Футбол у серці: де майстерність перевершує вікЦими вихідними мініфутбольне поле спорткомплексу «Олімп» Південноукраїнської АЕС стало ареною для зустрічі легенд.Всеукраїнський турнір з футзалу серед ветеранів категорії 65+ «Кубок енергетиків» зібрав тих, хто творив історію місцевого і всеукраїнського футболу десятиліття тому. Це 5 команд: «Олімп» (Південноукраїнськ), «Хортиця» (Запоріжжя), «Базис» (Умань), «Синявське» (Київська обл.), «Світловодськ» (Кіровоградська обл.). Однак справжньою родзинкою турніру став благодійний товариський матч між командою «Динамо» Київ (ветерани) і збірною ветеранів 65+.Традиційно гравців, тренерів і вболівальників вітали керівники атомної станції, зокрема генеральний директор ПАЕС Вячеслав Стоянов зазначив: «Висловлюю вдячність спортсменам за те, що знайшли час приїхати і привітати нас з професійним святом. Кожен кіловат електроенергії, яку ми виробляємо, це – світло, тепло, енергія для оборонних підприємств. Ворог, звісно, намагається завадити нам жити повноцінним життям, але ми працюємо, підтримуємо армію і беремо участь у спортивних змаганнях».Турнір ветеранів 65+ став справжнім святом для всіх, хто любить футбол. Це була не просто гра, а зустріч друзів, які десятиліттями залишаються вірними м’ячу. У результаті дводенних футбольних змагань лідером стала ветеранська команда «Синявське», спортсмени з команди «Олімп» посіли п’яте почесне місце. Усі присутні в залі, звісно, з нетерпінням чекали на своїх улюбленців – легендарних динамівців. Однак, перед товариським матчем футболісти оголосили аукціон на підтримку ЗСУ. Розігрувалася футболка з підписами спортсменів команди «Динамо» Київ, а також досить неочікуваний приз – можливість зіграти за цю команду тут і зараз. Тож футболку ветеранського клубу команди «Динамо» Київ з номером 17 виграв секретар Південноукраїнської міської ради Денис Кравченко і відповідно пліч-о-пліч з динамівцями спробував свої сили на мініфутбольному полі.За словами тренера-викладача з футболу СК «Олімп» Володимира Ясуника, було ухвалено рішення, що у двох 20-хвилинних таймах кожна з п’яти команд зіграє з динамівцями свої 4 хвилини. Тож усі учасники турніру долучилися до гри з легендарними футболістами. З перших хвилин було видно: на полі немає суперників, є лише партнери по великій грі. Кожна передача супроводжувалася усмішками, кожен удар – оплесками. Глядачі отримали не менше задоволення, ніж самі учасники: вони бачили, як досвід і майстерність перемагають час.Рахунок 9:9 задоволення приніс усім, але, згідно з правилами, серія пенальті визначила остаточного переможця. Ним стала збірна ветеранська команда, яка з рахунком 3:4 обіграла динамівців. Легендарний півзахисник київського «Динамо», а нині тренер ветеранської команди Олександр Заваров подякував господарям турніру за теплу зустріч і зізнався, що отримав чимало задоволення від нинішньої гри: «Ветеранський футбол – це більше про щастя спілкування. Я завжди радію, коли бачу футболістів здоровими, коли можу поспілкуватися з ними. Приємно, що нас пам’ятають вболівальники, це дуже розчулює».Цей матч став доказом того, що футбол – не лише спорт, а й спосіб залишатися активним, спілкуватися та відчувати себе частиною великої гри незалежно від віку.
17 грудня ліцензійна комісія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) ухвалила рішення щодо внесення змін до умов ліцензії про здійснення діяльності на етапі життєвого циклу експлуатації ядерної установки енергоблока №2 Південноукраїнської АЕС, відповідно до яких блок-мільйонник ще десятиліття працюватиме на енергетичну безпеку держави. В умовах окупації Запорізької АЕС і методичних та послідовних спроб ворога знищити енергетичну інфраструктуру країни це надзвичайно важлива подія державного значення. До того, як експлуатуюча організація подала до ДІЯРУ заяву про внесення змін до ліцензії, була здійснена масштабна робота, передбачена нормативно-правовими актами. Заздалегідь було виконано роботи капітального та інжинірингового характеру, технічне обслуговування й ремонт обладнання енергоблока №2. Виконано оцінку технічного стану його систем, конструкцій і елементів, заходи з підтвердження сейсмостійкості та кваліфікації обладнання, з підвищення безпеки, з усунення відхилень від вимог нормативної документації. З метою обґрунтування можливості подальшої експлуатації енергоблока було виконано значний обсяг реконструктивних і модернізаційних робіт. Станом на грудень 2025 року реалізовано 61 захід Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки.Результати багаторічної копіткої роботи узагальнено в Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ). Згідно з чинним законодавством, Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) було проведено державну експертизу ЗППБ. ДНТЦ ЯРБ констатував: основні критерії безпеки енергоблока № 2 – частота пошкодження активної зони та частота граничного аварійного викиду – відповідають критеріям, які встановлені для діючих енергоблоків.З метою перевірки повноти та достовірності відомостей, що містяться в наданих АТ «НАЕК «Енергоатом» документах, у жовтні Державною інспекцією ядерного регулювання України було проведено інспекційне обстеження. До роботи залучалися фахівці ДНТЦ ЯРБ. Комісія не виявила факторів, що ставлять під сумнів спроможність АТ «НАЕК «Енергоатом» забезпечувати дотримання умов провадження діяльності на етапі експлуатації енергоблока № 2 Південноукраїнської атомної електростанції.Генеральний директор філії «ВП ПАЕС» Вячеслав Стоянов підкреслює: «Персонал Південноукраїнської АЕС усвідомлює, що експлуатація енергоблока наступні 10 років стане внеском в енергетичну міцність країни та запорукою того, що Україна вистоїть. Безпека блока №2 забезпечується технічними та організаційними заходами, які спрямовані на запобігання порушенням нормальної експлуатації та аварійним ситуаціям, а також на зменшення можливих наслідків у разі їх виникнення. Завдяки проведеній роботі другий «мільйонник» ПАЕС буде надійно забезпечувати українців електроенергією наступне десятиліття».
На ПАЕС відбулася нарада за результатами протиаварійного тренуванняНа Південноукраїнській АЕС відбулася нарада за підсумками загальностанційного протиаварійного тренування (ПАТ). Захід за участі керівного складу та профільних фахівців ключових підрозділів був присвячений системному аналізу результатів тренування та визначенню напрямів подальшого розвитку й удосконалення аварійної готовності підприємства.Нагадаємо, під час тренування було відпрацьовано сценарій умовного ракетного обстрілу об’єктів енергетичної інфраструктури з повним знеструмленням майданчика. Персонал ПАЕС діяв за «Аварійним планом філії», було залучено аварійні групи та бригади, внутрішній кризовий центр і штаб керівника аварійними роботами. Уперше в межах такого тренування також був задіяний штаб надзвичайних ситуацій Каскаду ГЕС–ГАЕС, що дало змогу відпрацювати спільні алгоритми реагування.Під час наради генеральний директор ПАЕС Вячеслав Стоянов акцентував увагу на важливості комплексної оцінки результатів протиаварійних тренувань. «За підсумками кожного такого заходу ми здійснюємо ґрунтовний аналіз дій залученого персоналу. Це дозволяє виявляти резерви для вдосконалення та системно підвищувати рівень підготовки», – зазначив він.Основні пропозиції спрямовані на вдосконалення комунікації та координації між усіма ланками реагування, а також на оптимізацію окремих технічних рішень, що в підсумку сприятиме підвищенню ефективності дій у надзвичайних ситуаціях.За підсумками наради напрацьовані заходи систематизовано, визначено відповідальних осіб і терміни реалізації. Керівництво ПАЕС підкреслює: регулярний аналіз і вдосконалення дій персоналу є невід’ємною складовою забезпечення безпеки та надійної роботи філії в умовах сучасних викликів.
Традиції, танці і благодійність: у ПК «Енергетик» відбувся концерт «Зірка Різдва» 13 грудня у Палаці культури «Енергетик» відбувся концерт «Зірка Різдва» – тепле й атмосферне дійство для всієї родини, яке об’єднало мешканців громади навколо традицій, музики та відчуття свята. Тематична програма стала справжньою мандрівкою різдвяною Україною, наповненою народним колоритом та щирими емоціями. Зі сцени глядачам представили розмаїття музичних і хореографічних номерів у виконанні творчих колективів Палацу культури. Особливе місце у програмі посіли виступи зразкового ансамблю народного танцю «Квіти України», ансамблю народної пісні «Берегиня», зразкової хорової капели «Рондо» та зразкового дитячого хору «Рондіно». Глядачі змогли насолодитися яскравими інструментальними виступами та хореографічними композиціями: «Народився Бог на санях», «Жартівлива полька», «Буковина», «Коза-дригулька», «Черевички», «Волинська полька», «Криниченька», «Гопачок» та іншими. Через поєднання музики, руху й сценічних образів артисти створили відчуття різдвяного дива, що зігріває навіть у непрості часи. Після завершення вистави святкова атмосфера продовжилася у холі Палацу культури, де відбувся майстер-клас, ініційований керівником ансамблю «Квіти України» Валерією Форостенко. Глядачів запросили долучитися до спільного танцю у дружньому колі, а також підтримати благодійну ініціативу на користь Збройних сил України. Зібрані кошти, а це понад 13 тисяч гривень, буде передано військовому підрозділу, у якому служить випускник танцювального колективу «Квіти України» Максим Косяков.
Спогади та біль поряд з неймовірною мужністю та сміливістю. 12 грудня у Південноукраїнському історичному музеї вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Слова подяки лунали на адресу тих, хто 39 років тому ціною власного здоров’я та життя зупинив розбурхану стихію. Серед учасників зібрання – представники Південноукраїнського енергокомплексу.Нині в нашому місті проживає 340 ліквідаторів Чорнобильської аварії. 20 з них – працюють на Південноукраїнському енергокомплексі. За словами очільника підприємства, досвід таких працівників є дуже важливим, а їхні спогади допоможуть уникнути помилок у майбутньому. «Ліквідатори, які працюють на Південноукраїнському енергокомплексі, добре знають якого лиха може наробити необережне поводження з атомом. Їх досвід неоціненний, адже вони є живими свідками тих подій. Нині ми спілкуємося з ними, прислуховуємося, вивчаємо їхній досвід та, за можливості, застосовуємо в нашому виробництві», – зазначив генеральний директор філії «ВП «Південноукраїнська АЕС» Вячеслав Стоянов.Безперечно, те, що зробили ліквідатори, називається подвигом. Долаючи наслідки найстрашнішої техногенної катастрофи, багато з них віддали здоров’я та життя. Пам’ять про тих, кого вже немає, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання, а до символічного знаку «Чорнобильська Мадонна» лягли живі квіти.
На ПАЕС стартувала 51-а моніторингова місія МАГАТЕНа Південноукраїнській АЕС розпочала роботу 51-а ротаційна команда МАГАТЕ. З моменту розгортання постійних місій у 2022 році їхня головна мета – запобігти ризикам ядерного тероризму та посилити контроль за безпекою українських атомних об'єктів у воєнний період. Під час робочої зустрічі фахівці ПАЕС, Держатомрегулювання та міжнародні експерти підбили підсумки діяльності попередньої місії та окреслили ключові завдання на найближчі три тижні. МАГАТЕ продовжить спостереження за станом ядерної та радіаційної безпеки, відстежуватиме оперативну ситуацію та підтримуватиме постійний діалог із персоналом для виявлення актуальних потреб та потенційних ризиків.В.о. заступника головного інженера ПАЕС з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Володимир Олексийчук наголосив, що місія відіграє важливу роль у забезпеченні об’єктивної міжнародної оцінки подій на АЕС, особливо під час постійних ракетних та шахедних атак на енергосистему: «Для нашого підприємства це можливість надавати правдиву інформацію спільноті – щоб світ бачив реальну ситуацію, а не фейкові заяви агресора. Останнім часом ворог збільшив обстріли, українці вимушені жити в умовах графіків відключень. Тому важливо показувати, як ми забезпечуємо безпечну роботу станції і де міжнародні партнери можуть нас посилити».Експерти МАГАТЕ відзначили відкритість і професійність персоналу підприємства, підкресливши високі стандарти безпеки та якість наданих даних. Попередній склад місії також мав змогу спостерігати протиаварійне тренування на майданчику ПАЕС.«Місія побачила наше протиаварійне тренування – вони були задоволені, ставили багато запитань. Ми пояснювали, що такі тренування моделюють події, які можуть статися під час втрати енергосистеми. Ми це вже проходили у 2022 році і постійно підтримуємо готовність працювати безпечно в аналогічних ситуаціях», – зазначив Володимир Олексийчук.Прибуття 51-ї ротації МАГАТЕ на ПАЕС є черговим свідченням постійної міжнародної підтримки української атомної енергетики. Співпраця з агентством допомагає підсилювати культуру безпеки, удосконалювати процеси та забезпечувати стабільну роботу одного з ключових енергетичних об’єктів країни в умовах війни.
🚌🚙26 жовтня відзначається День автомобіліста і дорожника – професійне свято людей, чия щоденна праця забезпечує безперебійну роботу транспортної системи та надійне функціонування виробничих процесів. Сьогодні ми щиро вітаємо всіх, хто присвятив себе сфері автотранспорту та дорожньої інфраструктури, і з особливою повагою – колектив автотранспортного господарства ПАЕС.Саме Ваш професіоналізм, відповідальність і витривалість дозволяють енергетичному підприємству ефективно працювати в будь-яких умовах. Ви завжди на зв’язку, у русі, вчасно й надійно виконуєте поставлені завдання. Завдяки Вам здійснюється логістика, доставка важливих вантажів, перевезення персоналу та підтримується чіткий ритм роботи всього Південноукраїнського енергокомплексу.Ваша щоденна праця часто залишається непомітною, але її значення важко переоцінити. Ви виконуєте свої обов’язки за будь-яких погодних умов, у вихідні та святкові дні, нерідко в непростих обставинах. При цьому демонструєте стабільність, злагодженість і високий професіоналізм.Бажаємо Вам міцного здоров’я, витримки, технічної надійності, злагоди в колективі та родинного тепла. Хай у житті не буде перешкод, а лише відкриті дороги. Нехай у Вашому маршруті завжди буде зелене світло.Зичимо нових професійних звершень і вдячності від усіх, хто щодня користується результатами Вашої праці.
🏃♀️🏃♂️Працівники ПАЕС взяли участь у Чемпіонаті Європи з легкої атлетики На мальовничому острові Мадейра (Португалія) протягом 8-19 жовтня проходив Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед Мастерс (35+). У престижних змаганнях взяли участь троє представників Південноукраїнської АЕС – Альона Кислиця (відділ охорони здоров’я), Володимир Васьков і Вячеслав Оголенко (обидва з електроцеху). Загалом на старт вийшло понад чотири тисячі легкоатлетів з 54-х країн світу. Україну представляли 46 спортсменів (20 жінок та 26 чоловіків) із 15 областей. Наша збірна виступала у вікових категоріях від 35+ до 80+ та була заявлена у 100 видах програми. Працівники ПАЕС бігли дистанції 10 і 21 кілометри. Південноукраїнські атомники показали гідні результати у своїх вікових категоріях. 🏁10 км: Вячеслав Оголенко (40–44 р.) — 10 місце з 26 учасників; Володимир Васьков (50–54 р.) — 25 місце з 31 учасника; Альона Кислиця (50–54 р.) — 18 місце з 28 учасниць. 🏁21 км: Вячеслав Оголенко (40–44 р.) — 11 місце з 17 учасників; Володимир Васьков (50–54 р.) — 17 місце з 25 учасників; Альона Кислиця (50–54 р.) — 17 місце з 32 учасниць. Досягнення наших бігунів заслуговують на оплески, враховуючи, що вони змагалися з професійними спортсменами. Про високий рівень Чемпіонату свідчать і встановлені два світових та шість європейських рекордів.
🇺🇦🛡 Підтримка захисників України: два роки діяльності ГО «Вартові світла» 22 жовтня в офісі НАЕК «Енергоатом» підбили підсумки двох років роботи громадської організації «Вартові світла», створеної працівниками Компанії для допомоги нашим Захисникам та Захисницям у боротьбі проти російської агресії.За два роки роботи «Вартові світла» надали понад 1,1 млрд грн допомоги на потреби українських військових, опрацювавши більше 400 запитів від 160 військових частин. Левова частка коштів була спрямована на закупівлю дронів, наземних станцій, транспортних засобів, систем радіоелектронної боротьби – критично важливих для ефективності наших оборонців на фронті.💬 «Дякую представникам громадської організації за небайдужість та невтомну працю. Ви акумулюєте кошти, які донатять працівники Енергоатома, та оперативно і якісно реагуєте на запити військових. Щиро вдячний нашим Захисникам, які боронять нашу землю. Допомога всього колективу Енергоатома – це наш обов'язок і внесок у спільну справу, що наближає перемогу», – зазначив Олександр Остаповець, генеральний інспектор – директор з безпеки, в. о. члена правління Енергоатома.Громадська організація поступово розвивалася і нині має відокремлені підрозділи у Південноукраїнську, Вараші, Славутичі та Нетішині. Представництва на місцях дають змогу швидше збирати й опрацьовувати потреби військових, аби не втрачаючи часу надавати необхідну допомогу захисникам.💬 «Сьогодні ми відзначаємо два роки з дня заснування «Вартових світла», але фактично представники Енергоатома розпочали волонтерську роботу ще у 2014 році. Об'єднання в громадську організацію дозволило систематизувати процес і значно збільшити обсяги допомоги військовим. Адже з початком повномасштабного вторгнення понад 1000 фахівців НАЕК стали на захист Батьківщини, тож і потреба в підтримці зросла в рази», – сказав Богдан Шмигельський, виконавчий директор з персоналу Енергоатома.Представники «Вартових світла» також розповіли про нові ініціативи, які реалізуються за підтримки товариства. Вони спрямовані на фізичну і психологічну реабілітацію, а також на допомогу родинам Захисників – зокрема, програми страхування, оздоровлення та підтримки дітей воїнів, які віддали життя за Україну.Разом – до Перемоги!🇺🇦#новини_компанії #вартові_світлаEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
Молоді працівники Південноукраїнської АЕС гідно представили підприємство на галузевому конкурсі профмайстерності Цього року галузевий конкурс профмайстерності серед молодих працівників АТ «НАЕК «Енергоатом» проходив на Хмельницькій АЕС. Звання найкращого у професії виборювали представники дев’яти професій: • електрогазозварник ручного зварювання; • електрослюсар з обслуговування автоматики та вимірювань; • оператор реакторного відділення; • черговий дозиметрист; • слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування; • водій автотранспортних засобів; • електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики; • лаборант хімічного аналізу; • машиніст-обхідник турбінного обладнання. Участь у професійних змаганнях молодих атомників брали представники відокремлених підрозділів Південноукраїнської АЕС, Рівненської АЕС, Хмельницької АЕС, Запорізької АЕС та Атомремонтсервіса. Конкурс тривав два дні. У перший день учасники демонстрували теоретичні знання, у другий – практичні. Команда Південноукраїнської АЕС не пасла задніх. За нашими колегами два перших місця. Їх здобули: • Максим Слободяник (слюсар з ремонту арматури); • Дмитро Мельничук (електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювання електростанцій). Також маємо одне друге місце, яке виборов електромонтер Михайло Кисіль. Оператор реакторного відділення Денис Сорокін, машиніст-обхідник з турбінного устаткування Сергій Усік, електрозварник ручного зварювання Дмитро Андріюк, дозиметрист Євген Балан та лаборантка хімічного аналізу Анна Георгієва взяли п’ять «бронз». Водійка Вікторія Тарасова посіла четверте місце. «Такі конкурси надзвичайно важливі для молодих працівників. Вони дають можливість підвищити кваліфікацію, поспілкуватися з колегами з інших майданчиків і поділитись досвідом. Професійні змагання є додатковою мотивацією для розвитку у своєму напрямі, вони дають можливість розвивати лідерські якості та виявляти лідерів серед молоді», – зазначив голова організації молоді ППО ПАЕС Євген Мітченко.