Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - TOP ENERGY
Додано 04 гру 2021

TOP ENERGY

@topenergyua
Кількість підписників: 6 166
Фото: 6,300
Відео: 1,430
Посилання: 10,400
Опис:
Це канал журналіста «Економічної правди» Миколи Топалова. У фокусі – газ, вугілля, нафтопродукти та електроенергія від ядерної до «зеленої».
Джерело

TOP ENERGY | Гра в наперстки» від «дочки» Нафтогазу«ГазМережі» досі тримаються за п...

Логотип телеграм спільноти - TOP ENERGY TOP ENERGY @topenergyua
2 060 Охват/переглядів 2025-11-20 13:47 Повідомлення №9590
🗣«Гра в наперстки» від «дочки» Нафтогазу«ГазМережі» досі тримаються за приватний сервіс EasyPay, попри обіцянки дозволити українцям платити менше через держбанки.Пам’ятаєте недавню історію про те, як «ГазМережі» віддали монополію на оплату доставки газу приватному сервісу EasyPay? Ми писали про це 2 жовтня ТУТ.Якщо коротко, то споживачів поставили перед фактом: хочеш оплатити рахунок – роби це через одну-єдину приватну фінкомпанію з доволі щедрою комісією.❗️Тоді ми детально описали проблему:В особистому кабінеті ГРМУ був єдиний спосіб оплатити доставку газу – сервіс EasyPay.Держбанки — «Ощад», «Приват», «Укргаз» – чомусь відсутні, хоча інша «дочка» Нафтогазу, Газопостачальна компанія «Нафтогаз», пропонує одразу п’ять варіантів.Комісія EasyPay на більшість оплат становила 2%, тоді як банки беруть 0,5–1,45%.Компанія ще влітку обіцяла розширити способи оплати «з 1 серпня» та заявляла про переговори з банками, але в особистому кабінеті місяцями нічого не змінювалось.Після виходу публікації 2 жовтня в «Нафтогазі» знову визнали проблему та переконували, що вирішать її найближчим часом.За два тижні – 17 жовтня – компанія повідомила, що ситуацію врегульовано: в особистому кабінеті тепер є можливість платити не лише через EasyPay, а й через державні «Ощад» та «УкрГаз» (дивись перше фото ⬆️).❗️Що ми маємо на сьогодні?Пройшло більше місяця, а на практиці нічого не змінилось. EasyPay як був єдиним способом оплати, так ним і лишається.По-перше, спочатку держбанки заховали у випадаючому переліку способів оплат, лишивши на першому місці приватний сервіс (це видно на тому ж першому фото⬆️).Ну то таке, хто хоче – пошукає держбанк з нижчою комісією в прихованому списку.Але найцікавіше, якщо навіть зайти туди та натиснути кнопку «оплатити», з’являється повідомлення: «Сервіс тестується... Зовсім скоро все запрацює» (це видно на другому фото). А поки що оплачуйте через EasyPay.У чат-боті ГРМУ — та сама історія: працює лише EasyPay.Ще цікавіше, що згодом «Ощад» взагалі зник з переліку способів оплат (дивись третє фото), лишився тільки «УкрГаз», який платежі не приймає.Сервіс «на тестуванні» вже понад місяць, хоча весь процес займає декілька днів, максимум – тижнів. Наприклад, та ж ГК «Нафтогаз», де суми набагато більші, вже давно та без проблем приймає платежі.І все це в опалювальний сезон, коли українці споживають найбільше газу і відповідно найбільше платять.У цей момент усі можливі затримки й «тестування» працюють не на зниження комісій для людей, а на користь приватного сервісу.Схоже, комусь дуже вигідно затягувати процес та не чіпати монополію EasyPay, навіть попри розголос. Продовжимо стежити.|TOP ENERGY|You Tube|Help Army|