Повідомлення telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22340
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3730 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Канал УП. Кляті питання - @ukr_pravda - №3782

У країні війна, а влада робить ремонти. Чи можна витратити ці гроші на армію?

Чи виправдані ремонти та реконструкції під час війни і чи можливо використати ці кошти для боротьби з агресором. Відповідає «Економічна правда»:
1. Після 24 лютого 2022 року Україна стала вкрай залежною від зовнішнього фінансування. Інколи рівень цієї залежності складно уявити: з початку 2023 року до держбюджету надійшли $23,6 млрд грантів та кредитів від партнерів, передусім ЄС та США. Ці кошти надаються з однією умовою: Україна не може витрачати їх на військові потреби.
2. Загальні держвидатки на оборону, які не можна фінансувати коштами партнерів, за шість місяців 2023 року становили 1,14 трлн грн. При цьому надходження з усіх внутрішніх джерел за цей період становили лише 986 млрд грн. Різницю (близько 150 млрд грн) було профінансовано "креативним способом".
3. Якщо коротко, то на рахунках у Держказначействі зберігаються кошти не лише держбюджету, а й кошти місцевих органів влади, держпідприємств, бюджетних установ та організацій. Саме їх уряд у ручному режимі перерозподіляє на потреби оборони.
4. Для невійськових видатків працює інша система, оскільки їх країна фінансує коштами партнерів. Відповідно, навіть якщо держава відмовиться від невійськових видатків, то зекономлені кошти все одно не зможе використати для підтримки армії.
5. Ситуація з використанням коштів місцевих бюджетів на потреби оборони менш категорична. Ба більше, багато місцевих бюджетів отримали додаткові надходження саме завдяки війні. Основним джерелом їх надходжень є податок на доходи фізосіб, 64% якого залишаються на місцях. 21% доходів місцевих бюджетів за 2022 рік (83,6 млрд грн) припав на ПДФО із зарплат військовослужбовців.
6. Чи можуть місцеві бюджети використати свій ресурс для фінансування потреб оборони? Один зі способів – реверсна дотація та інші міжбюджетні трансферти, які йдуть від місцевих бюджетів до державного. Крім того, місцеві бюджети можуть переказувати кошти на утримання деяких держструктур, наприклад, військових частин.
7. За даними співрозмовників ЕП у Верховній Раді, депутати обговорюють ініціативи, які можуть забрати з місцевих бюджетів до держбюджету податки з доходів військовослужбовців. Однак експерти відзначають, що таке рішення згорне реформу децентралізації.
5700
23-07-19 12:31