Джерело
Сумський гідрометцентр 🌍☀️ | АПОКАЛІПСИСУ НЕ БУДЕ, АЛЕ МОЖЛИВА КЛІМАТИЧНА МІГРАЦІЯ – ВЧЕНИЙ НАНЦ ПР...
2 900 Охват/переглядів
2024-08-01 18:26
Повідомлення №2577
АПОКАЛІПСИСУ НЕ БУДЕ, АЛЕ МОЖЛИВА КЛІМАТИЧНА МІГРАЦІЯ – ВЧЕНИЙ НАНЦ ПРО ПОТЕПЛІННЯ НА ПЛАНЕТІ☀️Що відбувається з кліматом на планеті? Як це допомагає відстежувати робота наших вчених на “Вернадському”? До яких змін варто готуватися людству загалом й Україні зокрема?Про це простими словами розказав очільник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк для видання ГлавкомКілька основних тез👇🥵В історії людства вже були глобальні потепління. Але те, що ми бачимо упродовж останніх ста років, кардинально відрізняється від попередніх періодів за єдиним показником – швидкістю змін.🏃♂️Тодішні потепління були викликані природними чинниками, а нинішнє спричинила діяльність людини. Про це можна говорити з цілковитою впевненістю, бо природні зміни завжди відбуваються повільно, а неприродні – нетипово швидко.🦖За 30-50 років, коли температура підвищиться ще на пару градусів, ми впритул наблизимося до тих умов, які були в епоху динозаврів.🇦🇶🇺🇦Дані, виміряні на метеомайданчику “Вернадського”, є реперними для відслідковування зміни клімату. Вони передаються у світові центри для використання у моделях атмосфери і, зокрема, для розрахунків прогнозів погоди. Їх враховує і Укргідрометцентр.🐻❄🐧В Арктиці потепління відбувається швидше, ніж в Антарктиці. У північній півкулі розташовані основні аграрні і промислові центри світу, забруднення від яких може впливати на хмарний покрив Арктики. Крім того, Антарктида – найвищий континент, тож товщина «атмосферного парника» над ним на менша.☠️Апокаліпсису очікувати точно не варто. Земляни не загинуть, хоч частина планети матиме складнощі з виживанням. Можливі переміщення народів з одних регіонів до інших, зі сприятливішими умовами для життя.🌾В Україні під загрозою – розвиток сільського господарства. Бо для нас збільшення температури повітря означає ризик посилення посухи.❄️Покататися на санчатах вийде не щороку. Та навіть за найгірших кліматичних сценаріїв сніг ми бачити будемо.https://glavcom.ua/longreads/mi-nablizhajemosja-do-umov-jaki-buli-v-epokhu-dinozavriv-intervju-z-klimatolohom-pro-zmini-jaki-perezhivaje-planeta-1012268.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3Y5YQawVpn3dfHEBtBKsFwr0hMTYbjMT-QsTL7sJm286Ee787A60BmfzQ_aem_hqL3chGby5uZ-FCmBO1uEQ