Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Що з економікою?
Додано 27 лип 2021

Що з економікою?

@thinktankces
Кількість підписників: 12 721
Фото: 1,490
Відео: 13
Посилання: 2,920
Опис:
Канал Центру економічної стратегії (ЦЕС). Досліджуємо та пояснюємо, що відбувається з українською економікою. Сайт - ces.org.ua, зв'язок - [email protected] (рекламу не розміщуємо). Instagram - https://www.instagram.com/cesukraine/
Джерело

Що з економікою? | Що влада Києва пропонує в обмін на підвищення тарифів на проїзд?Цього ...

Логотип телеграм спільноти - Що з економікою? Що з економікою? @thinktankces
2 960 Охват/переглядів 2026-05-26 15:38 Повідомлення №3377
Що влада Києва пропонує в обмін на підвищення тарифів на проїзд?Цього тижня випустили подкаст «Що з економікою?» з транспортним аналітиком і співзасновником ГО «Пасажири Києва» Олександром Гречком. Він розповів, що у Варшаві, Празі чи Будапешті місячні проїзні коштують приблизно 1100–1200 грн. У Києві безлімітний проїзний на місяць пропонують зробити за 4875 грн і так він стане одним із найдорожчих у Європі — дорожче лише в Лондоні, Амстердамі та Стокгольмі.При цьому, КМДА нічого не пропонує містянам у відповідь на чотириразове підвищення тарифів. «Що нам обіцяє КМДА від цього підвищення в чотири рази? Нічого. Вони просто кажуть: «Ну треба підвищувати». Чи кажуть вони, що через рік буде +100 тролейбусів у Києві? Чи що через рік запрацює станція метро на Виноградарі? Чи що транспорт пришвидшиться? Ні, вони взагалі не мислять цими категоріями», 一 каже Олександр Гречко. Дорогий громадський транспорт може стимулювати людей пересідати на авто або маршрутки. У результаті місто не отримає більше доходів.«Місто умисно створює невигідний проїзний. Для чого? Щоб разові поїздки були паритетні за ціною з приватними перевізниками, і таким чином платоспроможні пасажири легше перетікали до приватників, які отримували б прибуток. А ми пам’ятаємо, що це виключно готівка, яка не обліковується. І куди частина тієї готівки може направлятися, яким чиновникам, що ухвалюють невигідні для комунального транспорту тарифи, треба розуміти», 一 додає Олександр Гречко.  Якщо все ж підвищення цін на транспорт у Києві не уникнути, ГО «Пасажири Києва» пропонують:• 20 грн за разову поїздку• 30 грн за пересадковий квиток на 90 хвилин• 1000 грн за місячний проїзний «Люди активніше користуватимуться [громадським] транспортом, не пересідатимуть на приватні автомобілі чи маршрутки — і таким чином собівартість зменшуватиметься. Економія на дотаціях складе 2,5 млрд грн на рік. І ці дотації не треба кудись ефемерно викидати — їх треба реінвестувати в громадський транспорт», 一 підсумовує Олександр Гречко.  🎧 Послухати подкаст на всіх подкаст-платформах або почитати текстову версію можна за посиланням.🫐 «Що з економікою?» 一 канал Центру економічної стратегії | підписатися🟢 Ми в Instagram