Джерело
UAnimals | Житомирський суд відмовив у позові UAnimals визнати роботу контактних ...
1 500 Охват/переглядів
2025-06-11 10:02
Повідомлення №3156
😡 Житомирський суд відмовив у позові UAnimals визнати роботу контактних зоопарків «Звірополіс» незаконною. Таке рішення суд ухвалив 6 червня 2025 року всупереч неспростовним доказам. UAnimals категорично не погоджується зі судовим рішенням і вважає його неправомірним. Наші юристки вже готують апеляцію. Дикі та свійські тварини в "Звірополісі" живуть у жахливих умовах. Про все це постійно пишуть відвідувачі зоопарку. Журналіст під прикриттям і колишня працівниця також розповіли про недбалість працівників, смерті тварин і про неадекватні умови їх утримання. Матеріали є за посиланням у шапці в лінкбіо "Читати медіа". Окрім цього, "Звірополіс" не має дозволів на утримання тварин. Міндовкілля підтвердило, що не видавало дозволів. Відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду відсутність дозволів не дає права працювати без них. 📍Це неспростовно доводить, що робота «Звірополісу» є незаконною Проте Житомирський суд проігнорував відсутність дозволів. І натомість хотів отримати від Державної екологічної інспекції документи про результати перевірок роботи контактного зоопарку — для цього справу призупинили на чотири місяці. Державна екологічна інспекція повідомила, що не змогла нічого перевірити, бо власник контактного зоопарку за кордоном. "Державна екологічна інспекція упродовж усього судового процесу показує свою системну бездіяльність. Суд тричі виносив окремі ухвали через те, що Державна екологічна інспеція не виконує свої обов’язки у процесі, й навіть накладав штраф. Вимагати від нас додаткової взаємодії з органом, який ігнорує навіть прямі ухвали суду, — це свідомо затягувати процес і залишати тварин у незаконних умовах", — каже юристка Анастасія Гевчук.UAnimals включилися в цю справу ще в січні 2024 року — подали заяву до поліції з вимогами перевірити умови утримання екзотичних тварин у "Звірополісі" та законність їх придбання й утримання. У вересні 2024 року ми подали до суду позов на мережу контактних зоопарків.🤯 Поки державні органи роками ігнорують свої обовʼязки і закривають очі на порушення закону, тварини страждають і гинуть. Друзі, будь ласка, поширюйте допис. У таких справах лише розголос допомагає здобути справедливість — без вас ніяк!