Джерело
Терпець тебе шліфує | Українська культура | Будівництво Київського водосховища розпочалося в 1959 році та проходил...
86 Охват/переглядів
2024-10-22 05:12
Повідомлення №1490
Будівництво Київського водосховища розпочалося в 1959 році та проходило в прискореному режимі. У вересні 1964 року Київську ГЕС урочисто відкрили, а вже через три місяці вона почала виробляти електроенергію.🔹Для створення Київського моря було затоплено 92 тисячі гектарів земель, що охоплювали 52 населених пункти, де проживало 33 тисячі осіб.🔸Люди змушені були розбирати свої будинки та перевозити їх на нові місця. Ті, хто погоджувався на переселення, отримували незначні компенсації. Проте будинки тих, хто відмовлявся переїжджати, руйнували бульдозерами.🔸У Нових Петрівцях з’явилося ціле селище для переселенців із затоплених сіл, яке місцеві жителі називають Ватутіне.🔹Переселенці згадують, що на території сучасного Київського моря колись були дуже родючі землі з луками, полями, садами, численними озерами та ставками.⚜️Під час будівництва ГЕС дерева вирубували, а всі залишені будинки й споруди зносили. Ті, хто встиг, перепоховали своїх родичів на інших кладовищах. За словами киян, на початку існування водосховища на його поверхні інколи спливали труни.#історія