Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - UST | Космос
Додано 07 січ 2022

UST | Космос

@ustmagazine
Кількість підписників: 12 117
Фото: 9,890
Відео: 2,540
Посилання: 8,800
Опис:
Захоплюєтеся космосом? Приєднуйтесь до спільноти науково-популярного медіа Universe Space Tech! Сайт: universemagazine.com Insta: instagram.com/universespacetech TikTok: tiktok.com/@universespacetech 💭 Маєте питання? Пишіть @universemagazinecom
Джерело

UST | Космос | Це був чудовий туалет»: командир Artemis II став на захист зламаної вб...

Логотип телеграм спільноти - UST | Космос UST | Космос @ustmagazine
1 580 Охват/переглядів 2026-04-17 15:15 Повідомлення №13798
🙃🚽 «Це був чудовий туалет»: командир Artemis II став на захист зламаної вбиральніОрганізувати космічний побут для людей, які біологічно не пристосовані до умов мікрогравітації, надскладна інженерна задача. Саме тому під час місії Artemis II туалет капсули Orion став першим пристроєм, який вийшов із ладу. Що характерно, вбиральня зламалася майже одразу після початку польоту.Попри хвилю критичних публікацій у ЗМІ щодо якості систем збирання відходів, командир екіпажу Рід Вайзман під час пресконференції рішуче виступив на захист обладнання, назвавши його чудовим пристроєм, який працював належним чином ☝️👨‍🚀 Місія Artemis II, яка успішно завершилась 11 квітня, стала першим польотом з екіпажем до Місяця з 1972 року. Під час 10-денної подорожі екіпаж справді зіткнувся з проблемами утилізації рідких відходів.Проте, як підкреслив Вайзман, провина лежить не на самому унітазі (який є компактнішою версією системи з МКС), а у допоміжній інфраструктурі.«Унітаз змивався нормально. Але коли рідина витікала з його нижньої частини, вона забивала дренажну трубу», — пояснив командир. Ця труба призначалася для відведення сечі з космічного корабля безпосередньо у відкритий космос. За словами Вайзмана, цей процес виглядав дивовижно: з ілюмінатора можна було спостерігати мільярд крихітних крижинок, що вилітають у глибокий космос 🤭📸 Рід Вайзман поруч із космічним кораблем Orion одразу після повернення на Землю. NASA🪐 UST | Підписатися