‼️РФ хоче навесні-влітку підійти впритул до Запоріжжя — на дистанцію ствольної арти — і знову трощити енергосистему. Вони вірять: якщо не добили цього разу, то наступної зими «дотиснуть», — "Ванек"РФ готує весняно-літню кампанію з максимальним тиском по всій лінії фронту: 📍Їхня мета — виснажити оборону, підійти до великих міст на відстань ствольної артилерії й продовжити удари по критичній інфраструктурі.📍Донецька область — у пріоритеті Костянтинівка, Слов’янськ і Краматорськ. Там очікується основний удар.📍Запорізький напрямок. Окупувати Запоріжжя найближчим часом вони не можуть. Але спробувати підійти на відстань ствольної арти — цілком. Чи вийде — залежить від нас.📍Зараз тактичні дії спрямовані на те, щоб покращити позиції й підготуватися до їхньої нової хвилі наступу.📍Суми, Харківщина, Куп’янськ, Вовчанськ — триватиме позиційна боротьба. Херсон залишається українським форпостом на півдні.📍Окрема ставка — удари по енергосистемі. Їхня логіка проста: виснажити фронт і зламати тил через світло.
Оператори батальйону Asgard 412-ї окремої бригади безпілотних систем «Nemesis» фіксували інтенсивні бойові дії в районі Гуляйполя Запорізької області протягом січня 2026 рокуРосійські війська продовжували активні наступальні дії на Гуляйпільському напрямку, намагаючись прорвати або обійти українську оборону. Щодоби там фіксувалося від 12 до понад 30 бойових зіткнень (залежно від доби), переважно в самому місті Гуляйполе, а також у напрямках населених пунктів Зелене, Варварівка, Добропілля, Прилуки, Солодке, Дорожнянка та Оленокостянтинівка. Російські підрозділи застосовували хвилеві штурми піхоти, підтримку артилерії, авіаударів (включаючи КАБи), FPV-дронів та спроби обходу міста з півночі й півдня.У січні 2026 року ситуація залишалася дуже напруженою: місто фактично перетворилося на велику «сіру зону» з вуличними боями, де сторони вели запеклі бої за утримання окремих кварталів, околиць та прилеглих позицій. Російські сили неодноразово намагалися просунутися всередину Гуляйполя та охопити його, щоб відрізати логістичні шляхи, але українські підрозділи стримували ці спроби, відбиваючи значну кількість атак (наприклад, 19–22 за добу в окремі дні наприкінці січня).Водночас противник зазнавав втрат, перекидав додаткові підрозділи (включаючи десантні), а в деяких випадках застосовував мінні загородження.Активізація російських дій у районі Гуляйполя восени 2025 року є продовженням ширшого наступу на півдні, який розпочався ще восени 2024 року з важких боїв за Селидове та Вугледар (тоді це були спроби прорвати оборону на Донецькому напрямку та створити передумови для подальшого просування на південь і південний захід). #ЦентрВивченняОкупації
⚡️Пропаганда рф активно поширює чергове інтерв’ю директора служби зовнішньої розвідки сергія наришкіна з новою порцією залякувань Заходу «новітньою російською зброєю».▫️Зокрема, наришкін стверджує, що на Заході були «приголомшені» завершенням випробовувань ракети «Бурєвєснік», підводного апарату «Посєйдон» та бойовим використанням «Орєшніка».✅ Подібні інтерв’ю свідчать, що кремль продовжує реалізовувати стратегію залякування й тиску на Захід попри те, що попередні спроби лякати «Орєшніком» не мали очікуваного ефекту. Попри заяви ru-пропаганди про відсутність аналогів новій російській зброї, насправді більшість випробувань «Бурєвєсніка» в 2016–2019 роках були невдалі. Так само зафіксовані і невдалі спроби запустити розпіарений росіянами «Орєшнік».‼️ Старий приятель путіна наришкін раніше неодноразово намагався публічно поширювати відверту дезінформацію та організовувати інформаційні «спецоперації сзр» проти Європи. Втім, більшість таких «спецоперацій» закінчилися повним провалом, тож зараз очільник сзр вдався до банальних погроз і залякувань.🪽 Центр протидії дезінформації
Склад делегації, яка полетить на переговори з американцями і росіянами в ОАЕ, затверджена Зеленським:Умєров - Секретар Ради національної безпеки і оборони України, глава делегаціїБуданов - Керівник Офісу Президента УкраїниАрахамія - народний депутат України, лідер фракції СНБевз - радник Кабінету Президента України Офісу Президента УкраїниГнатов - начальник Генерального штабу Збройних Сил УкраїниІващенко - начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони УкраїниКислиця - Перший заступник Керівника Офісу Президента УкраїниОстрянський - Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони УкраїниПоклад - перший заступник Голови Служби безпеки УкраїниСкібіцький - заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України.Що бачимо? Від ГУР (ну окрім очільника ОП😬) -керівник та заступник. Від СБУ ... не керівник, проте той, який фактично керує внутрішньою роботою СБУ. Та якого назвали (зоркема Юлія Забеліна, а тут прям залізні інсайди) де-факто очільником СБУ. І це тут майже єдина діжка дьогтю (про Арахамію та його чудовий досвід в Стамбулі я теж промовчу краще). Проте - удачі. Є відчуття, що сьогодні буде великий тиск та можуть бути не самі приємні новини по територіальним питанням.
Цієї ночі Росія продовжила бити по наших громадах і по енергетиці. Під ударами були Дніпровщина, Житомирщина, Запоріжжя, Харківщина й Херсонщина. Основна мішень – це обʼєкти енергетики, важлива інфраструктура, яка забезпечує нормальне життя для наших людей: тепло, світло. Вранці працювали наші сили ППО в Києві, повітряна тривога була у столиці та в регіоні, на Чернігівщині. Сто тринадцять ударних дронів випустили. Близько 70 з них – це «шахеди», також були ракети – три балістичні. Дякую захисникам, які щодня й щоночі відбивають повітряні напади Росії: авіації, зенітним ракетним військам, підрозділам РЕБ та безпілотних систем, мобільним вогневим групам Сил оборони України. Дякую всім, хто працює над ліквідацією наслідків цих атак. Вдячний за таку підтримку для країни. Зараз перший пріоритет для нас – це посилення нашої ППО, ракети до систем передусім. Внески партнерів у програму PURL потрібні, і потрібна підтримка й зі складів у Європі, швидше виконання домовленостей з Америкою. Дуже важливо зараз посилити наших воїнів. Якщо ми зможемо на сто відсотків протидіяти цим атакам Росії, для терору Путіна вже не буде сенсу. Зараз це їхня перевага, і саме на це ставить РФ. Маємо позбавити її цього. Це може спрацювати і змусить Росію припинити вбивства й рухатись до миру. Вдячний всім у світі, хто готовий допомагати нам.
❗️❗️❗️Трамп дав «зелену» на законопроєкт Грема та Блюменталя про 500% мита щодо країн, які купують російську нафту «Після сьогоднішньої дуже продуктивної зустрічі з президентом Трампом, на якій ми обговорили низку питань, він дав зелене світло двопартійному законопроекту про санкції проти росії, над яким я працював протягом кількох місяців разом із сенатором Блюменталем та багатьма іншими.Це буде дуже доречно, оскільки Україна йде на поступки заради миру, а путін тільки говорить, продовжуючи вбивати невинних людей.Цей законопроект дозволить президенту Трампу покарати ті країни, які купують дешеву російську нафту, що живить військову машину путіна.Цей законопроект надасть президенту Трампу значний важіль впливу на такі країни, як Китай, Індія та Бразилія, щоб спонукати їх припинити купувати дешеву російську нафту, яка забезпечує фінансування кривавої розправи путіна проти України.Я з нетерпінням чекаю на рішуче двопартійне голосування, сподіваюся, вже наступного тижня.»
🫡https://t.me/operativnoZSU/
На цю хвилину ситуація максимально не на нашу користь. Вже всім відомо що наш 225 Окремий Штурмовий Полк був направлений на Гуляйпільський напрям. Коротко… велика вдячність побратимам з 102 Бригади за залишені позиції які наразі намагаються втримати мої брати!!!Не так давно ця бригада заявила, що 225 були направлені заград загонами. Але цікаво виходить! Із за деяких підарасів - ці заград загони наразі в оточені!Наш полк продовжує прикладати надлюдські зусилля з втримання ворога! Але тепер вияснилось, що доброзичливі ті ж самі суміжники не тільки зібались… а і залишили секретні документи, доступи до секретної інформації по напрямку. Моїй роті були максимальні перешкоджання роботі на напрямі від цієї бригади, які Слава Богу керівництво полку допомогло вирішить!Пост який я писав декілька днів тому… про напрям де ми приїхали стрілять і до нас прибігли тіпи і начали скандалить, що навіщо ми тут стріляємо, що в них тут тихо… що не вони по підарам не підари по ним не стріляють було саме в смузі відповідальності 102 Бригади ще в 23му році.Можете до цього поста відноситись як завгодно!Я йшов воювать і козаки в моїй роті на 90% складаються з добровольців. Ми будемо топить до останнього… бо 225 для мене сімʼя. А сімʼю не кидають. Ми повинні справитись. Всім подякував🫡На звязку Балу🫡
📌Війна, Україна, світ. На що звернути увагу сьогодніВійна▪️Дрони СБУ вперше зупинили роботу російської нафтової платформи у Каспії.▪️Журналісти Axios дізналися, що у відповіді України на американський "мирний план".▪️Українські дрони вразили низку хімзаводів Росії.▪️На Гуляйпільському напрямку росіяни переодягнулися у цивільне і намагалися проникнути в тил ЗСУ.▪️Штурмовики підняли український прапор у центрі Покровська.▪️Ще одну групу дітей та підлітків повернули з окупованих РФ територій.Україна▪️Свириденко заявили, що вже цими вихідними очікується скорочення тривалості відключень світла.▪️Українці вже можуть купувати продукти за кошти "Зимової підтримки".▪️Рада готова підготувати законодавчу рамку для виборів під час війни, але є нюанс.▪️Під Львовом дрон атакував будинок не під час тривоги, поліція розслідує замах на вбивство.▪️У Дарницькому районі Києва прогримів вибух, є поранений та загиблий. ▪️СБУ та НАБУ викрили розкрадання держкоштів на закупівлях броні для танків.▪️Курс євро побив новий рекорд. Світ▪️У Конгресі США схвалили проєкт оборонного бюджету з грошами на допомогу Україні.▪️Бельгія ризикує ізоляцією через російські активи, а ЄС готує запасні варіанти для України.▪️"Ми - наступна ціль": генсек НАТО зробив тривожний прогноз щодо можливої війни РФ проти Європи.▪️Уряд Болгарії пішов у відставку через протести проти податків та корупції.