Відбулося чергове засідання Ради безбар’єрності. Основні рішення та плани щодо створення доступного міського простору в Сумській громаді👇✅ Опрацьовано другий безбар’єрний маршрут «МЦ «Романтика» – театр ім. М. С. Щепкіна» – заплановано додатковий виїзний огляд.✅ До Єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій на 2026–2028 роки внесено коригування ПКД на реконструкцію ділянок тротуарів на просп. Михайла Лушпи в межах першого безбар’єрного маршруту.✅ Завершується ремонт ліфта в поліклініці КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – після обстеження та введення в експлуатацію ним зможуть користуватися пацієнти. Також порушено питання модернізації ліфтів в інших медзакладах.✅ Триває співпраця з DRC: до організації передано дані 64-х потенційних учасників програм допомоги людям, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.✅ Окремо розглянуто організацію руху на перехресті вул. Нижньохолодногірська – вул. Британська та відновлення звукових світлофорів біля переходу навпроти універмагу «Київ».
🤝ПРООН і Сумська громада об’єднують зусилля для подолання наслідків війниВідбулася робоча зустріч представників ПРООН з в. о. міського голови Артемом Кобзарем і представниками департаменту інфраструктури міста. Обговорили хід демонтажу будівель, пошкоджених внаслідок агресії рф, та роботу з відходами руйнацій.Сумська міська рада є реципієнтом міжнародної технічної допомоги в межах проєкту «Від гуманітарної допомоги до якнайшвидшого відновлення в Херсонській, Сумській та Запорізькій областях», який реалізує ПРООН за фінансування Уряду Республіки Корея.У рамках проєкту вже демонтовано зруйновані під’їзди будинків та вивезено будівельні відходи за адресами:📍 вул. Петропавлівська, 81📍 вул. Герасима Кондратьєва, 112Наразі триває демонтаж ще кількох об’єктів і планування подальших робіт, зокрема щодо будинків на вул. Металургів.«Дякуємо ПРООН за підтримку Сумської громади та допомогу в ліквідації наслідків російської агресії. Сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю», – зазначив Артем Кобзар.
🤝Партнерство заради дітей: Сумська громада розвиває співпрацю з МОПЗаступник міського голови Римма Бикова провела зустріч із представниками українського офісу International Labour Organization (МОП). Тема зустрічі – розвиток ініціатив у сфері дошкільної освіти та можливість участі Сумської громади у проєктах МОП, зокрема у програмі «Догляд за дітьми: Системний підхід задля кращого відновлення», у межах якої представники громади є претендентами на грант. Проєкт передбачає підтримку підприємств для облаштування дитячих просторів у форматі державно-приватного партнерства.Римма Бикова наголосила на важливості створення умов, що допомагають жінкам поєднувати роботу та догляд за дітьми: «Це особливо важливо для самозайнятих жінок, адже втрата кваліфікації ускладнює відновлення професійних навичок». ☝️Також сторони обговорили облаштування та оснащення укриттів у дитячих садках, можливі напрями підтримки від МОП і потребу забезпечення закладів дошкільної освіти засобами безбар’єрності для дітей з інвалідністю.
Герої не вмирають! Сум'яни пам’ятають! 🕯️ Минув рік з дня загибелі Юрія Дроздова Юрій народився 5 серпня 1994 року в селі Штепівка Сумської області. Навчався в Товстянській школі. Закінчив СумДПУ ім. А.С. Макаренка за спеціальністю вчитель історії.Пройшов строкову військову службу в місті Київ.Працював на ТОВ «Старком С» в місті Суми.З початком повномасштабного наступу рф добровільно став до лав ЗСУ. Пройшов військову підготовку в Києві із спеціальності «Стрілець-зенітник». Служив на Сумському кордоні, а згодом був переведений в Донецьку область. В кінці вересня 2024 року отримав осколкове поранення в ногу. Був успішно прооперований та вже через 10 днів знову повернувся до бойових побратимів в Донецьку область.Захисник загинув 26 жовтня 2024 року в Донецькій області під час виконання бойового завдання по утриманню позицій від ворожого наступу.Поховали Героя на Алеї Слави Баранівського кладовища.Нагороджений медаллю «За службу Україні» та грамотами за сумлінне виконання обов’язків – захисту Батьківщини.🇺🇦Вічна пам‘ять Героєві! Слава Захисникам і Захисницям України!
👉Суми долучилися до заходів з нагоди Всесвітнього дня ментального здоров'яЦього року вони проходили в межах Національної галереї сили теплих дій «Дотики підтримки» – частини програми «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.Учасниками стали представники влади, соціальних і психологічних служб, громадських та ветеранських об'єднань, закладів культури. Серед них і заступник міського голови Станіслав Поляков.Під час заходу гості мали можливість:🔹долучитися до дискусійної панелі «Історії», де ділилися власними шляхами відновлення та віри в життя🔹ознайомитися з фотовиставкою «Дотики підтримки» 🔹за допомогою музикотерапевтичних номерів та ресурсної вправи нагадати собі про такі важливі речі, як підтримка, допомога, спілкування. «Дотики підтримки» через фотомистецтво розповідає історії моментів людської близькості. Кожен знімок відображає силу щирого жесту, коли маленький дотик - стає символом надії. Це про те, наскільки важливо підтримувати один одного в складний момент», -
прокоментував Станіслав Поляков.
👆Керівництво громади обговорило з міжнародними партнерами майбутні проєкти щодо підтримки населення в умовах війниЗ представником міжнародної організації з надання допомоги та відновлення «ZOA» Ернесті Крістофом поспілкувались заступник міського голови Станіслав Поляков та директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік.Зокрема, йшлось про реалізацію:🔸мінігрантів для малого та середнього бізнесу, 🔸програми з відновлення пошкодженого житла, 🔸надання допомоги в інтеграції та соціалізації внутрішньо переміщеного населення.Ернесті Крістоф повідомив, що реалізації запропонованих ініціатив має передувати ґрунтовний аналіз потреб мешканців та запропонував провести серії опитувань представників органів виконавчої влади та безпосередніх бенефіціарів.Представники влади громади зауважили, що Сумська МТГ відкрита до нових ініціатив, направлених на підвищення рівня життя її мешканців.✅У підсумку домовились у 2025 році реалізувати спільні соціальні проєкти, направлені на підвищення спроможності громади та підтримку бізнесу.
🇺🇦Представники Сумської МТГ взяли участь у Європейському регіональному саміті шкільного харчуванняЗаступник міського голови Римма Бикова та начальник управління освіти і науки Неля Вербицька взяли участь у роботі Європейського регіонального саміту шкільного харчування.Під часзаходу йшлось про: ✅поліпшення харчування дітей в школах✅розвиток місцевих громад у цьому напрямку ✅необхідність формування культури здорового способу життя серед дітей.Заступник міського голови Римма Бикова зазначила, що наразі школярі Сумської МТГ навчаються онлайн, проте влада має подбати, аби заклади були якісно підготовлені до повернення очного формату, зокрема йдеться й про належну організацію харчування учнів. ☝️Тож, вказана реформа активно реалізується у нашій громаді.📌 «Сумська громада подавала на конкурсний відбір на урядовому рівні харчоблоки в 11-ти школах, з яких робочою групою міністерства були відібрані вісім із них. Після проведення тендерних процедур та укладення договорів підряду у вказаних харчоблоках тривають капітальні ремонти, на які ми отримали 70% коштів з Державного бюджету як субвенцію, а залишок забезпечуємо в порядку співфінансування з місцевого бюджету. Усі ми розуміємо, що доки в усьому світі існують захворювання дітей, спричинені неправильним і нездоровим харчування, українська реформа шкільного харчування, спрямована на створення умов для належного розвитку учнів та збереження їхнього здоров’я, має реалізовуватись якнайкраще. Адже здоров'я наших дітей — це безумовний пріоритет», – сказала Римма Бикова.