Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - UIC
Додано 14 лип 2024

UIC

@ukr_informcenter
Кількість підписників: 9 675
Фото: 28,500
Відео: 6,110
Посилання: 31,700
Опис:
Український інформаційний центр живе правдою та важливими новинами для тих, хто хоче знати більше. Без маніпуляцій, хайпу та реклами. Написати нам: @uic_feedback_bot
Джерело

UIC | У тимчасово окупованих Олешках на Херсонщині гуманітарна катастрофа. П...

Логотип телеграм спільноти - UIC UIC @ukr_informcenter
1 580 Охват/переглядів 2026-04-26 09:38 Повідомлення №50140
У тимчасово окупованих Олешках на Херсонщині гуманітарна катастрофа. Після підриву Каховської ГЕС місто фактично залишилося без базових умов для життя: немає води, електрики, газу.📌Постійні обстріли зробили його зоною активних бойових дій. Логістика зруйнована, єдина дорога замінована і контролюється дронами, тому її називають «дорогою смерті».📌Із 24 тисяч мешканців залишилося близько 2 тисяч. Переважно це літні люди, маломобільні та ті, хто не зміг або не наважився виїхати.📌Їжа стала дефіцитом. У місті працює лише один магазин, який відкривається нерегулярно. Продукти з’являються рідко, ціни захмарні, а черги тривають годинами і часто стають небезпечними через обстріли та атаки дронів. Люди прямо кажуть: «Хліба не було місяцями». Часто товари скуповують перекупники, і багатьом не дістається нічого.«Схоже, нам справді доведеться пережити голод» - так описують ситуацію місцеві. 📌Медицина фактично не працює. Ліків немає. Люди помирають від хвороб, обстрілів і виснаження. Тіла померлих місяцями не можуть поховати.📌Чоловіки зникають. Їх забирають у катівні або змушують воювати. Частина людей не може виїхати через страх фільтрації або фізичну неможливість.📌Гроші втратили значення. Люди мають гроші, але купити нічого. Передати допомогу з підконтрольної Україні території стає все складніше.Попри це, люди тримаються разом. Діляться їжею, допомагають одне одному, селяться в покинутих будинках, щоб вижити.Останнім часом з’являються поодинокі поставки продуктів, але ситуація залишається критичною. Евакуація обмежена і доступна не для всіх.Олешки сьогодні – це ізоляція, виснаження і щоденна боротьба за виживання.