Джерело
Михайло Цимбалюк | 40 років після Чорнобильської катастрофи – це не лише про пам’ять. Це ...
101 Охват/переглядів
2026-04-18 14:17
Повідомлення №1671
🔺40 років після Чорнобильської катастрофи – це не лише про пам’ять. Це про відповідальність держави сьогодні.❗️Під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів наголосив: Чорнобиль – це не завершена трагедія, а тривалий соціальний і технологічний процес, який і далі потребує системної державної політики.Серед ключових проблем:▪️ Невиконання судових рішень – заборгованість держави перед постраждалими вже перевищує 17 млрд грн. Це підриває довіру людей до держави.▪️ Недостатній рівень медичного забезпечення – необхідно зберегти спеціалізовані медичні заклади та забезпечити реальний доступ до якісного лікування.▪️ Відсутність адресного підходу до соціальної підтримки – допомога має бути справедливою і орієнтованою на конкретні потреби людей.‼️Окремо було піднято питання працівників Чорнобильської АЕС. Сьогодні вони перебувають у нерівних умовах оплати праці порівняно з працівниками інших атомних станцій. Це несправедливо і потребує негайного вирішення.