Джерело
Південноукраїнська АЕС | Представники ПАЕС вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні12 років мину...
617 Охват/переглядів
2026-02-19 13:40
Повідомлення №8503
Представники ПАЕС вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні12 років минуло з моменту масових розстрілів демонстрантів на столичному Майдані Незалежності. Тоді ж розпочалася й російсько-українська війна, коли підступний сусід анексував Крим. У міському історичному музеї вшанували пам'ять загиблих учасників тих подій. До меморіального заходу «Герої першої перемоги в битві, що триває» долучилися й представники Південноукраїнської АЕС.Заступник генерального директора ПАЕС з персоналу Сергій Котельник наголосив, що Революція Гідності є свідченням мужності українців та їхній відданості свободі: «Ті лютневі події, на жаль, стали не першою жертвою наших співгромадян, наших патріотів. Це було точкою неповернення, коли ми зрозуміли, що не можна озиратися назад, а треба дивитися в напрямку нашої свободи, суверенності. Від того дня Україна доводить усьому світові, а головне, нашому одвічному ворогу, що будь-які його зусилля ніколи не матимуть результату».Спогадами про ті буремні події поділився учасник Революції Гідності й антитерористичної операції на Донбасі Геннадій Культа, який очолював сотню самооборони Майдану. «Я був на козацькій барикаді Майдану з першого й до останнього дня, забезпечував правопорядок, брав участь у зіткненнях. Бачив смерть своїх товаришів. Було дуже складно. Не шини, коктейлі Молотова та бруківка перемогли на Майдані, а правда», – підкреслив пан Геннадій.Розповів про народний спротив злочинній владі й настоятель Храму Всіх Святих Українського Народу Ігор Ворона, який як волонтер допомагав учасникам Революції Гідності. Отець Ігор зауважив, що жертва, яку принесли люди на Майдані, має стати нагадуванням про те, чим кожен може допомогти Україні в ці складні часи. Після цього священник провів панахиду. Також присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх, хто поліг у війні з російськими загарбниками. Наприкінці меморіального заходу учасники розвісили паперових ангелів на символічному дереві біля пам’ятного знаку «Незламні духом».