Повідомлення telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22603
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3690 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Канал УП. Кляті питання - @ukr_pravda - №3749

Що нам розповів Сергій Жадан?
Якщо ви ще не почитали чи не подивились інтерв'ю з Сергієм Жаданом, то ось вам кілька цитат, щоб ви точно захотіли:
Про патріотизм харківʼян: Якщо ти виходиш з прапором на вулицю, це очевидно свідчить про твої проукраїнські настрої. Але якщо ти з прапором України на вулицю не виходиш, це не означає, що ти проти України. І багато хто намагався зводити позицію українського Харкова до позиції невеликих мітингів, де приходило по 300 людей. Проукраїнські кола Харкова набагато складніші, і все це не можна звести до якихось мітингів чи парадів.
Про Харків без Пушкіна: Харків, мені здається, не зауважив зникнення Пушкіна. Наша історія останніх років підтверджує, що там, де суспільство має волю і силу нав'язати свої погляди державі, там треба робити і не прикриватися якимись уявними настроями чи електоральними уподобаннями.
Про культурні маркери: Культура – це ж не просто про розваги. Культура – це важлива складова, базова складова нашого світогляду й ідентичності. Для нас українців – це українська культура. Для росіян – їхня культура. І зрозуміло, що для них Пушкін – не просто поет, а важливий маркер їхньої присутності у світі, маркер їхньої ідентичності. 
Про те, як Україна виграє Росію в культурі: Мені здається, що у плані вибудовування своїх наративів і свого простору. В українському суспільстві відбуваються великі зміни. Наприклад, підлітки все частіше обирають українське. Це вибір підлітків, які для себе визначають, що ми – громадяни України, в нас є своя культура, в нас є наша історія, в нас є наша мова. 
Про сприйняття України в світі: Так, про нас далі не знають, але про нас дуже хочуть дізнатися. І є великий інтерес до України. Безперечно, він спровокований війною. Але тут важливо, щоби все це не звелося лише до кон'юнктури. Україна повинна показати, що крім цієї біди, що у нас передусім є наші цінності, у нас є основи, і ми не виникли 24 лютого 2022 року. 
Про волонтерство: З одного боку волонтерство є позитивним моментом самоорганізації і свідомості суспільства. Це все дуже добре, правильно і позитивно. Але ми чудово розуміємо, що волонтерство – це все-таки скоріше про слабкість держави, про її нездатність модернізуватися, перепрофілюватися і реформувати якісь речі, які можна було за дев'ять років змінити на краще.
4700
23-05-02 13:56