Джерело
UAnimals | UAnimals подала апеляцію на рішення Житомирського суду, який відмовивс...
1 760 Охват/переглядів
2025-07-08 09:57
Повідомлення №3188
UAnimals подала апеляцію на рішення Житомирського суду, який відмовився визнати контактні зоопарки «Звірополіс» протизаконними 😡Просимо розглянути скаргу на відкритому судовому засіданні та ухвалити рішення прозоро❗️«Звірополіс» не має жодних дозволів на утримання тварин. Про це офіційно повідомило Міністерство захисту довкілля.Здавалося б, про що тут іще судитись? Закриваємо ці контактні зоопарки і розходимось.Аж ні. 5 червня 2025 року Житомирський суд відмовився визнати роботу контактних зоопарків «Звірополіс» незаконною всупереч неспростовним доказам 👀«Суд захищає бездіяльність чиновників, а не тварин. Своїм рішенням він фактично виправдав екоінспекцію, яка нічого не робить, і змушує нас знову йти по тому ж марному бюрократичному колу. А в цей час тварини продовжують страждати в незаконних умовах», — коментує юристка UAnimals Анастасія Гевчук. Суддя Житомирського окружного суду каже, нібито UAnimals звернулися з позовом зарано — потрібно було спершу надіслати формальну вимогу конфіскувати тварин до Державної екологічної інспекції. Але UAnimals та інші небайдужі неодноразово надсилали скарги до інспекції на неприпустимі умови утримання тварин у «Звірополісі». Спочатку інспекція бездіяла, а потім таки прийшла до "Звірополісу". Там їм сказали, що власниця за кордоном. На цьому "перевірка" завершилась 😁 Інспектори навіть не склали акту про недопуск. Окрім цього, суд повністю проігнорував ключовий факт: «Звірополіс» не має жодних дозволів на утримання диких тварин. Це пряме і неспростовне порушення статті 8 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ⛔️Раніше справу розглядали без засідань і опиралися суто на письмові свідчення та документи. Нині ми просимо розглянути справу відкрито та за участі всіх сторін: представників UAnimals, «Звірополісу» і Державної екологічної інспекції.📢 Ми робимо зі свого боку все посильне. Але просимо долучитися до розголосу й поширити допис. Не будьте байдужими. Захист тварин у біді — справа кожної і кожного з нас!