Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Тактикульна Бургерна
Додано 06 гру 2025

Тактикульна Бургерна

@tacticool_burger
Кількість підписників: 7 865
Фото: 3,540
Відео: 827
Посилання: 1,010
Опис:
Тактикульна забігайлівка ізраїльського добровольця. Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/9tEVhLX8yr Мерч: https://t.me/tacticool_burger_merch Інст: https://www.instagram.com/tacticool_burger/ 5375411214219755
Джерело

Тактикульна Бургерна | Поговоримо про те, звідки взялось розділення на 25 грудня і 7 січня і ...

Логотип телеграм спільноти - Тактикульна Бургерна Тактикульна Бургерна @tacticool_burger
2 790 Охват/переглядів 2025-12-24 18:29 Повідомлення №4479
Поговоримо про те, звідки взялось розділення на 25 грудня і 7 січня і чого ми взагалі так почали святкувати 💅🏻Колись давно все було просто. Вся християнська Європа жила по одному календарю – юліанському. По ньому і Різдво було 25 грудня, хоч Різдво і не вважалося святом довгий час, адже більше сенсу вкладали в день воскресіння.Потім світ пішов далі. Календар трохи підкрутили, бо старий почав відставати від реального часу і були моменти з тим, що різні понтифіки по приколу як попало додавали місяці, дні тощо. Так і з’явився новіший, точніший календар – по ньому зараз живе весь нормальний світ. І Різдво там як було 25 грудня, так і лишилось.Але ж московити були нітакусями ще тоді. московська церква сказала: «мнє похуй, міша, я так чувствую, ми лишаємось на старому календарі». Не стільки з віри, скільки з впертості і бажання бути нетакусями і прощай нємитая європа core.І всі, кого вони тягнули за собою, автоматом почали святкувати не 25 грудня, а на два тижні пізніше. Так і вийшло 7 січня.Тобто 7 січня – це не окрема дата Різдва.Це те саме 25 грудня, просто за старим календарем.Чого Україна так довго була з цим?Бо нас загнали в московську церковну систему.Бо нам роками розказували, що «так правильно», «так діди святкували», хоча діди святкували так, як їм наказували, а не як хотіли. Мені взагалі здається, що з дідами у росіян якісь нездорові стосунки)Україна історично була частиною європейського світу, як би хто не казав протилежного. У нас і календар був інший, і традиції свої. Але імперія все це перекрутила і підмяла під себе.Тому зараз, коли ми повертаємось до 25 грудня – ми не міняємо віру, ми відрікаємося від того, що було навʼязано москвою.А так шо, кутя та сама.Коляди ті самі.Різдво те саме.Далі християнської традиції не копалася, та й як не крути, але зараз більшість людей в Україні є християнами, тому й срачів на цю тему більше, аніж про язичництво чи ще там всяке різне, яке взагалі не несе для мене історичної цінності.