Повідомлення telegram каналу - @ukraine1_000

Логотип телеграм спільноти - Я з України 2024-07-14

Я з України

Кількість підписників:
1581
Фото:
7260 
Відео:
703 
Посилання:
756 
Категорія:
Цитати
Опис:
Спільнота людей, які із гордістю говорять: я з України! Запитання ставте до @UA1_000

Канал Я з України - @ukraine1_000 - №14443

Одне з найважливіших нововведень Середньовіччя
У ранньому середньовіччі вміння читати й писати було рідкістю і зазвичай це вміння належало духовенству та вищій аристократії.
Неважко вказати на найважливіше нововведення всього Середньовіччя, пов'язане з писемністю. Це була не уніфікація і не підвищення розбірливості шрифту, а... введення пробілів між словами.
Для нас сьогодні це очевидно, але в ранньому Середньовіччі слова не розділяли. Букви писалися разом, і зазвичай не було прямої вказівки, де починається або закінчується слово.
Історик Пауль Сенгер вважає цю непомітну зміну найважливішим проривом до винаходу книгодрукування.
Тільки завдяки введенню інтервалів міг стати популярним новий засіб читання, майже нечуваний у ранньому Середньовіччі: читання подумки, про себе, а не вголос.
Читання без звуку незмірно підвищило корисність текстів і відкрило безліч нових засобів використання букв. Однак це не було наслідком однієї масштабної реформи. Пробіли з'являлися на пергаменті неохоче і нерівномірно.
Близько 800 р. їх почали впроваджувати у франкських скрипторіях, але популярність вони здобули швидше, ніж на заході континенту, на Британських островах і в центральній та південній Німеччині. Дослідження Сенгера показують, що по-справжньому загальне визнання нової системи відбулося тільки в середині X століття.
Вміння читати стало важливим проявом міської культури в епоху високого і пізнього середньовіччя. На той час відмінність між людьми, які читають і пишуть, зникла.
Історик економіки Роберт К. Аллен підрахував, що в 1500 році в середньому близько 5% мешканців сільської місцевості мали базові знання письма на рівні, який дає їм змогу ставити особистий підпис. У містах набагато більше, 23%.
Юра Таран.

126
24-11-03 07:12