Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 💪Сила правди
Додано 14 лип 2024

💪Сила правди

@sylapravdy
Кількість підписників: 693
Фото: 2,140
Відео: 76
Посилання: 2,760
Опис:
Журналістські розслідування та аналітика про Луцьк та Волинь від "Сили правди" sylapravdy.com Правда має значення ;) Важливу інформацію, запитання та пропозиції пишіть на e-mail: [email protected]

👥 Кількість підписників

693
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -6
Середній/Місяць:: +30

👁️ Середній перегляд на повідомлення

268
Середній/День:: 194
Середній/Тиждень:: 354
ERR: 38.67%

📊 Кількість повідомлень на день

2.1
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 1.4
Середнє за день: 2.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 217 25-01-27 12:25
👀«Нас це влаштовує»: волинський виш відповів на звинувачення в завищених цінах на «Музей науки» за 128 мільйонівРекторка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович під час пресконференції у Луцьку розповіла про мотиви реставрації Будинку офіцерів і створення у ньому «Музею науки» за 128 мільйонів гривень. Зустріч з журналістами керівниця навчального закладу організувала після публікацій медійників про те, що у кошторисі фірми-підрядника ціни на деякі будматеріали вдвічі вищі від ринкових. Луцький національний технічний університет планує реставрувати приміщення колишнього Будинку офіцерів, що в центрі Луцька, й облаштувати у ньому «Музей науки». Як розповідала «Сила правди», на цей проєкт виш витратить 127,9 мільйона гривень. Підряд дістався фірмі «Вельт Капітал» зі Львівщини, яка останніми роками отримує чималі державні замовлення, зокрема і на Волині. Це підприємство було єдиним учасником тендеру на проведення реставрації. Проєктну документацію за понад мільйон гривень університет замовив у ТОВ «Волиньпрестижпроект» у 2022 році.Представники обох фірм разом з Іриною Вахович взяли участь у пресконференції. Ймовірно, ініціаторів та виконавців реставрації мотивувала зустрітися з медійниками низка публікацій у ЗМІ, в яких йшлося про доцільність таких значних витрат під час війни на проєкти не першої необхідності. Читати повністю🚀Підписуйся на Силу правди
👁 215 25-01-15 14:27
🏢💰Пов’язаний з депутатом-забудовником кооператив зобов’язали сплатити Луцьку 1,7 мільйона гривеньЖитлово-будівельний кооператив «Супернова», який звів однойменний житловий комплекс у Луцьку, зобов’язали сплатити 1,7 мільйона гривень пайового внеску на розвиток інфраструктури міста.Будівництво ЖК «Супернова» на вулиці Цегельній, 28 у Луцьку, що в мікрорайоні вулиці Львівської, стартувало ще у 2016 році. Замовником будівництва був однойменний житлово-будівельний кооператив, засновниками якого є депутат Луцької міської ради від політичної партії «За майбутнє» і власник будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський, його бізнес-партнер – власник і директор генпідрядної компанії «Бетон Брук Сервіс» Сергій Стрихарчук, колишній очільник «Луцьктепла» і Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук та його дружина Людмила Киричук.У липні 2019-го житлово-будівельний кооператив отримав дозвіл на будівельні роботи для зведення найбільшого будинку комплексу – сьомого, у якому генпідрядником виступила компанія «Бетон Брук Сервіс».Перші дві секції згаданого будинку здали в експлуатацію у грудні 2022 року. Через два з половиною роки, у червні 2024-го, Луцька окружна прокуратура звернулася з позовом до Господарського суду Волині про стягнення з кооперативу 1,7 мільйона гривень пайового внеску на розвиток міста. Це своєрідний будівельний податок, який існував в Україні до 2021 року, його спрямовували на розбудову інфраструктури населених пунктів. Читати повністю🚀Підписуйся на Силу правди
👁 230 25-01-11 08:35
🍚Харчування пацієнтів Луцької райлікарні кашами і котлетами у 2025 році обійдеться у майже 6 мільйонівКомунальне підприємство «Луцька центральна районна лікарня» Підгайцівської сільської ради замовило приготування та доставку їжі для своїх пацієнтів за 5 мільйонів 913 тисяч на рік. Послуги надаватиме вже добре знайоме волинським лікарням підприємство «Фуді-Кейтеринг». Воно було єдиним учасником торгів, тож стало переможцем. Тендер медичний заклад, що розташовний у Липинах, оголосив 13 грудня. Очікувана вартість становила 5 мільйонів 913 тисяч гривень. Узгоджена в результаті торгів ціна лишилася такою ж. Переможцем стало луцьке товариство «Фуді-Кейтеринг», яке й було єдиним учасником торгів. Договір сторони підписали 30 грудня.З 1 січня до 31 грудня 2025 року підрядник повинен забезпечити сім днів на тиждень пацієнтів лікарні триразовим харчуванням. Згідно з договором, за рік медзаклад планує харчувати пацієнтів з розрахунку на 32 тисячі 850 ліжко-днів, вартістю 180 гривень за один. Наприклад, у понеділок пацієнти Луцької центральної районної лікарні їстимуть на сніданок гречану кашу (12 гривень) із сосискою (15 гривень), а також салат з буряка (9 гривень) та хліб з маслом (4 та 8 гривень). На обід їм привезуть гороховий суп (25 гривень), плов (45 гривень), салат «Вінегрет» (9 гривень) та хліб. А от на вечерю фірма «Фуді-Кейтеринг» приготує для хворих пшеничну кашу (12 гривень), курячу запечену котлету (25 гривень) та, традиційно, додасть скибку хліба. Читати більше👈🚀Підписуйся на Силу правди
👁 223 25-01-09 16:12
🏢На околиці Луцька продають квартири у зведеному без належних документів будинкуПравоохоронці перевіряють законність будівництва двоповерхового багатоквартирного будинку на вулиці Подільській у приміському селі Струмівка. Його звели поряд з житловим комплексом «Сімейна фортеця. Щастя» і, за версією слідчих, без отримання належних дозвільних документів. Досудове слідство встановило, що у власності громадянки Галини Андрійчук перебуває земельна ділянка площею 15,4 сотки у селі Струмівка на околиці Луцька. Її цільове призначення – «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури».Станом на 6 листопада 2024 року, йдеться в ухвалі суду, на цій земельній ділянці було повністю зведено двоповерховий багатоквартирний будинок з облаштуванням прилеглої території. Хоча, за даними правоохоронців, власниця землі Галина Андрійчук дозвільних документів на нього не має. Докладніше читайте за 👉посиланням🚀Підписуйся на Силу правди
👁 307 25-01-03 10:19
🍳Ковельське медоб’єднання замовило харчування для пацієнтів на 30 мільйонівКовельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання замовило послуги кейтерингу, себто приготування та доставку їжі для пацієнтів лікарні на 2025 рік загальною вартістю понад 30 мільйонів гривень. Послуги надаватиме вже відома волинським лікарням фірма «Фуді-Кейтеринг».Два тендери щодо закупівлі послуг відбулися у системі публічних закупівель «Prozorro» у грудні 2024 року. Луцька компанія ТОВ «Фуді-кейтеринг», яка отримала підряд, займається приготуванням та доставкою їжі вже 6 років. Заснували компанію киянка Тетяна Коваль, львів’янка Марта Ковальська і лучанка Оксана Бондарук. Також фірма має свій філіал у Тернополі.«Фуді-кейтеринг» активно бере участь і перемагає у тендерах не лише на Волині, а й у Львові, Хмельницьку, Рівному, Тернополі і Житомирі. Загалом з 2021 року фірма отримала 107 державних замовлень загальною вартістю 472 мільйони гривень. Найчастіше все ж таки підприємству щастить на замовлення з Волині, понад половину всіх контрактів – з комунальними і бюджетними закладами цієї області.Чим годуватимуть у лікарні читайте за 👉посиланням🚀Підписуйся на Силу правди
👁 197 24-10-31 13:06
На Волині судили активіста, який за 8 тисяч доларів мав допомогти уникнути мобілізації👨‍⚖️Луцький міськрайонний суд виніс вирок Павлу Ковальчуку за допомогу військовозобов'язаному уникнути мобілізації. За свої "послуги" він отримав понад 161 тисячу гривень та 2000 доларів.Чоловік запропонував «вирішити питання» з військовим обліком, обіцяючи вплинути на службових осіб центру комплектування. Його "клієнт" звернувся до поліції та допоміг викрити зловмисника.🔍Під час обшуку в квартирі Ковальчука виявили 80 бойових патронів без належних дозволів. Суд визнав його винним у незаконному поводженні зі зброєю та зловживанні впливом.Відомо, що Павло Ковальчук, окрім патронів, мав посвідчення «Правого сектору», члена громадської організації «Дія», шеврон Української добровольчої армії, печатку однієї з військових частин Міністерства оборони та видану Волинською обласною військовою адміністрацією перепустку на ім’я його сина, який служить у Збройних силах України.📍Вирок: три роки позбавлення волі, замінені на іспитовий термін один рік, та штраф 164,9 тисячі гривень.Водночас Павло Ковальчук є керівником громадської організації «Добробат Волинь» та засновником Центру національно-патріотичного виховання «Волинська Січ», а свого часу балотувався до Громадської ради при Волинській ОДА від Молодіжного фонду «Наше майбутнє» з Ковеля.🚀Підписуйся на Силу правди
👁 210 24-10-29 09:15
У Ковелі планують закупити солі для посипання доріг на 1,8 мільйона гривень🏢Ковельське комунальне підприємство «Добробут» оголосило тендер на закупівлю 300 тонн кам’яної технічної солі. Витратити на це планують до 1,8 мільйона гривень. Весь товар переможець аукціону має поставити до 31 грудня 2024 року.Ковельське КП «Добробут» планує закупити на початку листопада 300 тонн кам’яної технічної солі. Очікувана вартість товару – 1,8 мільйона гривень.👀Для порівняння, на одному з торговельних інтернет-майданчиків ціни на технічну сіль стартують від трьох тисяч гривень за тонну, що вдвічі менше вартості, на яку сподіваються ініціатори закупівлі.Щоправда, КП «Добробут» закладає у ціну і доставку товару. Згідно з умовами тендеру, постачальник має привезти сіль протягом трьох календарних днів з моменту отримання заявки від замовника. Всі ж 300 тонн потрібно поставити до до 31 грудня 2024 року.☝️Щодо цього тендеру до КП «Добробут» надійшло зауваження про вимогу щодо антизлежувальної добавки. Замовник вказав, що в тонні солі повинно міститися 150 грамів цієї речовини. Проте державними стандартами дозволено до 150 грамів. Автор претензії наполягав, що таким чином звужується коло учасників, які можуть взяти участь в аукціоні. У результаті замовник виправив це у технічних вимогах до товару. 📅Пропозиції від учасників торгів на постачання солі ковельським комунальникам приймаються до першого листопада цього року. Сам аукціон відбудеться 4 листопада.🚀Підписуйся на Силу правди
👁 216 24-10-28 11:50
Відновлення на Волині: які проєкти подали громади до програмиНа Волині до державної програми з відновлення станом на початок жовтня подали 88 проєктів загальною вартістю понад чотири мільярди гривень. Найбільше проєктів стосується сфери освіти та медицини. Майже половина проєктів вже отримали повне або часткове фінансування і реалізуються.🔍Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з’ясував, що на Волині збираються відновлювати і за які кошти.Новий шанс для шкіл, лікарень та розвитку бізнесу Луцька школа №13 останні кілька десятків років працювала в аварійному стані. Ще у 2017 році технічна експертиза встановила, що одна з будівель є аварійною та підлягає знесенню, адже була збудована ще у 1946 році. Та, крім цієї, була низка й інших проблем: спортивний зал у підвалі не відповідав вимогам, їдальня – в іншому приміщенні на подвір’ї школи, у класах не вистачало місця для всіх учнів. 👩‍🦰🧔‍♂️Батьки школярів оббивали чиновницькі пороги, писали звернення та петиції і навіть страйкували, щоб привернути увагу. Зрештою, на добудову нового корпусу виготовили проєктну документацію – вартість будівництва коштувала понад 70 мільйонів гривень, проте далі ця справа не зрушила. У міському бюджеті таких коштів не знайшли, у державному – теж. Втім, міська влада була готова долучитися до будівництва на умовах співфінансування: мовляв, будувати школи – таки обов’язок держави. Справа зрушила з мертвої точки лише завдяки програмі відновлення, яка стартувала в Україні.Більше читайте за 👉посиланнямПідписуйся на Силу правди
👁 250 24-10-25 08:12
Знайшли майна на 27 мільйонів гривень: директора волинського лісгоспу підозрюють в незаконному збагаченні🧔Керівника Філії «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України» Анатолія Ярмолюка підозрюють у незаконному збагаченні. Правоохоронці підрахували, що родичі посадовця за минулі чотири роки стали власниками нерухомості, землі та автомобілів на 27 мільйонів гривень. Значну частину цього майна суд арештував.Слідчі з’ясували, що майже за 5 років роботи волинянин Анатолій Ярмолюк, очолюючи ДП «Ківерцівське лісове господарство», а потім – Філію «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України», розжився майном, що коштує значно дорожче, ніж всі легальні доходи його самого та його родини. Тобто виходить, що на придбану нерухомість і техніку посадовцеві не вистачило б коштів, навіть якби він не витрачав жодної копійки на їжу, не купував одягу, не платив за комунальні послуги й скрізь ходив би пішки…👩👨‍🦱Крім того, придбане майно лісівник записував на родичів, які також не можуть собі дозволити такі придбання.Ще у 2018-2020 роках Центр журналістських розслідувань «Сила правди» фіксував будинок сім’ї Ярмолюків на околиці Луцька і вже тоді він виглядав повністю готовим та придатним для проживання. Втім у електронних деклараціях він продовжує бути «недобудом».Докладніше про справу, читайте за 👉 посиланням🚀Підписуйся на Силу правди
👁 210 24-10-23 13:09
Справу про незаконну рубку дерев на 16 мільйонів гривень у нацпарку на Волині передали до суду🌲Ексдиректор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська Пуща» Віталій Деркач, колишній власник деревообробного підприємства «Компанія Вуд-Пром» Юрій Шевчук, а також керівник цієї фірми Олександр Шульган постануть перед судом через незаконну рубку дерев на території нацпарку. Правоохоронці викрили злочин влітку 2023 року. У жовтні 2024-го справу передали до суду.Справу про незаконну порубку дерев на території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» розслідувало Державне бюро розслідувань, співпрацюючи з Службою безпеки України.📅Торік у серпні в одному з урочищ парку виявили 48 зрубаних дубів віком понад 165 років та 42 дерева інших порід. Екологічну шкоду фахівці оцінили у майже 16,5 мільйона гривень. У ДБР вважають, що незаконні рубки організував очільник Цуманської пущі. Він відправив працівників парку на облаштування екологічної стежки в іншій місцевості, а в цей час представники деревообробної фірми незаконно вирубали дуби у природно-заповідному фонді. Деревину планували обробити та експортувати за підробленими документами до країн Євросоюзу.Докладніше читайте за 👉посиланням🚀Підписуйся на Силу правди