🚨 Схема з фіктивним діагнозом для виїзду за кордон: на Сумщині оголошено підозри4 березня 2026 року слідчі Сумського районного управління поліції за оперативного супроводу УСБУ в Сумській області та під процесуальним керівництвом Окружної прокуратури м. Суми викрили схему підроблення медичних документів.🔎 За даними слідства, мешканка області організувала виготовлення довідок із неправдивою інформацією про нібито тяжке захворювання своєї 4-річної доньки. Документи планували використати для того, щоб батько дитини міг уникнути мобілізації та виїхати за кордон під приводом супроводу тяжкохворої дитини.Попри відсутність належних медичних обстежень та підтвердженого діагнозу, голова лікарсько-консультативної комісії одного з дитячих медзакладів підписала довідку із завідомо неправдивими відомостями.⚖️ Посадовиці повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення).Матері дитини — за ч. 2 ст. 332 КК України (організація незаконного переправлення особи через державний кордон).
🕯1 березня 2022 року загинув Леонтенко Сергій Олександрович.Він народився 11 січня 1976 року в місті Шостка. Закінчив школу №8, у 1993 році вступив до Військового інституту артилерії при Сумському державному університеті. Здобув фах із бойового застосування підрозділів наземної артилерії.Служив у 26-й артилерійській дивізії та 196-й артилерійській бригаді, обіймав командні посади. Згодом — начальник служби пожежної безпеки 11-ї окремої артилерійської бригади.У 2005–2015 роках працював в органах внутрішніх справ у Сумській області. Отримав звання підполковника міліції, був заступником начальника Шосткинського МВ з кадрового забезпечення.У 2014 та 2016 роках виконував завдання в районі проведення АТО на Донеччині та Луганщині. Брав участь у звільненні населених пунктів, зачистках і виявленні незаконних збройних формувань. У 2014 році отримав статус учасника бойових дій, у 2016-му — звання майора ЗСУ.Проходив службу у Шосткинському військкоматі, був помічником начальника штабу бригадної артилерійської групи 72-ї окремої механізованої бригади. У 2019 році очолив військову частину А7319, став командиром батальйону територіальної оборони. ❤🩹 У нього залишилися дружина та двоє дітей.🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦
🔹Клопотенко анонсував створення першого Збірника рецептур для дитячих садочків
💬«І трохи шок-контенту: «меню Клопотенка» для дошкільних закладів освіти раніше не існувало. До сьогодні.Тепер разом із командою Культура їжі | Cult Food розпочинається робота над першим системним Збірником рецептур для ЗДО.Команда переконана: створювати такі рішення «згори донизу» — неефективно. Майбутній Збірник має бути реальним, робочим і корисним для тих, хто щодня готує для дітей, а також стати помічником для батьків.Саме тому запускається цільове опитування. У ньому немає правильних чи неправильних відповідей — є лише досвід і реальні потреби.Це перший крок до створення Збірника, який працюватиме не в теорії, а на реальних кухнях і в справжніх садочках. Щоб у ньому були страви, які діти хочуть їсти, а кухарям — реально готувати», йдеться у дописі Евгена Клопотенка на сторінці у ФБ.
🔗 Посилання на опитування:https://forms.gle/yzdygWSU6BHovG3C8
📩 Розлогі пропозиції можна надсилати на:
[email protected]
💔Надскладна евакуація тіл загиблих на Шосткинщині: поліцейські шість годин працювали під постійною небезпекою з повітря У суботу, російські терористи атакували безпілотником карету швидкої медичної допомоги, в якій перебували люди. Унаслідок удару в Зноб-Новгородської громаді загинули четверо осіб: 32-річний поліцейський офіцер громади, його 25-річна дружина — фельдшер та двоє цивільних віком 24 та 17 років. Водій екстреної медичної допомоги отримав поранення.Після трагедії перед правоохоронцями постало надскладне завдання — евакуювати тіла загиблих із місця влучання, яке перебувало під прицілом російських військових.Рано вранці начальник сектору поліцейської діяльності №1 Шосткинського РУП Шупік Андрій виїхав на місце події, щоб оцінити обстановку та вибудувати чіткий алгоритм дій. Ситуація залишалася вкрай напруженою: у небі безперервно кружляли ворожі безпілотники.Після проведення розвідки до місця події вирушили т.в.о. заступника начальника ГУНП в Сумській області Іванченко Євген, начальник сектору взаємодії з громадськістю УПД ГУНП Коваленко Дмитро та ст. інспектор сектору поліцейської діяльності №1 Шосткинського РУП Ковальов Іван. Евакуація здійснювалася під прикриттям прикордонників, які контролювали повітряний простір.Дістатися до тіл загиблих із першої спроби не вдалося. Через активність безпілотників поліцейські були змушені кілька разів відходити на безпечну відстань, перечікувати загрозу та знову повертатися. Кожен виїзд був пов’язаний із реальним ризиком для життя.Особливо складною стала евакуація одного із загиблих — тіло було притиснуте згорілим транспортним засобом. Для того, щоб відтягнути понівечену карету швидкої допомоги, довелося залучити трактор місцевих жителів.Попри всі загрози, поліцейські не залишили місце трагедії, доки не евакуювали всіх загиблих. Правоохоронці зробили все можливе, щоб повернути загиблих з місця трагедії та забезпечити гідне прощання з ними.🕯️Світла пам’ять кожному, чиє життя обірвала росія.#поліція_на_війні
✔️12 домогосподарств на Шосткинщині отримали допомогу для швидкого ремонту житла🥲Пошкоджені житлові будинки. Вибиті вікна та двері. Понівечені дахи. Скло під ногами, уламки на подвір’ях, холодний вітер у кімнатах, де ще вчора було тепло й затишно.🚑На жаль, поранено одну людину. Їй надано медичну допомогу. Але рани бувають не лише фізичні. Кожен такий обстріл — це удар по відчуттю безпеки, по сну, по дитячих спогадах, по звичайному «завтра».💬«Ми просто сиділи вдома… почули свист, а потім усе посипалось. Вікна вилетіли миттєво. Добре, що живі», — ділиться мешканка пошкодженого будинку.🔹Команда Гуманітарна місія "Проліска" оперативно відреагувала на ситуацію та прибула до населеного пункту, що на Шосткинщині, щоб підтримати постраждалих. Людям передали необхідні будівельні матеріали, аби якнайшвидше закрити пошкодження та захистити оселі від холоду й негоди.Внаслідок обстрілу пошкоджені 12 домогосподарств. У населеному пункті частково відсутнє водопостачання через пошкодження водонапірної башти.
💡На Сумщині через несприятливі погодні умови (сильні пориви вітру, налипання мокрого снігу та обледеніння електромереж) є знеструмлення споживачів поза графіками погодинних відключень.🔹Станом на зараз без електропостачання через негоду перебувають понад 8 тисяч споживачів електроенергії - в Роменському, Конотопському, Сумському районах, а також у Глухівській і Середино-Будській громадах.🔸Фахівці АТ "Сумиобленерго" працюють над відновленням електропостачання в домівки жителів області.⚠️ Нагадуємо правила безпеки:❕якщо Ви побачили обірваний провід, не підходьте до нього ближче ніж на 8 метрів;❕повідомте про аварійну ситуацію через лінію кол-центру "Сумиобленерго" ("Повідомити про аварійну ситуацію"): 0 800 300 247 або 0542 659 659;❕за можливості - огородіть місце обриву, щоб убезпечити інших від ураження струмом.⚠️ Ні в якому разі не намагайтеся самостійно ремонтувати електромережі. Це несе загрозу для здоров’я та життя. ⚡️Відновлювальні роботи можуть виконувати лише кваліфіковані працівники.
✅Вразливі категорії жителів Сумщини отримують «пакунки тепла»В Сумській області сформовано вже 5600 пакунків, призначених для підтримки найбільш незахищених верств населення – малозабезпечених родин, одиноких людей старшого віку та маломобільних громадян.👥Першу частину – 3600 наборів – вже передано громадам для подальшого розподілу серед жителів. Водночас триває надходження допомоги та формування решти пакунків. Загалом у регіоні планують передати людям 8 тисяч «пакунків тепла».До складу кожного набору входять необхідні речі для збереження тепла та автономності: ковдра або спальник, термос, павербанк, ліхтарик, теплі шкарпетки, флікер та містка сумка для речей.▪️Допомогу отримають, зокрема, особи, які знаходяться на обслуговуванні в територіальних центрах соціального обслуговування та Центрах надання соціальних послуг, а саме ті, що отримують соціальну послугу «догляд вдома», сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, сім’ї з дітьми, які потребують різних видів соціальної допомоги.
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 3 лютого❗Внаслідок російських обстрілів території області за добу є постраждалі серед мирних жителів.⚫У Великописарівській громаді через атаку ворожого безпілотника постраждала 51-річна жінка. ⚫У Верхньосироватській громаді внаслідок удару російського безпілотника постраждали троє цивільних чоловіків 48, 55 та 56 років.Протягом доби, з ранку 2 лютого до ранку 3 лютого 2026 року, російські війська здійснили майже 80 обстрілів по 39 населених пунктах у 21 територіальній громаді області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Ворог застосовував міномети, артилерію, РСЗВ, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби та здійснив ракетний удар по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Глухівській громаді пошкоджено легкові автомобілі;▪️у Зноб-Новгородській громаді знищено приватний житловий будинок, автомобіль, пошкоджено господарчі споруди; ▪️у Шосткинській громаді пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури;▪️у Шалигинській громаді зруйновано приватний житловий будинок;▪️в Есманьській громаді зруйновано приватні житлові будинки;▪️у Середино-Будській громаді знищено приватний житловий будинок; пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури;▪️у Лебединській громаді зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено приватні житлові будинки, нежитлові приміщення;▪️у Верхньосироватській громаді знищено вантажний автомобіль;▪️у Сумській громаді пошкоджено багатоквартирні будинки, приватні житлові будинки, приватний легковий автомобіль;▪️у Конотопській громаді пошкоджено багатоквартирний будинок, приватні житлові будинки, об’єкти цивільної інфраструктури, нежитлові приміщення, магазин;▪️у Нижньосироватській громаді пошкоджено приватне домоволодіння;▪️у Новослобідській громаді пошкоджено приватний житловий будинок.📢За добу місцевими органами влади спільно з підрозділами ДСНС, Національної поліції, громадськими організаціями з прикордонних громад евакуйовано 15 людей.📢За добу повітряна тривога в області тривала 22 години 5 хвилин.
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 28 січня❗Внаслідок російських обстрілів території області за добу є загиблі та постраждалі серед мирних жителів.⚫У Краснопільській громаді через атаку ворожих дронів загинули 54-річний чоловік та 52-річна жінка. ⚫У Глухівській громаді внаслідок влучання ворожого дрону постраждали два мирних жителі – 53-річний чоловік та 87-річна жінка.⚫До медичного закладу звернувся 27-річний житель Білопільської громади, який був поранений 26 січня через атаку ворожого дрона. Протягом доби, з ранку 27 січня до ранку 28 січня 2026 року, російські війська здійснили майже 80 обстрілів по 29 населених пунктах у 14 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Сумська▪️Юнаківська▪️Миропільська▪️Хотінська▪️Білопільська▪️Краснопільська ▪️Глухівська▪️Шосткинська▪️Есманьська▪️Шалигинська▪️Хутір-Михайлівська▪️Середино-Будська▪️Зноб-Новгородська▪️Свеська▪️Новослобідська▪️Великописарівська.Ворог застосовував артилерію, міномети, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Зноб-Новгородській громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Білопільській громаді пошкоджено приміщення навчального закладу, приватне домоволодіння; ▪️у Шосткинській громаді зруйновано приватне домоволодіння, пошкоджено приватні домоволодіння, об’єкти цивільної інфраструктури;▪️у Глухівській громаді зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено багатоквартирний житловий будинок, приватні житлові будинки об’єкт цивільної інфраструктури;▪️в Есманьській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури.⚡За добу повітряна тривога в області тривала 16 годин.
🕯27 січня 2025 року під час захисту України загинув солдат Збройних Сил України Головач Денис Сергійович.Денис народився 17 квітня 1997 року в Шостці. Навчався у школі №8, закінчив Шосткинський хіміко-технологічний коледж, здобув фах хіміка-технолога. Після строкової служби підписав контракт і служив у військах спеціального призначення.Займався спортом, рукопашним боєм, за активність і силу характеру мав позивні Боксер та Студент. Чоловік захоплювався автомобілями, добре знав техніку — ці навички стали вкрай важливими на фронті.З перших днів повномасштабного вторгнення добровільно став на захист Батьківщини. Служив водієм, воював на Харківському та Донецькому напрямках, користувався повагою побратимів, був відзначений грамотами та медаллю «Ветеран війни – учасник бойових дій».❤️🩹 У Дениса залишилися батьки, дружина та двоє маленьких синів.🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.