалозі щодо Арктики, рідкоземельних металів, прямих рейсів і навіть культурних обмінів виглядає як відчайдушна спроба втягнути США у «позитивний порядок денний» попри війну.Риторика кремля: «нас санкції не лякають» — це спроба приховати дедалі глибшу економічну деградацію. Але західні кроки, зокрема нові митні ініціативи та можливе розширення санкцій, очевидно, викликають тривогу в москві, навіть якщо вона це й не демонструє публічно.
У Вінниці ветерану, який по «швидкій» потрапив у кардіоцентр, дали список для операції на серціСкандал у Вінниці. Ветерану з третьою групою інвалідності, який поступив до центру серцево-судинної патології для проведення операції на серці, вручили список для закупівлі необхідних препаратів на 80 тис грн.Про це на своїй особистій сторінці написав Андрій Грачов, який є керівником департаменту ветеранської політики Вінницької ОВА.Він нагадав, що кардіоцентр підпорядкований міській раді та є комунальним закладом, який відкрили нещодавно.Ветеран поступив до медзакладу по «швидкій» з підозрою на інфаркт. Тобто, допомога повинна надатись людині безкоштовно, її оплачує держава по пакетах медичних гарантій.У списку на 80 тис грн зокрема, стерильні халати та пелюшки, тобто, елементарні речі, якими на сьогодні забезпечені лікарні.Він повідомив також, що мав розмову з директором центру, якій запевнив, що то прикра випадковість і він виправить ситуацію.Проте, за словами Андрія Грачова, після того як ветерана поклали на операцію, за показами якої, він потребує подвійного шунтування, йому ставлять один шунт, а за інший треба платити.
Для мене радіо «Свобода» - це зіркова команда 90-их, де зароджувалася нова українська журналістика. Це єдиний майданчик , де в часи темників мала слово опозиція і де в 2000 була але реактивна до УТ - 1 і олігархічних каналів альтернативна точка зору. Радіо «Свобода» - це якісні журналістські розслідування, високі професійні стандарти і принципи. Наразі це було одне з небагатьох медіа, де давали слово і Європейській Солідарності, на відміну від політично цензурованого марафону. Як і «Голос Америки»- це не просто редакції, а важлива частина новітньої історії демократичних перетворень України і вільного світу.Розчарована рішеннями про фактичну ліквідацію студій, які працювали з часів холодної війни і ніколи не були пропагандистськими, навпроти, розвивалися як вільні медіа, демонструючи високі професійні стандарти. Висловлюю свою солідарність журналістам Радіо «Свобода» і «Голосу Америки» і дякую за багаторічну співпрацю, яка не завжди була простою, але завжди- відповідальною і щирою.#ПІДПИСУЙТЕСЯ
Де 5 лютого у Вінниці працюють комунальні служби?Комунальні підприємства міста виконують ремонтні роботи, через що тимчасово можливі відключення води, тепла та електроенергії.🔹 Водоканал проводить ремонт мереж за адресами:▪️ вул. М. Литвиненко-Вольгемут, 54-56▪️ вул. Героїв Нацгвардії, 36▪️ вул. М. Зерова, 23▪️ вул. Хмельницьке шосе, 71Водопостачання буде відновлено найближчим часом.🔹 Міськтеплоенерго повідомляє про тимчасове відключення гарячої та холодної води у будинках:▪️ вул. Шевченка, 40▪️ вул. Келецька, 39▪️ вул. А. Кримського, 34/42, 46, 48▪️ вул. Брацлавська, 31-39 (відключено гарячу воду)Причина – планові ремонтні роботи.🔹 Міські електромережі проводять технічне обслуговування, через що можливі тимчасові вимкнення світла на:▪️ вул. Р. Скалецького▪️ вул. Л. Каденюка та провулки▪️ вул. П’ятничанська▪️ вул. та провулки О. Лотоцького▪️ вул. та пров. Д. Міклера▪️ вул. Дьогтянецька▪️ вул. Л. Ратушної, 126-132▪️ вул. Академіка Заболотного▪️ пров. Р. Карпова▪️ пров. М. Амосова▪️ вул. А. КримськогоПричина – планові роботи на електромережах.
Перелік планових ремонтних робіт у Вінниці на 23 січняУ четвер, 23 січня, Вінниця продовжує жити у звичному ритмі. Комунальні служби працюють, аби забезпечити комфорт містян, оперативно реагуючи на можливі ситуації. За інформацією «Цілодобової варти», громадський транспорт курсує безперебійно, а всі послуги надаються у повному обсязі.🔧 Ремонт водогонівБригади КП «Вінницяоблводоканал» здійснюють ремонтні роботи за такими адресами: • просп. Юності, 12; • вул. Гніванське шосе, 7; • просп. Юності, 41; • вул. Р. Скалецького, 29-А.Водопостачання буде відновлено одразу після завершення робіт.🔥 Тимчасове припинення опалення та гарячого водопостачанняЗа інформацією КП «Вінницяміськтеплоенерго», роботи проводяться за такими адресами: • просп. Юності, 12, 14, 15, 16; • вул. В. Порика, 27, 31; • вул. Келецька, 84–102-А (парні номери); • вул. Політехнічна, 9-А.Причина – усунення пошкоджень на мережах.💡 Тимчасові відключення електропостачанняЗа інформацією «Вінницьких міських електромереж», світло буде тимчасово відсутнє на: • вул. Хмельницьке шосе, 98; • вул. Праведників світу, 7–19; • вул. М. Хвильового та пров. М. Хвильового; • вул. Р. Шухевича; • вул. В. Барки; • вул. М. Драгоманова; • вул. Генерала Арабея; • вул. В. Симоненка.Причина – планові роботи на мережах.Комунальні служби обіцяють оперативно відновити подачу послуг після завершення робіт.
🔴 Рішення президента та Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського щодо роздачі кожному українцю по 1 тисячі гривень це:1. Злочин проти оборони держави: Верховний головнокомандувач публічно заявляє, що забирає гроші у солдат на фронті заради підкупу виборців. Влада не забезпечує армію елементарними мавіками, аутелами, засобами РЕБ, боєприпасами, машинами та іншим, через нестачу цих засобів гинуть тисячі громадян України, а влада роздає гроші, щоб підняти свій рейтинг. Ворог кожного дня захоплює наші міста та села, фронту треба допомога. Якщо рахувати що по тисячі отримає 30 чи 40 мільйонів українців, то це треба близько 30-40 мільярдів гривень. Для усвідомлення масштабу 40 мільярдів - це приблизно 450 тисяч денних Мавіків. За 40 мільярдів можна усю українську армію на півроку повністю забезпечити усіма типами дронів, усі підрозділи. Чому військові мають продовжувати побиратись на озброєння та на захист України в інтернеті, якщо у бюджеті є гроші? 2. Придушення бізнесу заради популізму: Президент та його "слуги" прийняли закон про підвищення податків для підприємців, і виявляється, що з підвищення податків фінансується майбутня виборча кампанія.3. Дискредитація держави перед іноземними партнерами: Україна на усіх рівнях просить гроші у світового співтовариства для захисту від РФ, а влада витрачає частину цих коштів не на війну, а на політичну кампанію президента.4. Лицемірство: Десятки тисяч гривень пенсій щомісячно отримують прокурори та інші десятки тисяч спецпенсіонерів-держслужбовців, а простим людям Зеленський роздає разово по тисячі гривень, щоб притушити громадське невдоволення. Рішення про роздачу "вовіної тисячі" - це зневага до української армії, до людей, які йдуть на смерть, до суспільства, бізнесу, платників податків, і президент Зеленський повинен це негайно відмінити і направити усі кошти на рахунки ЗСУ та НГУ.https://censor.net/ua/news/3516853/zelenskyyi_anonsuvav_vyplatu_ukrayintsyam_po_1_tys_grn_na_scho_mojna_bude_yiyi_vytratyty
Стаття про курське вторгнення. На тлі нашого мовчання єдине коментування цієї операції можна почерпнути лише з західних ЗМІ. Основне від CNN:1. Україна збентежила путіна несподіваним нападом на південь росії.2. Це принизливо для російської держави, яка пишається захистом батьківщини.3. Атака на Курськ – зухвалий і контрінтуїтивний крок ЗСУ.4. Попри постійну втрату позицій на Донбасі, було перекинуто досвідчені бригади на російську територію.5. Очевидна мета – поставити кремль у незручне становище і змусити перерозподілити ресурси.6. Також – надати тилу вкрай необхідний моральний стимул на тлі зневіри.7. Українці досягли оперативної несподіванки і наразі використовують неготовність росії в її прикордонних районах.8. Росія втратила газотранспортний вузол, через який постачає в Європу значні обсяги газу.9. Росія втратила контроль над 250 кв км території.10. ЗСУ, навіть якщо й будуть підкріплені, не можуть розраховувати на окупацію такої території. Втримувати їх, імовірно, не є метою.11. Російські безпілотники «Ланцет» почали руйнувати укр. бронетехніку.12. Росіяни можуть застосувати авіяцію. 13. Час працює проти українців.14. Курська операція продемонструвала союзникам України, що вона все ще має енергію та уяву, щоб здивувати ворога і збентежити Кремль.15. Мета – поставити росію перед перспективою все більш дорогої війни (фінансово, репутаційно та організаційно) і змусити до переговорів на листопад.
Чергова дика історія про мобілізацію обмежено придатних до 25 років. Прочитав у Вінницькому ЗМІ. Двоє хлопців-близнюків Вадим та Руслан Ящук, їм по 19 років. Вадим має проблеми з серцем, тому він обмежено придатний.Хлопців затримали. Руслана відпустили, а обмежено придатного Вадима з проблемами з серцем - мобілізували і відразу відправили на полігон. Все знову упирається в цю дурню, де виникла правова колізія, ніби обмежено придатних можна мобілізувати. Але ось ця історія черговий доказ того, що, по-перше, мобілізують хлопців до 25 років, хоча не повинні! По-друге, мобілізують хворих хлопців. Генштаб і Міноборони вперлися і кажуть, що це виправляти не потрібно, що є повним абсурдом! Мій законопроєкт щодо цього питання розглядали на Комітеті з нацбезпеки, після того, як конституційна більшість депутатів можна сказати змусила Комітет його розглянути. Але на останньому засіданні Комітету вирішили, що зроблять свій законопроєкт, який одразу запропонують до прийняття. Вже нарешті це треба зробити!