Джерело
Геннадій Труханов | Неприємно вражений новиною про те, що станція переливання крові на баз...
68 200 Охват/переглядів
2026-02-11 18:54
Повідомлення №8126
Неприємно вражений новиною про те, що станція переливання крові на базі 11-ї лікарні фактично зупинена. Офіційна версія — «невідповідність вимогам».Хочу нагадати, про який саме об'єкт йде мова і навіщо ми його створювали у 2019 році.Це був стратегічний проект. Щороку, у мирні часи, лікарні Одеси потребували близько 1500 літрів донорської крові. Щоб закрити цю потребу і рятувати життя в ургентних випадках, ми прийняли рішення створити власне, міське сучасне відділення.Місто вклало в це колосальний ресурс:✅ Капітальний ремонт: повна заміна інженерних мереж, укріплення перекриттів, спеціальні медичні стінові панелі для стерильності.✅ Обладнання: ми закупили новітню техніку на 16 мільйонів гривень.✅ Потужність: міський банк крові міг зберігати до 1000 літрів матеріалу.Це давало можливість одеситам отримувати препарати крові в екстрених ситуаціях безкоштовно.Більше того, під час повномасштабного вторгнення це відділення стало одним із центрів порятунку, забезпечуючи кров’ю поранених.Як так сталося, що сучасний об'єкт, який пройшов усі перевірки у 2019-му і працював усю війну, раптом став «невідповідним»? І чому замість усунення недоліків (якщо вони є) приймається рішення просто закрити станцію?Без альтернативи. Без пояснень.У час, коли кожна крапля крові на вагу золота, такі рішення викликають, м'яко кажучи, подив.