Джерело
TOK | Щодо газового ПСО для генерації. Трохи розберемось (якщо вийде) Кабмін...
2 570 Охват/переглядів
2026-03-13 15:24
Повідомлення №4546
Щодо газового ПСО для генерації. Трохи розберемось (якщо вийде) Кабмін 9 березня вніс зміни до положення про газове ПСО. Тезисно: ◽️Виключено ці 2 абзаци щодо пільгових цін від Нафтогаз Трейдинг: для ТЕС та ТЕЦ, які виробляють електричну енергію в конденсаційному циклі, - 16000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу;для газотурбінних та газопоршневих установок, які виробляють виключно електричну енергію, - 16000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу. Важлива примітка: для ТЕЦ, які виробляють ее в конденсаційному циклі ціна буде 21 000 грн за тис. куб.👉Тобто, виробники виключно електроенергії не зможуть отримувати дешевший газ (ні ГТУ, ні ГПУ, ні ТЕС). ◽️Замість: «для газотурбінних та газопоршневих установок, які виробляють електричну та теплову енергію комбінованим способом, - 21000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу»Тепер: «для виробників теплової енергії, які виробляють електричну енергіюна газотурбінних та газопоршневих установках, — 21000 гривень(з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу»👉Тобто, для малої газової генерації пільга залишається лише якщо вони виробляють ще і теплову енергію. ◽️Є нові обов’язки для Укранафти — із закупівлі імпортного природного газу в разі настання кризової ситуації протягом 2026 року. Компанія буде купувати імпортний ресурс за рахунок кредитних коштів для подальшої реалізації за ціною, що забезпечує повне відшкодування «Укрнафті» витрат, пов’язаних із закупівлею імпортного ресурсу. У Постанові не уточняється, що означає кризова ситуація.
❗️Найголовніше: ці всі оновлення так і діють до 31 березня 2026 року, ніякого оновлення дат, наскільки я розумію, не було. Тому, можливо слід чекати наступну постанову з уточненнями. Якщо у когось є більше деталей — обовʼязково поділіться у коментарях👇