Повідомлення telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22603
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3690 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Канал УП. Кляті питання - @ukr_pravda - №3776

Історія твориться у Вільнюсі. Чому саміт НАТО буде визначальним і для України, і для Байдена?
«Європейська правда» написала Editorial про те, чому США мають підтримати запрошення України в НАТО вже зараз. Кілька ключових тез:
1. На саміті у Вільнюсі усі члени НАТО готові проголосувати за політичне запрошення України до Альянсу, якщо свій голос дають також США. Це момент для політичного лідерства, якому ніхто не опонуватиме і для рішення, яке не несе загроз.
2. Адже запрошення – це лише перший символічний крок процесу вступу, який не активує статтю 5 Договору НАТО про спільну оборону. Цей крок жодним чином не "втягує" НАТО у війну. Але він зробить незворотним рух України до Альянсу.
3. Президент Франції Макрон перетворився на лобіста запрошення України вже у Вільнюсі. Понад 20 країн підписали письмові заяви про підтримку руху України до членства. Немає лише одного: підтримки Байдена. Саме його лідерства бракує для досягнення консенсусу в НАТО.
4. Але у президента США ще є 7 днів, щоби зрозуміти, що саме зараз формується його місце в історії. Не менш важливо, це рішення здатне вплинути також на результати виборів-2024 у США. Для членів численних української, польської, балтійських тощо діаспор у США членство України в НАТО – вирішальне питання.
5. У США є думка відкласти запрошення України на саміт 2024 року у Вашингтоні – мовляв, у рік виборів це спрацює краще. Не вийде. Цього разу додаткова (і невизначено довга) пауза дасть Росії сигнал, що вона має вето на вступ України в НАТО. Визначивши, що запрошення України до НАТО має умову – певний рівень безпеки – Альянс дасть Росії сигнал, що та має зберігати небезпеку вище цього рівня.
6. Якщо визначити, що Україна отримає запрошення до НАТО після виконання певних умов – Росія зробить все, щоби ці умови не настали, або їхня оцінка з боку окремих гравців у НАТО ніколи не була позитивною. Так працюватиме російське гібридне вето, якщо його не зупинити зараз.
4700
23-07-04 16:03