Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Сергій Стерненко🇺🇦 Волонтерські картки: 4441114454997899 моно 5168745030910761 приват ❗️Не ведіться на шахраїв, нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Повідомлення telegram каналу - @ukrhistory

Логотип телеграм спільноти - Гай-Нижник: Історія та політика / Hai-Nyzhnyk: History & Politics 2024-07-14

Гай-Нижник: Історія та політика / Hai-Nyzhnyk: History & Politics

Кількість підписників:
448
Фото:
2840 
Відео:
921 
Посилання:
2930 
Категорія:
Політика
Опис:
Історія та політика / History & Politics

Канал Гай-Нижник: Історія та політика / Hai-Nyzhnyk: History & Politics - @ukrhistory - №34279

TCN: Фрагменти інтерв'ю міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова журналісту Такеру Карлсону. Частина 3.
— Коли Путін став президентом, він був налаштований на співпрацю із Заходом. Він регулярно згадує про це в інтерв'ю та на міжнародних заходах. Я сам був присутній на його зустрічах із Джорджем Бушем-молодшим та Обамою.
— На саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році, який супроводжувався зустріччю Росія-НАТО, було оголошено, що Грузія та Україна стануть членами НАТО. На обіді Путін запитав: Чому? Відповідь була: "Ну, це не обов'язково". Путін здивувався: Як так? Вони пояснили, що процес вступу до НАТО потребує офіційного запрошення, а це формулювання просто гасло.
— Однак це «гасло» стало нав'язливою ідеєю для деяких у Тбілісі. Першим втратив відчуття міри Саакашвілі, розпочавши війну проти власного народу під захистом місії ОБСЄ та російських миротворців. Це було підтверджено розслідуванням Європейського Союзу, яке встановило, що саме він наказав розпочати бойові дії.
— В Україні процес зайняв більше часу. Поступово культивувався проєвропейський настрій. Це непогано саме собою. Але погано, коли людям кажуть: «Або ви з нами або проти нас».
— До перевороту в Україні у 2013 році президент Віктор Янукович вів переговори з ЄС щодо угоди про асоціацію, яка б скасовувала тарифи на більшість українських товарів. Однак, обговорюючи це з Росією, ми пояснили, що Україна вже була частиною зони вільної торгівлі СНД, і якщо вона скасує тарифи з ЄС, Росія змушена буде захистити свій митний кордон. Ми запропонували обговорити це питання утрьох: Росія, Україна та ЄС. Тодішній голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив: "Це не ваша справа, що ми робимо з Україною".
— Янукович, отримавши аналіз від експертів, попросив ЄС відкласти підписання угоди. Це стало спусковим гачком для Майдану та перевороту.
— Перший переворот, до речі, стався 2004 року, коли після другого туру виборів Янукович переміг. Але Захід чинив тиск на Конституційний суд України, щоб призначив третій тур, чого Конституція України не передбачала. і Захід змусив обирати чи Росія, чи Європа. Ця проблема «або» — досі головна причина конфліктів.
- Тепер ми бачимо BRICS проти НАТО, США проти Китаю. Російсько-китайський альянс це щось постійне?
— Ми сусіди, і географія відіграє важливу роль.
— Але ж ви також сусіди з Західною Європою. Ви є її частиною.
— По суті через Україну, але Західна Європа хоче підійти до наших кордонів. І майже відкрито обговорювали плани розміщення британських військово-морських баз на Азовському морі. На Крим поклали око, мріяли про створення бази НАТО в Криму тощо.
— Дивіться, ми були дуже дружні з Фінляндією, наприклад. Одночасно фіни повернулися в ранні роки підготовки до Другої світової війни, коли вони були найкращими союзниками Гітлера. І весь цей нейтралітет, вся ця дружба, спільні походи в сауну, спільні ігри в хокей — це зникло відразу. Так що, можливо, це було глибоко в їхніх серцях, і нейтралітет обтяжував їх, і люб'язності були їм у тягар. Не знаю.
— Вони зляться через зимову війну. Це цілком можливо. Ви можете домовитись з Зеленським? Ви зазначили, що він перевищив свій термін. Він більше не є демократично обраним президентом України. То ви вважаєте його підходящим партнером для переговорів?
— Путін неодноразово порушував це питання. У вересні 2022 року, у перший рік спецоперації, Зеленський, будучи впевненим, що диктуватиме умови та заходу, підписав указ, який забороняє будь-які переговори з урядом Путіна. І коли під час публічних заходів після цього епізоду Путіна спитали, чому Росія не готова до переговорів. Він відповів: не треба перевертати все з ніг на голову. Ми готові до переговорів, якщо вони вестимуться на основі балансу інтересів.

42
24-12-06 07:42