Джерело
Фінік. Податки та облік | Привіт із ТОТПодаткові руки добрались до аналізу взаєморозрахунків юро...
1 510 Охват/переглядів
2025-05-29 12:34
Повідомлення №654
Привіт із ТОТПодаткові руки добрались до аналізу взаєморозрахунків юросіб із ФОПами.👉 У 2025 податківці масово надсилають запити на «добровільну» доплату податків по тим угодам, де ФОП зареєстрований, або мав реєстрацію на тимчасово окупованій території (ТОТ)Знайома картина? ФОП до повномасштабного вторгнення працював на сході, а після переїхав, наприклад у Київ, чи Львів, та продовжив працювати в новому регіоніПрацювати продовжив, але адресу реєстрації не змінив.Ви не проконтролювали і от повідомлення про «добровільну» сплату ПДФО та ВЗ від податківців вже у вас на поштіВиною всьому є норма ПКУ, яка визнає замовника (платника) податковим агентом у разі, якщо той робить виплати ФОПу (виконавцю), який зареєстрований на ТОТ і як наслідок зобовʼязує утримувати ПДФО і військовий збір з таких виплат 🤯Простіше: платите ФОПу з ТОТ - утримайте податки ніби платите звичайній фізособіНорам не нова. Діє давно. Ще з часів окупації Криму, однак з повномасштабним вторгненням набула нових масштабівІ податки це напевно найменше, що в теорії може бути наслідком таких розрахунків.Що ще? Наприклад:🔹 Включення до реєстру ризикових і фактичне блокування всіх податкових накладних, бо працюєте з ризиковим контрагентом;🔹 Якщо «дізнається» банк - встановлення високого ризику та блокування рахунку, або відмова у обслуговуванні🔹 Привіт від СБУ, фінансування тероризму. Але це вже треба бути цікавим бізнесом, щоби на вас звернула увагу служба божа🧐 Дуже раджу при проведенні суттєвих оплат на підприємців - запитуйте свіжий витяг з реєстру ЄДР та контролюйте податкову адресу із переліком ТОТ. По не суттєвим - запросіть виписку з ЄДР. Щоби була☝️До речі. Відсутність виписки з ЄДР може бути розцінене податківцями як виплата не ФОПу, а фізособі, навіть якщо ФОП зареєстрований на підконтрольній території.Колись податківці ще витяг з реєстру платників єдиного податку просили та квитанцію про сплату ЄП за останній календарний квартал, що передує даті виплати, щоби довести факт сплати саме підприємцю, а не фізособі.Я ще таке памʼятаю, бо пірнатий трохи на досвіді 🤣Ось таке у нас законодавство, тож краще мати зайвий папірець, ніж ППР та купу клопотуІ наостанок. Подумайте, чи варто відображати взаємовідносини з ФОП у звіті 4ДФ, бо саме з цього звіту податківці дізнаються про взаємовідносини між вами та ФОП Я ні на що не натякаю і ні до чого не закликаю. Податки треба платити, особливо зараз, але тоді, коли дійсно треба, а не все оце 🦉 Фінік. Буремне податкове життя вимагає гіпер контролю. Контролюємо все.#ФОП #ТОВ #Штрафи.