ВЧИТЕЛЬКА ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ №22 ЮЛІЯ ПЛЮСКВІК-БАРАН ПЕРЕМОГЛА В ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2026»🌟 Вчителька математики ТЗОШ 22 Юлія Плюсквік-Баран здобула перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2026» у номінації «Математика».🏆 Вона стала однією з чотирьох педагогів, які успішно пройшли всі випробування та отримали перемогу. Цьогоріч переможців визначили у чотирьох напрямках: «Англійська мова», «Громадянська освіта», «Математика» та «Початкова освіта».🎓 В школі №22 вчителька працює вже сьомий рік і за цей час неодноразово підтверджувала свій професійний рівень. Юлія перемагала у ХІІІ міському конкурсі «Парадигма освітніх інновацій» та посідала перше місце в конкурсі «Тернопіль. Освіта. Педагог».🌱 Незабаром Юлія Плюсквік-Баран розпочне підготовку до Всеукраїнського етапу конкурсу, який відбудеться навесні. Бажаємо їй успіху на загальноукраїнському рівні та дякуємо за щоденну працю, професіоналізм і відданість дітям та освіті навіть у непрості часи.
Талановиті тернополянки здобули численні перемоги на міжнародних і всеукраїнських конкурсах.📌У грудні учениці Тернопільської художньої школи ім. Михайла Бойчука вкотре підтвердили свій високий рівень майстерності.🔷Лада Вітковська, учениця 3 класу, виборола першу премію на ІІІ Міжнародному конкурсі «Талант року» за роботу «Україночка з рушничками». Вероніка Казаєва, учениця 4 класу, отримала першу премію на ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Кольорові вогники» з роботою «Маки».Міжнародний фестиваль «Wintersymphone», приніс перемоги одразу двом ученицям: Руслана Кондратюк та Марта Мороз, учениці 4-го та 3-го класів, отримали перші премії за свої роботи.✅Тетяна Серетна, учениця 4 класу, була відзначена дипломом 1 ступеня на міжнародному конкурсі «MIKULASSKÉ HVEZDY», що відбувся у Празі. А Тереза Люлька, учениця 3 класу, здобула першу премію на Всеукраїнському конкурсі «Миколайчики» за роботу «Україночка з рушничком».📌Викладачка дівчат Алла Твердинюк нагороджена подякою за підготовку учениць до конкурсів.
У Тернополі продовжується реалізація масштабного проєкту з термомодернізації будівель освітніх установ. 🏢Загалом передбачено оновити 21 об’єкт, серед яких - заклад дошкільної освіти ясла-садок №1, що розташований за адресою вул. Торговиця, 2а.🌍Проєкт реалізується в межах «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ), яка фінансується Європейським інвестиційним банком та реалізується у співпраці з Міністерством фінансів та Міністерством розвитку громад та територій.Термомодернізація включає повний комплекс заходів для підвищення енергоефективності будівель:✅ заміну вікон і дверей на енергоощадні, ✅ утеплення фасадів, дахів і фундаментів, ✅ встановлення сучасних систем опалення, вентиляції, індивідуальних теплових пунктів,✅ систем енергомоніторингу,✅ модернізацію електрообладнання та освітлення.Після завершення будівельних робіт заплановано також благоустрій прилеглих територій. Впровадження цих заходів дозволить не лише зменшити витрати на енергію, а й створити комфортні та безпечні умови для перебування дітей і роботи педагогічного персоналу🌳🌷.
Уряд виділив кошти для створення безбар’єрного маршруту у Тернополі.🔷11 червня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення понад 1,1 мільярда гривень 11 обласним військовим адміністраціям для реалізації проєкту «Рух без бар’єрів». ☝️Для Тернополя кошти в рамках цього проекту виділяються на умовах співфінансування, зокрема, з державного бюджету - 73 млн грн, з обласного бюджету має бути виділено 15 млн грн, а місто Тернопіль повинне забезпечувати за рахунок різних джерел 37 млн грн.💡 У межах цього державного проекту Тернопіль отримає кошти на модернізацію об’єктів інфраструктури з урахуванням потреб маломобільних груп населення. 🏗 Планується ремонт, реконструкція та реставрація об’єктів житлового й громадського призначення, які стануть частиною нових безбар’єрних маршрутів. 🔎 За даними уряду, понад 30% населення України належать до маломобільних груп. Забезпечення доступності об’єктів - це не лише технічне питання, а й крок до рівності та включення кожного в повноцінне життя громади.
Допомога постраждалим у Тернополі після нічної атакиПісля нічної ворожої атаки в Тернополі відбулося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій, де було визначено першочергові кроки для ліквідації наслідків.👥 Міський голова Сергій Надал зустрівся з головами ОСББ та управителями житлового фонду. Міська рада забезпечить склом і плівкою для екстреного усунення пошкоджень, а також за кошти міського бюджету буде проведено роботи з відновлення вікон у місцях загального користування та пошкоджених ліфтів.📌 Що робити мешканцям, чиє житло постраждало:1️⃣ Зателефонувати 102 — зафіксувати пошкодження у поліції.2️⃣ Подати заявку на відшкодування у застосунку «Дія»: Сервіси → є-Відновлення → Повідомити про пошкоджене майно.3️⃣ Повідомити про випадок на гарячі лінії міської ради:📞 0800 303 522, 15 80 або +38 (067) 447 29 19.Комісія виїде на місце, зафіксує пошкодження й оформить відповідний акт.📢 Також міська рада розглядає можливість часткової компенсації з місцевого бюджету. Деталі – незабаром на сайті ТМР.
У Тернополі відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Сергія Коновала.📍 6 квітня в Тернополі на фасаді Дому Ветерана, за адресою проспект Злуки, 53, відбулося відкриття меморіальної дошки, присвяченої Герою України Сергію Коновалу. Пам'ятний знак встановлений з нагоди першої річниці з дня його загибелі.🇺🇦 У заході взяли участь рідні, побратими, представники громади, священнослужителі та міський голова Сергій Надал. Присутні вшанували пам’ять Сергія та його побратима Тараса Петришина хвилиною мовчання, молитвою і словами вдячності за відданість і любов до України.🕊 Нехай ця меморіальна дошка стане символом вічної пам'яті та шани Герою України Сергію Коновалу. Вічна пам'ять і слава всім загиблим захисникам України! 🇺🇦Довідка. Сергій Коновал, командир 2-ї роти 2-го стрілецького батальйону імені Тараса «Хаммера» Бобанича, загинув, захищаючи незалежність і суверенітет України. Його відвага, лідерство та незламний дух стали прикладом для побратимів і всіх, хто продовжує боротися за нашу свободу.