Джерело
VPLT | На сесію прийшла молода полтавка і зачитала звернення мешканців будинк...
2 400 Охват/переглядів
2025-08-08 11:41
Повідомлення №23206
На сесію прийшла молода полтавка і зачитала звернення мешканців будинку за адресою Шевченка 15Б - про термінове спрямування з бюджету Полтави грошей на ремонт їхнього даху. Бо він аварійний. За її словами, мешканці цього будинку (якому понад 100 років) вже 20 років пишуть звернення до міськради і дах мегааварійний і скоро завалиться (вірю і впевнений що це так). Але. Я сподіваюсь з цього будинку це ніхто не прочитає, бо люди зараз ображаються на все дуже сильно. Або прочитає і не образиться. Тому напишу просто приклад. Коли у моєї покійної бабусі в селі треба було перекрити дах на літній кухні, то влітку бабуся запросила і сина і обох зятів і за тиждень на кухні був новенький дах. Нікому не прийшло на думку, йти в сільраду просити на це гроші. Справа в тому, що ваш будинок, як і мій в Полтаві, у 2025 році нічим не відрізняється від сільських будинків в юридичному плані. Те, що його обслуговує ЖЕО №2 (це пофарбувати і побілити) не означає, що це якийсь комунальний будинок чи як кажуть старші люди "государственний". Якщо за 20 років вам ніхто не відремонтував то задумайтесь вже врешті решт. Ніхто і наступні 20 років не ремонтуватиме. Винайміть собі замість ЖЕО іншу обслуговуючу компанію. За ці 20 років уявіть скільки ви сплатили грошей в ЖЕО. Якщо у вас буде ОСББ ви зможете взяти кредит на ремонт даху і сплатити лише 30% від загальної суми. Є спеціальні програми. І інші варіанти теж є.