Джерело
🇺🇦Свині Біжуть | Дискусія навколо часу от дуже показово демонструє, що таке часто актив...
218 Охват/переглядів
2024-10-24 12:01
Повідомлення №10033
Дискусія навколо часу от дуже показово демонструє, що таке часто активізм ін е натшел. Проблема будь-якого активіста в тому, що у нього є задача лобіювати щось. І коли ти щось лобіюєш тобі треба надати і позитивну повістку і негативну. Якщо негативна "чому ми маємо від чогось відмовитися" ще придумати не складно, то от "чому ми маємо на щось погодитися" з цим вже складніше. Здебільшого ж часто усталений порядок формується на тому, що як раз ці причини (я не заперечую їх важливість) не настільки прям величезні, щоб заради них щось сильно змінювати. Але ж продати це треба!Мій улюблений приклад це дискусія навкруг чорної і білої теми на екранах. І є величезна кагорта людей, які прям волають про неймовірну шкоду чорної теми, про те, що якщо ви від неї відмовитеся ви станете кращою людиною, а то через 10 років будете прям сліпими. Дослідження про перевагу білої теми і в прям існують. Але якщо ці дослідження сісти і уважно прочитати то якось все трошки складніше, ніж те, що тобі розповідають агітатори. Виявляється, що й існують випадки, наприклад коли на екрані багато яскравих та контрастних кольорів, коли біла тема пасує (саме тому всі відеоредактори наприклад давно темні), виявляється, що сам вплив не настільки прям разючий. Але це ніколи нікого не турбує.З переводом на літній час теж все доволі складно. Існують люди у яких циркадні ритми страждають. Але знову ж таки виявляється, що існує не менше людей, у яких є нічні зміни, і для яких світанок о третій ранку влітку це проблема. В кінці-кінців він спокійно протримався сотню років, значить якщо проблема існує вона не така масштабна, щоб заради неї щось приймати.І тут виринають активісти які починають казати про жахи і страхи, про те, що рішення ну просто пушка без недоліків і з одними перевагами, от почитайте в дослідженні. Звісно з розрахунком, що його не читатимуть, бо якщо б читали, то там було написано, що все складно, багато проблем з оцінками методології, і якщо навіть скоріше за все вплив існує цей вплив не такий вже й повальний. Весь цей дроч на науку існує часто (і ні, я не заперечую важливість наукових дисциплін, і сам енжоєр ссилочок), просто щоб делегувати авторитет. Не віриш мені, повір хоч людям в білих халатах.Та як ми знаємо, на будь яку дію є протидія. На дію активіста за літній час, є активіст проти. Він кричатиме про неймовірну економію енергії, шат ап ліваки. І знову виявляється, що вплив десь на рівні клітора калібрі.Такі срачі де всі аргументи приблизно такого розміру на моїй пам'яті найбільш злоїбучі. Вони дають простір для маневрів, бо завжди можна нагадати про слабковизначеність аргументів опонентів і перекидатися саме цим. Приблизно такий же срач навколо зброї. Дослідники практично зв'язку і не бачать, але всі завзято мотиляють малозначними, але роздутими і дуже переконливими аргументами. Питання, а як ми раніше на одній площі уживались і якось же терпіли всі недоліки не ідеального сучасного порядку, в ситуації де замість дискусії існує виключно срач підіймати нікому навіть не спадає на думку. Той же ЄС, судячи з того, що навіть після того, як державам дозволили до чогось домовитися (це не скасовує директиву, просто якщо домовляться, то домовляться), не побіг все змінюватися (навіть приємно здивований) свідчить про реальний рівень значення цього срачу. Навіть США де кожен штат вільний робити як хоче не переводить тільки Арізона. Знову ж таки моя позиція, що давайте якось синхронізовувати політику із союзниками.