Сьогодні — День українського політв’язня. Ми згадуємо тих, кого в різні часи намагалися змусити мовчати — за любов до України, за право думати й говорити вільно. Від ув’язнення Тараса Шевченка російською імперією до радянських таборів для української інтелігенції — репресії були інструментом придушення свободи. Сьогодні ця практика триває на окупованих територіях України. Змінюються назви режимів. Не змінюється метод — тюрма як інструмент московської політики. Українських політв’язнів переслідують не за злочини. Їх карають за ідентичність. За українську мову. За відмову прийняти окупацію. За вірність своїй державі. Поруч із ними — тисячі військовополонених і цивільних бранців. Їх утримують у нелюдських умовах, позбавляють зв’язку з родинами, знущаються й катують. Це — частина тієї ж системи страху, яку москва століттями застосовує проти українців. Сьогодні ми думаємо не лише про тих, хто за ґратами. Ми думаємо про їхні родини — матерів, дружин, дітей, які чекають і вірять. Ми пам’ятаємо кожного українського політв’язня.Ми боремося за кожного військовополоненого.І ми зробимо все, щоб вони повернулися додому. Бо свободу неможливо ув’язнити.Слава Україні.
Зараз тривають відновлювальні роботи в наших містах, наших громадах: у Києві та області, на Дніпровщині, на Львівщині, в Кіровоградській, Черкаській, Одеській областях. Фактично постійно ремонтні бригади працюють на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині. Задіяно максимум сил, щоб відновити життєзабезпечення. Росіяни користуються погодою – похолоданням – і намагаються уразити якнайбільше наші енергетичні обʼєкти. Видно, як вони поважають Америку та всю дипломатію. Минулої ночі було більше 200 російських дронів і також значна кількість балістики, і в основному проти Києва. Чотири людини вбиті. Мої співчуття рідним. Майже три десятки поранених. Перед цим були удари по Дніпру, Кривому Рогу, Запоріжжю. Перед цим – Одеса. Основна російська тактика – намагатись повністю «вимкнути» міста. Важливо, щоб у кожній міській адміністрації розуміли цю мету ворога і готувались до повної протидії – до реальної роботи заради містян. Не тікати треба від проблем, а вирішувати їх, тим більше коли є ресурс для цього, як у Києві. Найбільш забезпечене фінансами місто України, і повинні бути всі необхідні резервні схеми.
✊“Вистоїмо” — слово 2025 року за версією начальника ГУР МО України Кирила БудановаДобірку з десяти слів, якими Україна хоче запам’ятати рік, що минає, сформувало The Ukrainians Media. Ініціатива об’єднала провідні культурні, громадські та безпекові інституції для осмислення ключових сенсів 2025 року.Слово “Вистоїмо” – вибір Кирила Буданова – наголошує, що нинішня боротьба є продовженням багатовікового шляху українців до свободи, закликає українців зберігати єдність та не втрачати віру у власні сили. “Багато хто з борців попередніх поколінь, які билися з імперіалістичним звіром самотужки й майже в ізоляції від навколишнього світу, могли розраховувати на плече побратимів. Тепер зовсім інші часи. Україна далеко не така, як раніше. Ми — організована та загартована сила, що чинить мужній опір, дає гідну відсіч і добряче завдає ударів у відповідь. Тому якими б чорними не здавалися наші дні та ночі, вони колись були ще чорнішими”, – наголосив у своєму зверненні начальник ГУР МО України Кирило Буданов.
Поруч зі словом “Вистоїмо” партнери ініціативи назвали й інші ключові поняття року: “Витривалість”, “Всупереч”, “Люди”, “Свідчити”, “Світло”, “Відповідальність”, “Надія”, “Перемовини”, “Стійкість”. Проєкт “Слово року” має на меті окреслити цінності, які визначають українське суспільство в часи повномасштабної війни. До обговорення долучилися The Ukrainians Media, Головне управління розвідки, PEN Ukraine, фонд “Повернись живим”, Український католицький університет, Аспен Інститут Київ, Центр громадянських свобод, Українська школа політичних студій, Інститут Фронтиру та Коаліція дієвців культури.👉 Повну добірку слів та коментарі учасників ініціативи читайте за посиланням: https://theukrainians.org/slovo-2025/ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
❗️Попри постійні повітряні тривоги, усі комунальні та екстрені служби працюють безперервно над ліквідацією наслідків ворожих ударів. Щоб відновити енергетични системи Києва та Київської області, роботи ведуться у посиленому режимі, з чіткою координацією між центральною та місцевою владою.Безпрецедентна атака по об’єктах критичної інфраструктури призвела до тимчасового знеструмлення та залишила без тепла понад 40% житлових будинків Києва та частину Обухівського району Київщини. Задіяні додаткові ремонтні бригади комунальників, щоб якнайшвидше повернути тепло в домівки людей. ▪️Незважаючи на загрозу повторних дронових ударів, фахівці вже відновили водопостачання у Києві та області.На Київщині частково задіяні альтернативні джерела живлення, триває перезапуск систем. Поступово тиск подачі нормалізується.Ворог цілеспрямовано б’є по цивільній інфраструктурі, намагаючись позбавити людей базових умов життя в холодний зимовий період.Для містян, які тимчасово залишилися без опалення та світла, розгорнуті Пункти Незламності. Там можна зігрітися, зарядити гаджети, отримати базову допомогу та інформацію.Попри масштаби ударів, робимо усе можливе, щоб мінімізувати наслідки атак та оперативно відновити інфраструктуру.
Битва за Куп’янськ ― честь і повага бойовим побратимам із “Хартії” 💪 Успішні дії Сил безпеки і оборони України на Куп’янському напрямку ― важливий епізод майстерності та злагодженості на полі бою, який додає впевненості всім підрозділам уздовж лінії зіткнення з російськими окупантами. Участь в місії зі стабілізації становища в Куп’янську та довкола міста, яка продовжується, беруть окремі групи спецпризначенців ГУР МО України, зокрема бійці Міжнародного легіону та Легіону “Свобода Росії”. 🔥 Українські воєнні розвідники висловлюють вдячність та повагу усім залученим до операції підрозділам Збройних сил та Національної гвардії України. Окреме слово честі бойовим побратимам із 2-го корпусу НГУ “Хартія”, які відіграли одну з ключових ролей в плануванні та реалізації переломної операції на Куп’янському напрямку. 🤝 Вдалі контрудари, чітке управління битвою, технологічні рішення, високий бойовий дух та завзяття українських сил зумовили методичне знищення ворогів, відрізали залишки російських окупантів у Куп’янську від логістики, а також ― вкотре глобально девальвували пропагандистську браваду кремлівського диктатора та генералітету російської окупаційної армії. Успіх під Куп’янськом доводить ― згуртованість та професійний підхід до активних дій на полі бою дозволяють Силам безпеки та оборони України здобувати важливі перемоги у війні проти держави-агресора росії. Продовжуємо боротьбу! 🇺🇦 Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Сьогодні провели конструктивну і глибоку розмову з американською командою щодо одного з трьох документів, над якими зараз працюємо, – гарантій безпеки. Від Америки були Марко Рубіо, Піт Гегсет, Стів Віткофф, Джаред Кушнер, генерали Кін і Гринкевич та Джош Груенбаум. Дякую також Марку Рютте, який представляв НАТО. Дуже цінуємо активну роботу американської сторони на різних рівнях – не лише для закінчення війни, а й для гарантування Україні безпеки та недопущення нового вторгнення Росії. Це демонструє серйозність намірів Америки та налаштованість на результат. Гарантії безпеки – одна з найголовніших речей для всіх подальших кроків. Ми вже мали негативний досвід Будапештського меморандуму. Всі памʼятають це, як і те, що Росія не раз порушувала всі інші свої зобовʼязання. Тому зараз важливо, щоб у цьому документі щодо гарантій безпеки були конкретні відповіді на те, що найбільше турбує українців: якими будуть дії партнерів, якщо Росія вирішить прийти зі своєю агресією знову. Домовилися, що команди активно працюватимуть заради того, щоб найближчим часом було конкретне розуміння щодо гарантій безпеки. Дякую всім, хто допомагає!
Ворог продовжує наступ, тому в нас немає іншого вибору, як посилювати обороноздатність та зміцнювати своє військо, щоб надалі відбивати повномасштабну російську агресію. Ключова точка докладання наших зусиль – не залізо, а люди. Мобілізація, рекрутинг, нові контракти – і відтак якісна підготовка. У підготовці персоналу ми не можемо стояти на місці, а мусимо розвиватись і рухатись уперед. Наголосив на цьому під час щомісячної наради з питань підвищення якості підготовки. Строк БЗВП вже збільшений до 51 дня. Крім цього, є фахова підготовка та адаптаційний період у підрозділах. Вимога часу – вдосконалити цей процес, підвищити рівень інструкторів та обладнання навчальних центрів, аби на виході мати справді боєздатного воїна.Під час наради заслухав доповіді щодо нарощення якості підготовки за звітний період, розвитку БЗВП в бойових бригадах, посилення безпеки військовослужбовців у навчальних центрах, відбору інструкторів для центру підготовки штурмових підрозділів, первинної адаптації новачків в НЦ.Окремо відзначив важливість реалізації комплексної програми з адаптації військовослужбовців на початку проходження БЗВП, адже саме в цей період відбувається значна частина СЗЧ. Представники підрозділів поділилися своїм досвідом роботи на цьому напрямку.За результатами аудиту маємо відгуки з усіх навчальних центрів по кожному з десятка предметів БЗВП. Чітко бачимо лідерів на яких повинні рівнятись інші. Продовжуємо відсувати підготовку і навчання подалі від фронту, закріплюємо армійські корпуси за полігонами в центрі та на заході України.Водночас наголосив на тому, що питання будівництва й оснащення укриттів у навчальних центрах потребують прискорення та невідкладних організаційних рішень. На деяких об’єктах стан забезпечення безпеки – незадовільний! Легковажити безпекою наших військовослужбовців не маємо права. Віддав необхідні розпорядження для вирішення проблемних питань.Посилюємо роботу, щоб вистояти і перемогти.Слава Україні!
⚡ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 419 ЦІЛЕЙ ПРОТИВНИКАУ ніч на 14 листопада (з 18:00 13 листопада) противник завдав комбінованого удару по об’єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного, наземного та морського базування. Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 449 засобів повітряного нападу – 19 ракет (13 із них – “балістика”) та 430 БпЛА різних типів (близько 300 – “шахеди”):- 430 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера (безпілотники інших типів) із напрямків: Курськ, Міллерово, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ – рф, Гвардійське - ТОТ АР Крим;- 3 аеробалістичні ракет Х-47М2 “Кинджал” (із Рязанської обл. - рф);- 1 протикорабельну ракету “Циркон”;- 6 крилатих ракет Іскандер-К/Калібр (із ТОТ АР Крим/акваторії Чорного моря);- 9 балістичних ракет Іскандер-М/КN-23 (із Брянської обл.). Основний напрямок удару – місто Київ. Також в наслідок атаки постраждали Київщина, Харківщина, Одещина, Полтавщина та Черкащина.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 419 повітряних цілей:- 405 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера та безпілотників інших типів;- 2 аеробалістичні ракети Х-47М2 “Кинджал”;- 6 балістичних ракет Іскандер-М/КN-23;- 6 крилатих ракет Іскандер-К/Калібр.Зафіксовано влучання ракет та 23 ударних БпЛА на 13 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 44 локаціях.Атака триває, в повітряному просторі нові групи ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!
Зараз уже фіналізували підготовку до зустрічей із європейськими партнерами – важливі заходи далі по тижню. Перше – буде хороша й багато в чому абсолютно нова угода щодо наших оборонних спроможностей. Угода, яку ми будемо реалізовувати фактично як частину гарантій безпеки для нашої держави, для всіх наших людей довгостроково. Зараз деталі ще зарано називати – усе буде на тижні. Друге – ми чітко на одній сторінці з нашими партнерами щодо дипломатії, я вдячний кожному за підтримку, за принципову позицію – усім країнам, усім лідерам. Україна знов-таки висловила свою готовність закінчити війну. Ми провели зустріч із Президентом Сполучених Штатів Америки, і ми домовилися, що саме так спробуємо організувати діалог – на лінії, яка є зараз. Саме таким був сигнал Президента Трампа його команді. Це було й публічно. Лінія фронту може бути початком дипломатії. Натомість Росія знову робить усе, щоб зіскочити з дипломатії. І як тільки питання далекобійності для нас – для України – стало трохи далі, то майже автоматично Росія стала вже менш зацікавленою в дипломатії. Це сигнал, що саме це питання – питання далекобійності – дає, можливо, незамінний ключ до миру. Чим більше української далекобійності, тим більша й російська готовність закінчити війну. Зараз тижні, які це знову підтвердили. Дискусія про «томагавки» виявилася сильною інвестицією в дипломатію – ми змусили Росію показати, що «томагавки» – це саме та карта, на яку вони зважають. Будемо говорити з європейцями, з американцями щодо далекобійності. Пріоритет – ППО, безумовно.
Відбувся комбінований обмін: Україна повернула 205 військових та цивільних громадян ‼️ Сьогодні, за дорученням Президента України, Координаційним штабом проведено комбінований обмін полоненими. З російської неволі визволено 185 військових та 20 цивільних українців - частину з них обміняно згідно з домовленостями у Стамбулі, частину - в межах чергового, 69-го обміну. Додому повертаються військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити офіцерів. Звільнені військовослужбовці захищали країну на луганському, донецькому, харківському, запорізькому, херсонському, київському, сумському та чернігівському напрямках. ▶️Серед визволених сьогодні знову є Оборонці Маріуполя. Додому також повертаються нацгвардійці, які потрапили в полон, охороняючи ЧАЕС. Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому - 59 років. Практично усі визволені сьогодні військові та цивільні українці перебували в неволі з 2022 року. Звільнені з полону пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації та усі передбачені державою виплати. Висловлюємо щиру подяку усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян.Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі.🇺🇦 Слава Україні!