Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - UkrDiaspora
Додано 14 лип 2024

UkrDiaspora

@ukrdiaspora
Кількість підписників: 13 372
Фото: 2,360
Відео: 5
Посилання: 290
Опис:
Історія, культура, політика, люди - все про українську діаспору.

👥 Кількість підписників

13 372
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: -14
Середній/Місяць:: -180

📊 Кількість повідомлень на день

0.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 4,290 26-05-24 16:46
Полковник Андрій Мельник – життя в боротьбі за Україну і повернення додому під час війниУ вівторок, 26 травня, у Києві відбудеться третя розмова із серії «Пантеон Героїв». Цього разу до розмови долучиться запрошений гість – Богдан Червак, голова Організації Українських Націоналістів.Подія відбудеться на тлі важливої історичної для України події: у ніч на 22 травня до Києва через 60 років повернули останки Андрія Мельника та його дружини Софії Федак-Мельник після ексгумації у Люксембурзі. Під час зустрічі говоритимемо про життя Андрія Мельника, його роль в історії, складні сторінки біографії, а також про контекст епохи, в якій формувалася боротьба за українську державність. Окрему увагу приділять сучасному виміру пам’яті – як ми сьогодні говоримо про таких постатей і чому це важливо під час війни.Лектор: Вахтанг Кіпіані, історик, офіцер Хорунжої Служби 2-го корпусу НГУ «Хартія».КиївХартія-ХабШота Руставелі 39/4126 травня, вівторок, 18:30Вхід вільний за попередньої реєстрації у коментарях
👁 4,440 26-02-24 19:02
Цікаво про українців у Австрії. Побачив у фб Ярослава Зорки. Станом на лютий 2026 року в країні проживає понад 94 000 осіб з українським громадянством. Понад 60% — жінки, а третина — молодші 20 років.Згідно з новим опитуванням інтеграційного фонду ÖIF, у якому взяли участь 2,6 тисячі осіб, 62% не планують повертатися в Україну. 28% ще не визначилися, а повернутися найближчим часом планує лише 2% опитаних. У 2025 році українці отримали 23 тисячі місць на мовних курсах — це найбільша група серед усіх новоприбулих. На рівні B2 6 із 10 відвідувачів курсів — українці, а на рівні C1 уже 8 із 10. Дослідження також показує пряму залежність: 66% тих, хто добре знає німецьку, задоволені життям в Австрії. Серед тих, хто не знає мови, таких лише 37%. Дані по федеральних землях показують одну тенденцію: зменшення кількості людей на соціальних виплатах (базовому забезпеченні). У Відні в 2022 році це було більше 23 тисяч осіб, зараз таких лише трохи більше 10 тисяч. У Тіролі з 3 тисяч залишилося менше третини. У Верхній Австрії 80% українців вже самозабезпечені, і це найвищий показник у країні. У Зальцбурзі понад 70% українців забезпечують себе самостійно. А от новоприбулим, навпаки, стало важче. Тільки до Відня щотижня прибуває по 80 біженців з України.
👁 4,910 25-10-22 14:50
Методологічний, так би мовити, допис. Бандерівці - це підпільна організація, яка діє фактично з 1940 року і дотепер. Члени ОУН про свою належність можуть казати лише з дозволу проводу. Це доволі рідко буває. Наразі, наприклад, відомо лише про голову проводу. Ним є Олег Медуниця. Як правило, лише з некрологів можна дізнатися, що хтось був членом ОУН, тоді в клепсидрах вказується псевдо. Після ІІ світової ОУНб створила мережу легальних організацій, які і були фактичним представництвом ("експозитурою"). Отже, якщо в пресі чи книжках ви побачите оці абревіатури, то не сумнівайтесь - це і є діяльність бандерівської ОУН. Ну, і щоб не вертатися: ООЧСУ - Організація Оборони Чотирьох Свобід України (політичне легальне крило ОУН у США), СУМА - Спілка Української Молоді Америки - бандерівська молодіжка, УПА - це Товариство колишніх вояків УПА ім. Шухевича, ТУСМ - Товариство Української Студіюючої Молоді ім. М. Міхновського, СУПВ - Спілка Українських Політичних В'язнів, АБН - Антибільшовицький Блок Народів.
👁 4,600 25-10-19 14:47
Вчора був 15-й день народження "Історичної Правди". Створили ми проєкт разом з Павлом Солодьком та Сашком Зінченком. По-перше, ми просто любимо те, що робимо. Історія - це цемент нації, одна з основ ідентичності. І саме в той момент у 2010-му російська агентура - Янукович, Азаров, Табачник, Медведчук і інші гельмінти вчергове розвертали країну на схід. І треба було щось робити. Тому ми звернулися до людей. Більшості завжди було пох. Але активна меншість стала читати, дивитися наші відео, підтримувати пожертвами, купувати наші книги, ходити на лекції тощо. І якби не ці конкретні люди, то ми б не прожили - бідно, але гідно 😉 - стільки років. Результат - десятки мільйонів читачів, тисячі текстів і сотні відео та лекцій, десяток книг. Був план, що ми на цей ювілей зберемося. Але, на жаль, нереально. Більшість з редакторів у війську. Cподіваємось, зустрінемося трохи згодом. Замість лайків і добрих слів - підтримайте проєкт гривнею. Номери карток будуть у коментарях. Дякую всім, хто з нами всі ці роки.
👁 5,330 25-07-06 15:23
Публікація Сергія Навроцького: Сьогодні 113 річниця створення Холмської губернії. За законом "Об образовании из восточных частей Люблинской и Седлецкой губерний особой Холмской губернии, с изъятием её из управления варшавского генерал-губернатора". Вважають, що ініціатором цього проекту був холмський і люблінський єпископ Євлогій (Георгієвський). Одночасно в російській пресі була розгорнута кампанія за виокремлення Холмщини та Підляшшя (Забузької Русі) із Царства Польського. У тодішній польській публіцистиці виділення Х.г. було оцінено як "четвертий поділ Польщі". Населення налічувало 703 тис. осіб, з яких 52% були українцями. У серпні—вересні 1915 р. була окупована німецькими й австро-угорськими військами. Бл. 120 тис. українців росіяни примусово евакуювали до інших регіонів Росії. За умовами Брестського договору Холмщина і Підляшшя мали відійти Україні. Це викликало потужний польський супротив, українська адміністрація поширилася лише на північні повіти. У листопаді 1918 р. поляки окупували цю територію.
👁 14,800 25-03-04 20:08
Мій приятель з Канади Михайло Окаринський написав таке про суперзірку українського походження: Вейн Гретцкі, канадська хокейна легенда українського походження, опинився в центрі скандалу. Гретцкі - публічний трампіст. Фото Гретцкі в кепці "Make America Great Again" можна легко знайти в мережі. Ще перед інавгурацією Трамп пише про нього як про свого доброго друга який би був найкращим губернатором Канади як 51-го штату США. Дружина Гретцкі поширює це в своїх сторінках. Їм весело. Вейн не коментує.А що сталося на фіналі 4 Nations Face-Off де Канада розкатала Штати? Гретцкі, як почесний капітан Канади, вітає американців, а канадців ігнорує. Фанати просто в шоці. І головне – він далі мовчить. Жодного пояснення. Протягом двох місяців трампівської кампанії про "51 штат" Вейн ні словом ні пів-словом не відреагував. Хоча десятиліттями вважався уособленням канадської гордості і слави. Вчора Трамп ввів 25% на канадські товари. Сьогодні Канада відповість дзеркальними мірами. Починається повна турбулентність в стосунках колись-добрих-сусідів. Якщо Вейн Гретцкі буде далі відмовчуватись про все що відбувається, він ризикує перетворитися з легенди-героя на легенду-зрадника.